Manžel ma porovnáva a kritizuje

gemynnka
10. okt 2016

Ahojte,mam 27 rokov som na materskej s 2rocnymi dvojickami a uz som ozaj v takom stadiu ze sem pisem aby som si precitala ine nazory na moj problem..takze moj muz starsi odo mna o 17r neustale nejakym sposobom poukazuje na moju vahu aj ked musim povedat ze po dvojickach mam pri 168 cm 56kg,neustale ze som tazka pre neho a dokonca ze som tucna co teda urcite som neni..dala som ai zalezat natom aby som schudla aby som nebola fakt tucna.v poslednej dobe aby toho malo nebolo ma porovnava s kolegovou zenou ako ma ona upratane ze videl na fotkach,ako ona pri dvojrocnej dcere domaze obriadit dom,malu,dokaze navarit a ma nonstop cistucko..ani hracka jedna jedina na zemi atd..alebo ze pani dokonala dokaze cely mesiac varit za 100e a ja nie..vlastne ja nevarim som sa dopocula od neho,nic nerobim len spinkam alebo sedim na gauci..nejdem sa obhajovat kazda mamina vie ake to s detmi je...niektore su aktivne niektore vymyslaju atd..ved deti 🙂 nemam neustale upratane chapte hracky po zemi atd ale ja som na nich absolutne sama,nikto mi ich bepride povarovat,zobrat von,pokocikovat alebo mne s niecim pomoct ked mamu uz nemam bohuzial a svokra nezaujem..a moj drahy muz okrem chodenia do roboty absolutne nic doma nespravi,mne nepomoze a ani s detmi sa nejak extra nehra alebo zeby sa im venoval alebo ich zobral von aby som ja mohla v klude nieco spravit ..na vsetko co si zmyslite som sama a zistujem ze setko co robim vlastne poda neho ani nerobim a som tucna a nic neviem..prosim napiste mi svoj nazor co si o tom myslite...dakujem pekne

stardust
10. okt 2016

ze tvoj chlap je chuj a nezasluzi si ta.

romina1912
10. okt 2016

Nechaj ho doma s dvojickami ci by on mal cistucko upratane, navarene, ziadna hracka na zemi a este mal cas starat sa o seba. Len tak pomimo. On je super sexy sportovej postavy?

lauricka
10. okt 2016

@gemynnka stokrat klobuk dolu pred tebou. Tvoj chlap sa sprava ako hovado. Ja mam dvojcata a teda viem presne, o com pises. Netusim, ako by som to dala bez pomoci mojho muza a uz vobec nie, ak by mi este k tomu, ze mi nepomoze, takto nakladal a deptal ma. 168 cm? Tvoja vaha je skvela! To, co hovori, nemoze byt pravda, len ti robi zle. Toto robia uboziaci, aby zranovali zeny, ktore si to nechaju. Absolutne nemas nadvahu, naopak, este kusok a uz by si mala podvahu a dobre vies, ze mam pravdu. Ze videl na fotkach? Ha, si myslis, ze tam bude vesat fotky, ked ma neporiadok? Sak nafotim, ked upratane, ne? Okrem toho, ona ma jedno dieta a ty mas dvojcata, sa na teba nehrabe. Tvoj muz vie houby a potreboval by asi to, ze ho nechas na vikend s detmi doma sameho. Normalne mu to dopraj, nech si to vyskusa, nech sa ukaze hrdina. Vies, preco ti to rozprava? Lebo si to neskusil a este k tomu je nedopeceny. Moj muz vie, o com to je preto by v zivote nic take z huby nepustil.

marcelatje
10. okt 2016

@gemynnka podla tvojho opisu je to chuj 🙄

gemynnka
autor
10. okt 2016

@romina1912 tak ja sa o seba snazim starat aj sa staram...hlavne co je pre mna aby boli deti spokojne,ist von atd...ale este som neprisla na to ako ist s detmi aj von a aj doma upratovat zrovna v tej chvili..alebo ked pridem z vonku doobeda ulozime sa spat a ja s nimi lebo mam toho dost za cele dni bez pomoci..a fakt nemam upratane ani tie hracky pozbierane lebo fakt nevladzem kolkokrat...a ked aj vladzem upracem a otocim sa a uz rozhadzuju..
nooo tak on si o sebe mysli ze je najkrajsi na svete,vsetky zeny slintaju..idol zien 🙂

gemynnka
autor
10. okt 2016

@stardust dakujem myslela som si,potvrdila si mi to 🙂

romina1912
10. okt 2016

@gemynnka robis vsetko spravne, domacnost pocka a ja robim presne to iste, ked som unavena, lahnem si s malou aj ja a to mam len 1 dieta. Ty musis robit veci okolo deti 2x tak za toto mas u mna obdiv. Hlavne ze deticky su spokojne. Tiez by sa mu urcite nepacilo keby ho porovnavas s inymi chlapmi. Naozaj si ta nezasluzi.

