Manžel ma posiela do práce

3. apr 2022

Ahojte ,potrebujem len vás nestranný názor , môjmu mužovi začalo ši.ať z toho zdražovania asi alebo čo , zrazu ma začal posielať do práce, som ešte pol roka na rodičovskej dovolenke 🙈🤷 ja si neviem nájsť prácu, keď som ešte s dieťaťom doma, do škôlky mi ho skôr nezoberú , ako v septembri a v mojej profesii sa práca na doma nerobí ..najprv Som to brala jedným uchom dnu a druhým von ale už má to štve..ako nemyslite si ja chcem ísť robiť ale čo si mám hľadať robotu zavolať im a povedať že ale nástupim až o pol roka? On robí na smeny tým pádom ja nebudem môcť ďalšia vec , ja im nemôžem v práci povedať že nehnevajte sa neprídem teraz týždeň na nočnú lebo ju má môj chlap 🤦,to je ďalšia vec..
Aby sa on staral o rodinu a ja chodila do práce tak to nie dobrý nápad , pretože nezarobim to čo on a nepokryje nám to výdavky, z rodiny nikto nám nepomôže so stráženim a opatrovateľke by som dala celú svoju výplatu 🤷
Mohla som ísť robiť víkendovky , to zas bolo strasne malo peňazí a bola by som celé víkendy preč to sa mu nepáčilo , že to spolu nebudeme ako rodina ..
Nie som žiadny lenivec ale myslím že on nemá potuchy že ono je zle si s malymi deťmi a jeho prácou hľadať robotu ..
Deti majú Full servis, rozvoz na krúžky , každý jeden deň navarené , nesedim na riti a nepozerám telenovely ..ja už neviem či ja ozaj zle rozmýšľam alebo či on to nechápe..
On sa boji lebo doba bude zlá , všetko ide hore ,tak sa boji , chápem ani mne to nie je jedno ale deptanim mňa to nezmeníme 🤷

zmrzlinka2021
3. apr 2022

To ta manzel posiela do prace od 6 mesacneho babatka? A pojde on na tu matersku? Lebo:
za prvé: je to velmi skoro!!! Je velmi dobre, ked s babatkom je maminka doma aspon do 1 roka, idealne do 1,5 roka
za druhe: tvoj manzel si neuvedomuje, co doma vsetko robis a to preto, lebo si to tak nastavila, ze je to automaticke, ze aj kebyze sa mas posrat, tak spravis tri veci naraz. Nebud sprosta! Ak ides na kruzok s dietatom, nemoze manzel cakat teplu veceru. Neuc ho, ze ma vsetko.

autor
3. apr 2022

@zmrzlinka2021 nie nie malý bude mať 3 a v septembri mi ho zoberú nie skôr , doteraz bolo všetko ok jemu asi to zdražovanie nejak ublížilo alebo čo..jemu nevadilo že som doma

autor
3. apr 2022

@zmrzlinka2021 tak som myslela že ešte pol roka mám byť s malým doma

janinah
3. apr 2022

Dieťa má 2.5 r.ak dobre chápem...zober kalendár a otoč ho na júl.august.ak by si aj teraz zázrakom napchala dieťa do škôlky.tak kto ako sa oň postará cez prázdniny? Choď pekne týždeň po týždni.nech ti presne navrhne ako to bude.

zmrzlinka2021
3. apr 2022

Aha, sorry, teraz citam lepsie, cize dieta ma 2,5 roka.
Si s muzom sadnite, dohodnite sa, co je lepsie:
- sukromna skolka
- opatrovatelka
- muz moze ist na matersku
a chod do prace, kde je problem?

