Manželka a jej zlý životný štýl

harrisson
18. feb 2022

Ahoj. Poprosím prítomných o radu, názor. Moja manželka ( poznáme sa už 8 rokov, z toho sme rok manželia ) sa o seba nestará a je to čoraz horšie. Na mejkap, nechty, vlasy a oblečenie možno dbá, ale tam to konči. Ma dosť veľkú nadváhu, nehýbe sa, skoro nikam nechodí, čo ešte zhoršil homeoffice. Jej večer je hlavne o pozeraní seriálov. Stravuje sa dosť zle a nepravidelne, niekde kvôli práci obed rovno vynechá. Posledný roky viditeľne pribrala a hoci mne sa plnšie ženy páčia, ak to takto ďalej pôjde - neviem, neviem. Nie je pri ani dvakrát príjemné počúvať poznámky rodiny a okolia. Už padla aj otázka, či neni tehotná :/ Má VS, je vzdelaná a inteligentná, tak jej postoju nechápem. Nechápem, že nemá snahu niečo robiť a byť zdravšia. Ja nie som žiaden svalnáč, ale snažím sa behať, cvičiť a vždy niečo užitočné robiť. Som z toho smutný, lebo chradne. Stále ju nabádam k zmene životného štýlu, ale nemá to efekt, pripadne výdrží týždeň dva a po diéte všetko naberie naspäť. Nepomohli prosby ani vyhrážky. Už som zúfalý, nešťastný a frustrovaný. Obaja máme okolo 30r, máme sa radi, sme celkom dobre finančne zabezpečení a snažíme sa o dieťa. Ďakujem.

kate211
18. feb 2022

@harrisson zacni jej varit zdrave a vyvazene jedla.

marca12
18. feb 2022

@harrisson Neskusal si ju zobrat behat s tebou? Alebo vymysliet spolocny sportovy konicek,cvicit s nou,nech ma motivaciu.

matkav21
18. feb 2022

@harrisson ak má rada prírodu mohol by si vymyslieť nejake prechádzky, menšie túry...,vyslovene na šport by ani mne muž nenahovoril, iba že by som sama chcela, ale zase možno nejake aktívnejšie trávenie času áno, ale určite ba ňu nechod s tým že je to preto aby schudla 😀 skús vymyslieť nejaky výlet kde je aj čo vidieť a navrhni jej či nepôjdete

nely1704
18. feb 2022

@harrisson nemá iný psychicky problém ?, Niečo čo ju trápi a kompenzuje si to jedlom ? V práci , v blízkej rodine .. ?
To, že ju raz presvedčiš na prechádzku nepomôže, musí od základu a z VLASTNEJ iniciatívy zmeniť životný štýl

harrisson
autor
18. feb 2022

@marca12 povie, že nerada behá a že ju nebaví cvičenie

harrisson
autor
18. feb 2022

@matkav21 na výlety chodíme, ale len cez víkendy

pribinak
18. feb 2022

@harrisson zajtra ráno zbaliť batoh a ísť na túru. Nemusí behať, stačí chôdza.
Urob nejaké jedlo ty, take zdravšie

matkav21
18. feb 2022

@harrisson a keď prídeš z prace nemôžeš ju vytiahnuť von len tak sa poprechádzať? Všetko je lepšie ako cely deň sedieť a budete mat čas sa aj porozprávať 🙂 a určite keď tá trápi jej stravovanie, skús ju obslúžiť ty a prichystať niečo zdravé 🙂 ...určite do ničoho nenútil, to nemá cenu....radšej sa viac zaujímať o ňu, možno sa ani sama dobre neciti

janinka007
18. feb 2022

S tým nepohnes, pokiaľ sa sama neuvedomí. Vzdelanie s tým nemá nič spoločné. Je pohodlná, nebaví ju bohyb. Bodka.