gemynnka
autor
10. okt 2016

@lauricka dakujem pekne,potesia slova ze to akotak zvladam podla inych...vela ludi mu neustale hovori ako ma obdivuju ked som uplne sama na dvojicky a zvladam da sa povedat..ja si myslim ze zvladam aj ked nemam 100% upratane ci navarene alebo riady umyte hned v momente ci umytu podlahu.jednoducho ked sa chcem aj venovat krpcom,aj sebe trosku ci odpocinut sadnut atd na chvilu tak to sa jednoducho fakt neda..
k tej vahe je pravda ze teraz som mozno trosku pribrala max 3kg a samozrejme mi to ide do brucha ale neni to nic strasne..hned mi hovori ze co sa mi to stalo na tom bruchu,co mi to tam narastlo..a jednoducho som tucna...neni som dokonala,nikdy som nebola...mozno pred tehotenstvom ale bohuzial mam aj nejaku tu celulitidu ale neni som ohava tucna ani nejaka neforemna atd...proste to nechapem vsetko mu odrazu vadi...
on vue ze by som nesla nikam ani na jeden den pretoze su na mna hlavne ten jeden neskutocne naviazany a len co sa pohnem aj ked len na wc uz place a krici mama mama a hlada ma..tak sa mi vidi ze si ma nevazi absolutne.obdivujem zeny ako ty a tisko zavidim v dobrom akych mate muzov.ale tak sama som si asi vybrala ze?!ale to neznamena predsa ze som si deti spravila sama a on chodi do roboty a tym to konci...☹

gemynnka
autor
10. okt 2016

@romina1912 praveze ja ho porovnavam a stale mu nadavam ako druhy chlap zene pomaha aj ked len s jednym dietatom a on nema zaujem ani len pri dvoch!ze mi v nicom nepomoze ani doma ani nikde a mna to fakt uz nebavi...☹

mirka17
10. okt 2016

Ja ti poviem len jedno, hlavne never tomu čo sa ti snaží vtlcť do hlavy, o tom že si tučná, neschopná, neporiadna a podobne, lebo ked tomu uveríš tak si skončila. Nemám rada také psychologické hry, kde sa sprepáčením starý chren trasie že by ho mohla mladšia opustiť, tak skúša takúto taktiku aby žena tomu sama uverila a bola vdačná aspon za takého truľa. Váhu máš výbornu, sama mam dvojičky viem čo to obnáša, o tom nebudem debatiť, ale mam doma muža značky "muž", nie chuja čo by mi ešte nakladal. Mala si ho hned od začiatku zapriahnuť do celého chodu domácnosti, vyhnať ho s deckami von, ale nikdy nie je neskoro,a hlavne never tomu čo ti hovorí, A ked ti povie že si tučná, tak povedz že Ferovi sa páči ako vyzeráš, a ked povie že kolegova žena ma čisto tak mu povedz , že jej muž si nesedí na vajciach ale pomáha ........ideš do neho, neboj sa, nemáš čo stratiť

obsadenemeno
10. okt 2016

@gemynnka moja, ty dobre vies, co mas urobit. Len nemas odvahu. Ved tiez mu povedz, ze aky je kamoskin muz vysportovany a ako jej pomaha s detmi...... a nabuduce, ked ti bude vyhadzovat na oci vahu, tak mu s kludom povedz, ze teda zacinas 3x do tyzdna chodit do fitka, ze si sa prihlasila na zumbu a aj na trampolinky..... tak ze bude on s detmi. A nechaj ho s nimi aspon raz. Aj on je rodic, a neboj, hned by si uvedomil, a neboj, deti by to prezili.
Mozno si ty na ne naviazana viac a nechces si pripustit, ze by to bez teba nevydrzali. Vydrzali. Len ci by to vydrzal ten tvoj Adonis teda....

