Matka má radšej nevestu ako vlastnú dcéru

leuska35
22. sep 2015

Som z toho smutna a nešťastná moja mamaa radšej nevestu ako mňa neviem prečo stále som ja najhoršia nechce mi pobaviť ani dcérku malá je dosť náročná a koľko krát potrebujem aby mi niekto s ňou pomohol ale kde mama mi povie že ona chce mať svoj život mne je to ľúto veď predsa mama sa takto chovať nemá a stále som len ja zlá ale nevesta je najlepšie chcela som sa spýtať či máte niekto takýto problém a co mam robiť ďakujem.

mala_hobitka
22. sep 2015

@leuska35 Z toho co si napisala sa tazko hodnoti. Skus porovnat rovnake situacie ...aky je pristup k tebe a k neveste. Mimochodom, mali ste dobry vztah predtym nez prisla do rodiny jej nevesta? Ak nie v com?

dominika6
22. sep 2015

@leuska35
v čom je lepšia nevesta od teba?

leuska35
autor
22. sep 2015

Mi sme ten vzťah nemali perfektný ale dalo sa to stále ma za niečo kritizovala keď som pribrala tak mi to vyhadzovala na oči. Ja naozaj neviem čo robí svgrina lepšie ako ja máme obe deturence moja má 16m a svagrinin ma 9 ja som pribrala po pôrode 10kg a svgrina je ako prutik aj to mi vyhadzovala na oči ja neviem naozaj čím ti je

dominika6
22. sep 2015

@leuska35
ak ti tvoja mama nemá byť oporou a len kvôli tomu že si pribrala pár kíl navyše uprednostní švagrinu,niečo nieje v poriadku,bud s mamou,alebo nevieme celú tvoju verziu a okolnosti v minulosti

mircalla
22. sep 2015

neviem - nemyslim si, ze to je preto,preco pises...urcite je v tom viac.....tazko hodnotit, ak je to podane jednostranne a subjektivne
mama nema ziadnu povinnosti si varovat dceru, jedine ochotu a dobru volu

yasmeena
22. sep 2015

leuska35...toto mam aj ja...ja ani neexistujem pre moju matku,a ani o mojho syna sa velmi nezaujima...zato svoju nevestu,ktora jej neskutocne vymyla mozog,si ide nohy zodrat-kazdy jeden den im aj s mojim ocinkom robia otrokov..mna po operacii, v horuckach,si ani nevsimli...zato ich nevesta,staci ked si kychne a skace okolo nej ako okolo kralovnej...ja som sprosta,skareda,neschopna-ona je majsterka vo vsetkom/teda podla nich/...neporadim ti,lebo nie je co...s tazkym srdcom,ale zvykni si.....pokial nie si manipulatorka a nevies vyuzivat-tak skoncis ako ja...matka ma na to pravo,vybrat si koho bude zboznovat-takisto ako ja alebo ty si mozeme vybrat koho uz matkou nenazveme... 😢

leuska35
autor
22. sep 2015

To by bolo na dlho ale ona vždy niekoho iného uprednostnovala a koľko krát ma porovnávala ona je taká a ty pozri a neviem čo ale pri tom keď spomeniem že idem do mesta autom tak aj ona a nikdy jej nepoviem že ju nezoberie aj muž mi hovoril keď sa tak chová ku mne nech ju nikam neberiem ale ja to nedokážem jej povedať ona sa nezmení nikdy. Koľko krát keď vidím ako matky z dcérami chodia po kavickach na kozmetiku alebo sa idú prejsť u nás to nehrozí namiesto toho dostanem vy nadané a hotovo.

yasmeena
22. sep 2015

@leuska35 ...preesne....moja matka tak chodi s nevestou...so mnou nikdy nebola.....

leuska35
autor
22. sep 2015

Presne a keď príde z malym tak idú kočíkov ale so mnou to nie škoda hovoriť ale verím tomu že každému sa to raz vráti

nastasja25
22. sep 2015

@yasmeena
@leuska35 ojoj,kočky ,toto ja dôverne poznám...príčina???tú hladám dodnes ,neviem,ale vysvetlujem si to po svojom... 😖 😖

marci10
22. sep 2015

Nečítala som ani jednu odpoveď. Viem presne, o čom píšeš. Toto chvíľu potrvá, ale ver, že nikdy - NIKDY nebude mať Tvoja mama radšej nevestu ako Teba. Ona sa teraz asi snaží mať s ňou dobrý vzťah, a preto sa Ti zdá, že v porovnaní vychádzaš na 2. mieste. Ale ver mi, roky to preveria. Nemá zmysel sa tým zaťažovať, naozaj.