Ste obaja rovnoceni rodicia, takze spolocne to budete vediet vykryt.

mogaa
3. apr 2022

tak dieťa má 2,5roka, čiže teoreticky súkromná škôlka a ty do práce....to už si musíte poriešiť doma, či sa to oplatí finančne....tak všade sa hovorí len o zdražovaní, zrejme cíti tlak/stres aby ste to ustáli keby náhodou ostal bez práce alebo sa niečo stalo....2 príjmy sú 2príjmy a je tam aká taká istota že to zvládnete.....ono ak máte napr.hypotéku a jeden príjem tak sa mu ani nečuduj.....

autor
3. apr 2022

@janinah šak toto že pekne mu hrabe ja neviem ,chápeš robí na smeny tým pádom ja nemozem ja už neviem ...ja môžem mať len jednozmennu robotu , lebo jemu sa meniť služby nedajú

autor
3. apr 2022

@mogaa chápem ale súkromnu škôlku máme najbližšie 30km od nás a dám tam celu výplatu 🤷 už sme to počítali aj opatrovateľky čo sa tyka

monka105
3. apr 2022

Nehnevaj sa, ale tvoje dieťa bude mať tri roky, to už nie je bábätko. Tvoj manžel zo svojho platu ťahá domácnosť, je pravda, že potraviny šli neskutočne hore, má obavy, že nebudete mať peniaze a nebudete mať z čoho žiť a ty sa rozčuľuješ nad tým, že ťa deptá? Vieš, kto nechce hľadá dôvody, kto chce, hľadá spôsoby. Stále sa vieš niekde zamestnať aspoň na skrátený úväzok zatiaľ, nájsť si brigádu, nehovor mi, že na tých pár hodín týždenne niekto malého nepostráži. V manželstve sú predsa dvaja a ak by muž nemal obavy, či to sám utiahne, asi by ťa do tej práce neposielal. Pre mňa je zarážajúce, že ty sama obavy nemáš.

zmrzlinka2021
3. apr 2022

A preco manzel nejde na matersku? Dnes je to uz uplne bezne. A ty mozes do prace.

autor
3. apr 2022

@mogaa nám to finančne vychádza moc si vyskakovať nemôžme ale majú to aj horšie ľudia..on aj zoberie že si hneď v septembri budem hľadať on aj prikývne na to a potom o dva dni to isté to je

autor
3. apr 2022

@zmrzlinka2021 malý bude mať o dva mesiace 3roky

autor
3. apr 2022

@zmrzlinka2021 do škôlky ho ale zoberú až v septembri 😏

abbey1
3. apr 2022

O obzeráš sa už po nejakej práci na jednu smenu či na doma? Lebo o pol roka budeš riešiť to isté. S pravou to nikde nie je ľahké, ale bez práce to tiež veľmi nefunguje.
Treba hľadať a skúšať možnosti a nie iba plakať, že to nejde.

0silvia0
3. apr 2022

Len pekne este pol roka zostan doma, vykryjes prazdniny a od septembra do prace, dieta do skolky. Mlady pan si to predstavuje tak, ze on nebude mat ziadne obmedzenia, ty sa postaras o prazdniny, choroby, kruzky, domacnost a deti a este aj donesies domov vyplatu🤑
Za takychto okolnosti, ze on si nemoze menit sluzby a nemoze to a hento by som nesuhlasila. Ked chce aby si isla robit, starat sa bude aj on.

autor
3. apr 2022

@monka105 nie nepostrazi nám ho nikto , vôbec nikto ...myslím to vážne ..A za druhé môj muž sa búchal do pŕs aj pred mojimi rodičmi že jeho žena nikdy nebude musiet ísť robiť 🙈🤦🤷 čo samozrejme ja by som ani nevydržala , chcem ísť robiť a chcem prispieť do domácnosti ..môj muž má týždeň nočných prespí celé dni , ráno ľahne a večer vstane celý týždeň. , on sa o deti nepostara , on ani nevie že ich má ..kde má byť zatiaľ ten maly ??

autor
3. apr 2022

@abbey1 áno samozrejme ja už viem čo pôjdem robiť keď teda dúfam mi to vyjde ide len o to že ja sa teraz nemôžem oddruzgat na pol dna z domu

mogaa
3. apr 2022

a robí v automobilke? ono nikto nevie čo bude, stačí že začnú znižovať stavy lebo firmy nebudú zvládať platiť energie, obmedzí sa výroba, nebudú súčiastky....takže nebrala by som to tak že mu šibe, jednoducho ak máte jeden príjem, platíte hypotéku tak sú tam obavy čo bude ak by prišiel o prácu či niečo sa mu stalo....automobilky budú znižovať produkciu, terajšia situácia s Ukrajinou ovplyvní ekonomiku celej Európy, veľa firiem to nezvládne....energie ešte len pôjdu hore a to ovplyvní ceny všetkého.....