papricka33
10. okt 2016

@gemynnka povedz mu že žena je vizitkou svojho muža. Tak, ako sa o ňu stará, tak aj vyzerá 😉 ...debil

romina1912
10. okt 2016

@gemynnka tak si asi ozaj mysli ze on sa menit nemusi lebo on je dokonaly a ty neschopna

lauricka
10. okt 2016

@gemynnka lenze takto to ostat nemoze, tak seriozny rozhovor, kde mu proste rovno, sebavedomo a presvedcivo vysvetlis, ako sa veci skutocne maju a ze si nenechas takto ublizovat, pripadne sa porad s psychologom ako na taketo typy, moze ti dat par dobrych rad. Urcite s tym treba nieco urobit. Zisti dovody, preco ma potrebu ta zhadzovat, co mu SKUTOCNE vadi, lebo hento su sprostosti, nech povie narovinu ako chlap a nech sa aj ako poriadny chlap zacne chovat, nie ako chudak. Deti maju LEN dva roky, kolko rokov toto este budes znasat? A cim viac zena dovoli, tym viac si tieto typy dovoluju.

mirka17
10. okt 2016

v tejto súvislosti som si spomenula na jeden starý vtip, ked muž príde domov a myslel si že ich vykradli, proste vybuch jak v sajgone, vyjde hore na poschodie a žena si lakuje nechty, decká kto vie kde, muž sa jeJ opýta starú klasickú vetu, že čo si dnes robila a ona odpovie, TAK DNES SOM NEROBILA NIč. !!! milačik.

liv1
10. okt 2016

Vzchop sa zenska, nenechaj si na seba kydat. Kazda to dobre vieme, ake narocne je jedno, dve, ci kolko deti. Kazdy to mame inak, niekto ma viac casu popratat ci postarat sa o seba, niekto menej. Niekto ma pomoc rodiny, niekto nema ziadnu pomoc ako ty. Vies co? Aj keby si mala doma kazdy den cisty vybuch, mohol by byt velmi rad ze sa staras sama o jeho dve deti, dvojicky, co je este narocnejsie. Moj muz sa aj pohra s detmi, aj ich vezme von (nie velmi casto), ale hlavne doma pomoze, bez reptania, ci nutenia. A ze 56 kg a 168 cm tucna??? Fuha, clovece, ten si je tebou tak isty, ze si toto k tebe dovoli ☹ .
@lauricka ma pravdu, on ma problem niekde inde a toto su len zasterky. Preco dopustis ze ti s detmi nepomoze? Chces od neho aby nieco doma urobil? No, drzim palce velmi, ale daj si to doma do poriadku. Nie nejakou histeriou ci nadavkami, to ti nepomoze. Chod na to takticky ako hrda zena. Drzim palce 😉

sanninka
10. okt 2016

Len zraneny clovek zranuje a kebyze tvoj muz je sebavedomy a vyrovnany clovek nikdy by si na tebe nevybijal svoje mindraky.Asi mysli na ine zeny a ta porovnava.Pride mi to ze tuzi po inych zenach.Proste chlapy vidia ultrastihle zeny v casopisoch a v televizori tak tuzia len po takych.

jeennyv
10. okt 2016

@gemynnka a ako on vie, ako ma kolegyna poriadene, to sa ona tak vychvaluje alebo mu navarila a ukazala...tym nechcem nic povedat, ale tu bude problem totalne niekde ine a nie v tebe, spravanie, ktore tvoj muz predvadza je spravanie zbabelca, ktory nevie na rovinu priznat, kde a v com je problem...ak ludia prestavaju mat o niekoho zaujem alebo to niekde skripe, niektori casto radi hadzu vinu na druhych alebo ked uz to jednoducho nie je ono, tam mu na tom druhom vadi uz kazda volovina...za mna si sadni s manzelom a spytaj sa co mu vadi....bud razna a povedz, ze si si vedoma svojich kvalit a problem v kilach jedle atd. to nebude....ak sa k nicomu nedopracuje, ukaz mu co je nic nerobit, obriad deti seba jeho nie...nic mu nedaj pod nos a uvidime toho hrdinu....