libka1
22. sep 2015

@leuska35 povedala si mame ze to tak citis? neviem si predstavit ze by matka mala radsej v podstate cudziu zenu ako vlastnu dceru. skor je k tebe podla toho co pises prehnane kriticka, mozno prave preto ze ti chce dobre. skus sa nad to povzniest. mne sa osvedcilo mame vzdy na rovinu povedat co sa mi nepaci. kedysi sme sa vadili kvoli tomu, ale teraz ked mam viac deti ako ona 😀 tak vidim ze uz berie vazne co hovorim a trochu skrotla... v podstate som si ju vychovala a je to fajn teraz. ked somre, tak to velakrat obratim na zart a ona len mavne rukou ze som strateny pripad. a obe sme spokojne 😀 proste sme zacali jedna druhu prijimat take ake sme, nikto nikoho nechce menit a toleruje druhu stranu...

leuska35
autor
22. sep 2015

Ona sa nikdy ku mne ako mama nespravala.

libka1
22. sep 2015

@leuska35 tak problem ale nie je v tom ze sa krajsie sprava k svagrinej. k tej si pravdepodobne len tolko nedovoli ako k tebe. problem bude niekde inde.

yasmeena
22. sep 2015

@leuska35 ...je to smutne,ale v podstate som rada,ze si to tu napisala,lebo vidim,ze je niekto na tom tak ako ja a necitim sa uplne mizerne ...kto nezazil,nepochopi..a ja si uz nahovarat ani v nieco dufat nebudem,lebo to uz stratilo zmysel...

mircalla
22. sep 2015

@leuska35 tak v tom pripade to nesil, uplne obmedz kontakt a vobec o nic ju neziadaj. ja by som sa asi uplne stiahla....ja si s mamou volam kazdy den. byva 50 km, tak s malym je raz za mesiac, ale zaujima sa o nas, aj pomoze, ak treba.....ked bolo uplne malicky, chodila raz za tyzden mi pomoct v tych zaciatkoch

leuska35
autor
22. sep 2015

Presne tak yasmeena ono mi trošku odlahlo že som sa mohla vykecat a máš pravdu nema to zmysel v niečo dúfať ona možno niekedy na to príde ale možno už bude neskoro.

leuska35
autor
22. sep 2015

Ono sa to nedá ju úplne ignorovať lebo máme domček hneď vedľa seba vo dvore a najlepšie keď mi niekto povie aké to máme super keď sme v jednom dvore že mi má kto pomôcť aj z malou a ja si tak pomyslím no to určite.

loginexistuje
22. sep 2015

@leuska35
@yasmeena
@nastasja25
dievcata nie kazda mama sa sprava ako mama ku kazdemu zo svojich deti. Na vztah treba dvoch to sa neda vynutit ... ani voci sebe ani voci vnucatam. Jedine co teda ja robim a osvedcilo sa mi je ze priat jej vsetko dobre normalne si to v duchu poviem ... a nerobim to kvoli nej ale kvoli sebe aby som v sebe nezivila negativne pocity, ktore by ma pripravili o pokoj a zdravie.

Tiez si myslim ze netreba vyhladavat kontakt .... zbytočne ta to rozlutosti ... Postupne si zvyknes ...

mala_hobitka
22. sep 2015

@leuska35 Laska rodicov by mala byt bezpodmienecna. Ten isty pripad je aj moj znamy. Otec mu stale daco vyhadzuje na oci, bud nieco aktualne alebo z minulosti. Ale vzdy nieco na styl "ze nie taky aky mohol byt bla bla".

V tomto nie je riesenie sa snazit mame zapacit. Nech urobis a dosiahnes cokolvek tak si vzdy najde nieco co sa jej nepaci. "kto chce psa bit, palicu si najde" Je to tazke ale odputaj sa od nej. Uvedom si svoje hodnoty a schopnosti a ze ich skutocne nemusis nikomu dokazovat a uz vobec nie vlastnej matke.

To preco to tvoja mama robi vie asi len ona. Mozno je to len v jej povahe najst niekoho na kom si bude vylievat svoje skryte komplexy. Nezaoberaj sa tym. Nemozes to zmenit. Jedine co mozes urobit je obmedzit kontakt a povedat si svoje ked sa ti jej reci nebudu pacit.

A hlavne si dospela. Nauc sa povedat matke nie. Ona sa o tvoje city nestara.....preco sa staras ty o jej? Hlavne ked ona neni povaha ze si nieco take dokaze vazit.

mihula
22. sep 2015

@leuska35 skus byt ty pre zmenu lepsia nevesta.Mozno to bude mamu hnevat.Ak nenachadzas pochopenie u matky,mozno u svokry ho najdes.

regina22
22. sep 2015

@leuska35 odpoved hladaj vo svojom rannom detstve, ona sa zrejme nevie vyrovnať s tým, že sa viac naviazala na tvojho brata a zrejme si to ani neuvedomuje, tak asi smola to sa už nikdy nezmení