matovicova
18. feb 2022

@harrisson dieťa to len zhorší

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anja27
18. feb 2022

@harrisson niekto ti tu pisal ci nema nejaky problem psychicky ako ano moze sa to stat ale vacsina ludi dnes za vsetkym hlada stale nieco viac. Co sa tyka nadvahy ako mam skusenost tak tie vyhovorky su najcastejsie zdravotne ci psychicke problemy no najcastejsie je to zdravotny problem.stitna zlaza. No uprimne z toho co viem poznam ludi v okoli su za tym len vyhovorky a povacsine lenivost..nic viac. Napr moja svagrina nema este ani 30r a uz ma cez 130kg minimalne..vyzera hrozne jej zivotny styl katastrofa a ona tvrdi ze pribrala z antikoncepcie a inych veci uhm. Pokial sme nevideli ako funguje. Pracuje tiez vacsinou z domu. Pohyb nema takmer ziadny a ked ma volno travi ho v posteli alebo v krcme pri pive. Naozaj. Rada papka a to take porcie ze fuu hroza a same nezdrave veci plus lubi alkohol. Ona nedokaze ist ani len na prechadzku. Nechcem ani vediet ako to dievca dopadne ale kazdemu jak je libo..no podme k tej tvojej. Narovinu pokial sama nechce nieco zmenit tak ju tazko donutis. Schudnut moze jedine tym ze bude mat deficit v prijatych kaloriach..plus nejaky pohyb by bol tiez fajn. Nemusela by ani cvicit stacili by dlhsie prechadzky v prirode alebo nieco co ju bavi. Ale ak ako pises ju nebavi hybat sa tak tazko..neviem ake ma zaujmy. Najlepsie by bolo upravit tu stravu ale ziadne diety to nepomoze. Treba najst to co jej vydrzi dlhodobo. Ako kocka tu navrhla uz skus varit a pripravovat jedlo ty a trosku inak ako doteraz nekupujte somariny sladkosti a chipsy a taoe zbytocne. Ale naozaj ak sama nebude chciet tak to potom velmi tazko..

karelova
18. feb 2022

Zrejme stratila motiváciu k životu. Predtým pred koronou ste zili aktívnejšie? Žiaľ toto ty nezmeníš pokiaľ si to ona sama neuvedomí.. Môžeš akurát skúšať ju ťahať von, varte spolu zdravo, pravidelne, nastavte si režim. Ten veľmi pomáha. O kolko cca pribrala? Ved to sa sama musi cítiť zle. Taky človek nevládze, lahko sa zadycha proste ta vaha fakt obmedzuje v beznom živote. Poznám to z vlastnej skúsenosti.

julka828
18. feb 2022

@harrisson esteze ty si pan dokonaly. Lutujem tvoju zenu. Nemal si si ju brat ked si nepocital s tym ze moze aj pribrat. A este take prekvapenie ked by ostala tehotna tak tiez priberie to si necakal co ?

aaliyah2
18. feb 2022

Ak sa ona sama nevidí alebo jej to takto vyhovuje, ťažko to bude meniť. Ak jej to povieš priamo - narovinu, je možné že sa urazí a nepochopí v dobrom Tvoju narážku. Je rozdiel pribať a PRIBRAŤ. Ak žena priberie počas tehotenstva alebo zo zdravotnych dovodov, tak ok, ale nie sa doslova vyžrať. Nie je to ani estetické, tobôž nie zdravé. Ja mam s muzom tzv. férový vztah, tak ako si vieme povedat pekne a dobre veci, vieme si povedat aj tie menej pekne a prijemne. Taka konštruktívna kritika ma tiež svoje čaro a efekt 🙂

karelova
18. feb 2022

@julka828 ach, pani Julky sa nejak dotklo napísané.. Zrejme si sa v tom nasla? 🙂 Autor nenapísal nič zlé, chce svojej manželke pomôcť, veľká nadváha nie je zdravá, nech na nas budú vyskakovať akékoľvek reklamy o sebalaske a bodypositivity. Záleží mu na nej, preto to nechce zájsť tak ďaleko, aby mala z toho vážne zdravotné problémy. A to ti píše človek, co uz mal vo svojom živote aj vahu s 3 cifernym cislom.

zmrzlinka2021
18. feb 2022

@harrisson
Ako zena ktora si presla obezitou ti mozem povedat len tolko:
- mat vysoku skolu a byt inteligentnym neznamena nebyt tucnym - sama som nou bola a to si myslim, ze mi to relativne dobre pali
- miluj ju lebo ju milujes, nie preto, aka je, ako vyzera, co robi...
- nemusis jej pripominat jej zivotny styl a nadvahu - nie je sprosta, vie to a dobre si to uvedomuje, zmena vzdy musi nastat u nej
- bud jej vzorom, nenasilnym, nic jej nevnucuj, nemudruj, nemaj sproste poznamky, lub ju, mojkaj, potesuj
- prirodzene nakupuj zeleninu, ovocie, zdrave veci, upec jej zdravu babovku, idealne celozrnnu
- bud jej skutocnou oporou: opakujem, nie je sprosta, evidentne je bud zavisla na jedle, alebo si jedlom supluje svojich vnutornych demonov, uzkosti