alexandraalexandrova
10. okt 2016

@gemynnka ja si myslim jedno: mala by si svojmu muzovi zbalit kufre a poslat ho zit s tou dokonalou kolegovou manzelkou. A kolegu mozu mat ako bonus do trojky 😀
ty sa hlavne zamysli ci chces s takymto kretenom aj nadalej koexistovat. Dvojicky nedvojicky, ja by som podala o rozvod, lebo kto ma toto v povahe, s tym to lepsie nebude nikdy, len a len horsie...

floren
10. okt 2016

@alexandraalexandrova uplne s tebou suhlasim

tova
11. okt 2016

@gemynnka to si nechala pridlho ho takto flakat. A 40nik nebude len tak dobrovolne okolo malych deti skakat. tiez mam dvojicky a po cisarskom hned si ho sestricka vzala na bok, poukazovala mu ako sa prebaluje, nakrmi, teplota zmera, jej sa hambil nieco povedat bola to starsia zena ho tam skolila akoby robil prijmacky. nechala som mu to teda na starosti v nemocnici a doma mi to poukazoval. do toho sa pustil tak neplanovane by som povedala od prveho dna. Kedze si chodil do prace ako prdtym pre nho zmena bola len tie noci. rano si dal kavu a mal svoj bezny zivot. tiez si zafrfral ze nevarim zdrave jedlo, ze co som unavena atd. no nechala som po par mes. sameho a isla do potravin . tak na 10 min. som si trufla, deti uplakane on spoteny ze to neni normalne nevie co s nimi. este par krat sa to opakovalo dostaval depky chcel vediet kedy presne pridem domov, a ked sa len dalo tak radsej aj nakupoval, na postu isiel aj vsetko ostatne robil a nic viac nepovedal len ked deti boli ticho aj vo vani by spal. Nechaj syna plakat, ved bude s otcom v 2r. uz nemoze by takto na teba naviazany a hlavne ked je s otcom s ktorym zije v dome. najlepsie odist potajomky zo zaciatku aby deti nevideli. Odplat mu complimentom tym, ze mu pochvalis jeho sive vlasy alebo riedke, nic, tiahne na 50ku.

6mia6
11. okt 2016

Ja len tak mimo trosku, aj deticky zapoj. Dvojrocne vedia zdvihat hracky. Trosku by ti oni pomohli ked uz chlap nevie upratat ked pride.
Samozrejme z tvojho opisu nema šajnu co obnášajú dve deti. Natos dvojičky.
Ako pise niekto hore, nebudem doma fotit bordel. A porovnavat jedno dieta s dvomi. Este jedna dobra rada odznela. Som tučná ok fitko je vyborna voľba na odreagovanie. Budes mat viac sil ak ta to nebavi a nechce. Chod aspon sama von, akoze ides do fitka. Vycistit si hlavu a trochu oddychnut.

timea7
11. okt 2016

@gemynnka ten tvoj debil si potrebuje zvyšovať sebavedomie tým, že teba zhadzuje. Nesmieš mu v žiadnom prípade na to skočiť a uveriť jeho sprostým rečiam a už vôbec nie sa začať ešte viac snažiť, aby bol spokojný, lebo on si aj tak vždy niečo nájde. Nehnevaj sa, ale je aj tvojou chybou, že ti s ničím nepomôže, od prvej chvíle, čo ste boli spolu si ho mala zapájať a po narodení dvojičiek ani nehovorím. Tak ako ti radia vyššie, zapíš za na cvičenie zumby, aerobiku, do fitka, to je jedno, nič mu nepovedz, len ho postav pred hotovú vec. Obleč sa, zober vak s vecami a povedz mu, že má pravdu, že si v poslednej dobe ozaj nejaké to kilo pribrala, tak budeš chodiť dva krát týždenne cvičiť a kým sa nadýchne musíš zmiznúť. Neboj sa, že by deti neprežili, poradí si, ale ty nesmieš uhnúť. Ak by sa trepal,že ich nabudúce strážiť nebude, povedz, Ok, tak zaplatím opatrovanie, ale cvičiť neprestanem. Podľa toho, čo píšeš, nie si tučná ani náhodou, začni sa ale viac rozmaznávať - zmeň účes, farbu vlasov, kúp si nové handry,on musí mať strach, že ho kopneš do riti a nájdeš si mladšieho, nie že ťa bude kritizovať. Ak bude mať sprosté poznámky, čo sa týka varenia za 100 eur, pošli ho s taškou na nákup a môže mudrovať. Ak bude frflať, že je u vás neporiadok, tak mu povedz, že to, že sú deti spokojné a šťastné, je pre teba prvoradé, že zopár rokov ešte u vás hračky rozťahané budú a ak to nie je vzhľadom na svoj vyšší vek schopný pochopiť, môže sa odsťahovať, keď bude sám, bude mať poriadok. Ty to s dvomi deťmi zvládneš aj bez neho, nakoľko sa chystáš do práce. NEDAJ sa zahnať do kúta, začni kritizovať aj ty jeho - nejako ti pribudli vrásky, pomaly vstávaš z kresla, nezačínajú ti už nejaké pohybové problémy, vek už na to máš....Bože, ja by som ho zabila, to kde si po neho prišla? A prečo si dovolila, aby mal full servis a nič ti nepomáhal? To musíš zmeniť za každú cenu, inak sa budeš trápiť stále, Pripomínaj mu, že také názory - na upratovanie, varenie za 100 eur majú muži vo vyššom veku, že sa začína na jeho rečiach a správaní prejavovať jeho vek. Tú prácu si ´hľadaj za každú cenu, dvojičky do škôlky od budúceho roka, budeš sebavedomejšia. Držím palce.