abbey1
3. apr 2022

A teraz keď ti skončí rodičák,nemôžeš tam už nastúpiť? To je dosť 3 mesiace bez platu byť len tak doma. Do septembra by si malého poriesila súkromnou škôlkou či opatrovateľkou na pol dňa, ako píšeš.

autor
3. apr 2022

@abbey1 on naše dieťa nedá ani vlastným rodičom nieto ešte cudzej osobe 😄 s ním ťažko ...

abbey1
3. apr 2022

A v štátnej škôlke už nebudú cudzie osoby? Či?

77katarina
3. apr 2022

Poznám to veľmi dobre aj ja mám takého chu.a doma 😂 a preto robím podradnú prácu za minimálku aj to po známosti od 7do 14 hod. a to mám už 25 rokov odrobené ☹

autor
3. apr 2022

@abbey1 ale ani by nám to nevychádzalo opatrovateľka by stála to čo moja výplata je

sasa1310
3. apr 2022

Veď nájdi robotu, on môže ísť na materskú a budete mať vyšší príjem mesačný. Skôr by som sa zamerala na jeho príjem, či naozaj nie je dostatočný alebo ešte nižší a preto takáto zmena správania.

autor
3. apr 2022

@sasa1310 nie jeho príjem je v poriadku na materskú už ísť nemôže malý ma za 2 mesiace 3roky , to už na čo ? A chcel ísť na materskú , jeho práca mu to neumožnila že oni mu poziciu držať nebudú , samozrejme by ho nevyhodili ale už by nemusel mať tak dobre platené miesto a to rozhodlo

mogaa
3. apr 2022

ono situácia je zlá, možno má len strach že v septembri prácu nenájdeš.....ono ľahko sa hovorí niekomu kto nemá deti a nie je zaťažený hypotékou že jeho žena nebude musieť pracovať, že sa o ňu postará.....ale normálny zodpovedný chlap čo má deti a platí hypotéku a majú 1 príjem - tam sú obavy namieste.....takže porozprávať sa, možno vie že v práci to s firmou nevyzerá ružovo(prípadne s jeho miestom že to nevyzerá ružovo)

autor
3. apr 2022

@mogaa porzi keby nájdem prácu aj teraz idem alebo ako ?? On si meniť služby nemôže , on robí na 3zmeny a každy týždeň sa mu to strieda...čo mám vtedy spraviť ? keby sa bál o prácu to by mi povedal zas takéto veci si netajime ..zatiaľ vraj nič nehrozí ..
To o tej práci vyhlásil keď sme mali hypo a už dve deti na svete 😄

autor
3. apr 2022

@mogaa a ak si nebudem vedieť nájsť prácu v septembri tak pôjdem robiť hoc čo ,do skladu proste na brigádu ,všetko čo bude časovo vyhovovať ...len ono teraz ťažko keď mi nemá ako pomôcť s deťmi

autor
3. apr 2022

@mogaa a aj potom to bude vyzerať tak že ja budem v robote, potom s deťmi , doma fungovať a on bude len existovať 😄ale nevadí ako on pomôže ale iba cez víkend aj s prácami aj s varením ...v týždni je úplne odstavený

mogaa
3. apr 2022

a čo myslíš že bude v septembri? bude presne rovnaká situácia ako teraz, len s tým rozdielom že možno dieťa pôjde do škôlky....ale ako všetci vieme, prvý rok je dieťa viac doma ako v škôlke , čo ti samozrejme v novej práci tolerovať zrejme nebudú....takže ak by si dala dieťa do súkromnej škôlky teraz, nebude hneď chorý ako na jeseň a možno získa akú takú imunitu....takže teraz by som dala dieťa od súkromnej škôlky a lepila to brigádami na pol úväzku možno Lidl, pozerala by som niečo kde sa dá dohodnúť na smenách aby mi vyšli v ústrety v čase škôlky.....plat ti síce pokryje len škôlku, ale dieťa si prejde tými prvými bacilmi zo škôlky a hlavne v dobrom čase nie na jeseň.....a od septembra by som hladala už niečo na plný úväzok a normálnu robotu....