Moj manzel mi bol a vzdy je uzasnou oporou - nikdy ani slovkom mi nic nepovedal, ani nenaznacil, vzdy ma vo vsetkom podporoval, ked som cvicila, zadovazil mi aj 5 kg cinky 😀
Moja motivacia nebol manzel, ani vyzor, ani to, aby som bola kralovna plesu, ani to aby som sa pacila - mojou motivaciou bolo a je byt zdravou pohyblivou zenou, ktora chodi do prirody, na turistiky, bajkovacky a zije naplno.

anja27
18. feb 2022

@julka828 preco maju ludia stale tendenciu lutovat tucnych ludi? Kedze uz aj okolie ma poznamky tak zrejme to nebude par kg ale dost vela a na to ze je mlada nemaju este ani deti tao by sa mohla trosku uvedomit a nesediet len na prdeli a zrat..ako aka lutost omg? Uvedom si ze to nie je len o tom ako clovek vyzera ale ide aj o zdravie a moze mat z toho naozaj nepekne problemy. Potom taki ludia placu a lutuju sa ked si sami za to mozu a uz je neskoro. Podla mna su dnes ludia strasne pohodlni a lenivi a potom to tak vyzera. A mne takychto naozaj luto nie je lebo si sami za to mozu. Bodka

janinka007
18. feb 2022

@julka828 no ty si pekne mimo. Prečo by mala žena pribrať, keď sa vydá? 🤦‍♀️ A po pôrode sa dá úplne v pohode dostať na pôvodnú váhu, len sa netreba vyhovárať.

amelie2017
18. feb 2022

Ako dlho sa snazite o dieta? Nemoze jej frustracia, ktoru si kompenzuje jedlom pramenit, ze sa dlhsie snazite? Ak ste zacali len nedavno, tak pre zeny niet vacsej motivacie, ako ked lekar povie, ze treba trosku schudnut a potom sa babatko rychlejsie zadari (viem, aj 50 kilove sa roky snazia,...), ale ozaj je pre telo lepsie zacinat tehotenstvo dajme tomu so 70 kilami ako 90. Niekedy telo samo vie, ze teraz nie. Skus ju touto cestou namotivovat. A diety uspech nemaju. Treba celkovo zmenit jedalnicek, alebo aspon upravit porcie.

zdenka11081983
18. feb 2022

@harrisson inak toto by jej mala dat precitat nejaká kamoška. Nejakým takým nenápadným spôsobom. Nech vie ako jej muž o nej zmysla. Aspoň ja by som to chcela vedieť, chcela by som vedieť ako ma vníma moj muz, ktorého ja milujem.

sojorez
18. feb 2022

Nemusi to byt o cviceni. Ja tiez nebeham, nemam rada organizovane cvicenie. Staci pohyb, kludne i s nejakou zaujimavostou. Chodim bicyklovat - pozriem si trasu, cestou nejaka kava. Alebo ked ide manzel behat, ja popri nom na biku alebo korculiach. Rovnako turistika - jaskyne, pekna vyhliadka. Bazen napr. raz do tyzdna. Zacat malymi krokmi, rozhybat sa.

7lenka11
18. feb 2022

Vymysli spolocne aktivity, pri ktorych sa budete hybat, vyskusajte zdravsiu kuchynu (napr. uvar ty nieco dobre) podaruj jej na narodeniny kupon na masaz, kozmetiku, manikuru.
Inak nechapem zeny, ktore sa v urcitom veku opustia. Ja mam po 30tke, s muzom sa pozname takmer 9 rokov, z toho sme uz par rokov manzelia. No cim som starsia, tym viac si davam na sebe zalezat. A to hlavne pre svoju spokojnost a zdrave sebavedomie. Za posledny rok som schudla 9 kg, chodim ku kozmeticke, kadernicke, hybem sa, stravujem sa zdravsie ako v minulosti, dbam na kvalitnu kozmetiku a starostlivost. Ani by ma nenapadlo opustat sa a zanedbavat sa..

stanulienkat
18. feb 2022

@julka828 no kopni si. Chlapik miesto toho, aby si nasiel mladu cicu sa snazi pomoct manzelke. Ci to je v tvojom ponimani zle? Proste manzelka nech si kysne a vyzere sa na 120 kil, ved ma na to pravo, nie?🙄 Ty si z kolkateho storocia? Kazdy vnima partnera aj vizualne a teda tucni ludia nie su ani zdravi, ani atraktivni. Predpokladam, ze zena je este mlada. Co bude robit, ked otehotnie? Bude mat 140 kil?
Autorovi tiez radim zistit, ci nema manzelka depky, alebo preco ma taky postoj k sebe.

dada2610
18. feb 2022

@harrisson mam to rovnako, len v opačnom garde... Je to nekonečne frustrujúce srdce trhajúce... Úplne ti rozumiem

anjelicek26
18. feb 2022

Pozri moznosti mas len niekolko - najdi sport, ktory bude bavit aj ju, napriklad ja som fakt lenivec strasny, ale to plavanie raz v tyzdni tie 2-3 hodiny na plavarni si neodpustim, proste je to taky relax... chalani maju trening a ja plavam celu tu dobu tiez, robi mi to dobre aj na psychohygienu... co sa tyka stravy, staci, ked sa par tyzdnov obetujes a budes chodit nakupovat... uplne vazne...nie su doma blbosti - neni ake blbosti jest... snacky treba nakupit zdrave, oriesky, ovocie, zelenina, proste ked ma chut, nech si da take, ono to dzobanie pri home office poznam velmi dobre, proste chladnicka prilis blizko... viac urobit asi aj tak nemozes, tieto samomotivacne veci musia prijst same od seba... btw. bez energie a priberat samozrejme moze byt aj zivotny styl zly, ale aj problemy zo stitnou zlazou, hlavne pri zene po 30ke, co sa nedari babatko... skontrolovat hladinu zeleza, vitamin D a este toto, na skodu to nebude...a popytat sa na depresie... home office je fajn len do urcitej miery - na druhej strane je to velka miera socialnej izolacie a prilisnej rutiny.

A ano je to podla mna hrozne, ked clovek vidi, ako sa milovany clovek meni... to nie je o zmenu vekom ci porodmi, ale jednoducho "kaslem uz na to, ked som vydata" a to je skoda no... Hlavne ked tam je laska je to strasne blbe hovorit o tom, ze rob zo sebou nieco, takto sa mi to uz nepaci...da sa len naznacit, spravit par zmien v domacnosti, ale chciet - chciet musi ten druhy... predpokladam, ze nehovorime o 2-5 kilach navyse, ale je to riadne viac...

leskovael
18. feb 2022

Tak v prvom rade rozhovor, otvorene takto ako tu, nie chodiť okolo horúcej kaše, nie vyčítať, či "kričať" alebo urážať. Nechať povedať niečo aj ju ale veru ak je spokojná sama so sebou a nevadí jej to, tak s tým sotva niečo urobí, ak jej to vadi je tam ešte šanca že sa dá dokopy.. Cvičenie a behanie nechaj tak, toto ľudia robia ked sami chcú a odhodlajú sa, takže ty si v tom pokračuj ale ju nevolaj... Zaveďte si túru každý víkend,nech je to váš víkendový program a začni častejšie pripravovať jedlo ty - zdravšie. No a už len prechádzky, nikde sa nepíše že musí začať behať, na začiatku stačí chôdza, keď denne prejdete 10km, tak spolu so zdravšou stravou to pomaly ale isto pôjde..

miskakyska
18. feb 2022

....ak je frustrovaná z Teba?🤔
...to Ťa nenapadlo?....nám si podal status v chrumkavom prevedení...ak jej dávaš povely,rozkazy,príkazy,ako ráno oči otvorí a musí ich počúvať,kým ich večer nezavrie🤷🤷
Tu niet čo moc radiť,keď poznáme len jednu verziu..tvoju....ona musí chcieť sama,nie že to chceš ty... tak to nefunguje....niektorí chlapi sú viac premotivovaní,ako ženy a fňukajú tu,že majú tlsté ženy,pritom tie chúdence sú podvýživené

sense
18. feb 2022

Ako okrem na bádanie prosieb a vyrážok si jej pomohol? Skúsil si sa s ňou porozprávať ci ju jieco netrápi, či nemá zdravotný problém?

marica61
18. feb 2022

@harrisson pust jej na TLC Môj 270 kg život. Keď ju toto nenakopne, tak už neviem. Chodí to vo všedné dni ráno
asi o 7.00