sense
11. okt 2016

Moj muz mal istu dobu podobne maniere i ked vahu mi na oci nevyhadzoval a to chodim do prace a zarabam viac ako on hoci len na skratenom uvazku...a vies co som spravila to co mi vyhadzoval na oci a nehla krizom slamy max to co bolo kvoli dcerke nevyhnutne a ked mi raz povedal ze slovenske zeny maju vacsie zdrav.problemy ako ja viac deti aj oracu na plny uvazok a stihaju vsetko tak som mu ukazala dvere ze nech si ide za takou...este skusil pokus ze ked dverami prekroci sa viac nevrati tak som mu povedala nech vypadne a uz nech sa nevracia, ze si vystacim aj bez neho....a uvidime kto viac strati ....neodisiel a sice hral par dni urazeneho ze si musi zehlit....tak potom sa zacal spravat ako sa na manzela patri....sice dlho bol nas vztah vlazny ale pistupne sa dostal do tych spravnych kolaji...

ajana1
11. okt 2016

Tak mu Na to povedz ze to nie ty si tazka ale on je slaby a mal by s tym nieco robit 😉 A navrhni mu ze ty pojdes do prace a on nech sa postara o domacnost. Este jednu Vec by si si mala vydobit a to ist aspon Na tyzden dva Na dovolenku a nechat pana manzela nech sa stara a k tomu jeden vecer do tyzdna iba pre teba. Vzdy ked popracem tak mu posli fotku ze ako super si popratala ale zial on to nestihol. A tak to rob pocas celeho mesiaca 😄 ked sa uhana tym tak sprav pokus ze tyzden budes varit z 20 eur ze ako velmi mu bude chutit a so sladkym usmevom Na tvari mu povedz ze si si vzala prikladali z jeho kamaratky a Len mu chces vyjst v ustrety. Uvidime ako bude potom spokojny. 😆

timea7
11. okt 2016

@sense netreba sa dať zahnať do kúta, partnerský vzťah má byť vzťahom dvoch rovnocenných ľudí, nesmie sa z neho vytratiť úcta. Ja by som asi nedokázala nikdy povedať vypadni, ale chápem, že ťa také reči k tomu dohnali, ale urobila si dobre, že si mu prestala poskytovať full servis.
@gemynnka predpokladám, že mu perieš, žehlíš, varíš a nebodaj ešte aj jedlo naberáš. To by som s ním prebrala ešte skôr, ako by som sa prihlásila na to cvičenie. Mám dve deti, zvládam všetko sama, ale nemám čas si večer zacvičiť, takže od zajtra bude tvojou povinnosťou....tu si už daj to, čo sa ti hodí. Nebude súhlasiť? Nebude mať oprané, ani ožehlené. A ak by si ešte niekedy dovolil porovnávať ťa s niekoho manželkou, začni porovnávať aj ty jeho - s manželom svojej spolužiačky, kamarátky, sestry....ako sa venuje deťom, chodí s nimi von, doma povysáva....Predpokladám, že sa ťa snaží zahnať do kúta aj financiami, keď trepne takú kravinu, že tá žena navarí za 100 eur. By som mu povedala, nech ich pozve na kávu, aby ti poradila, ako sa dá zo 100 eur mesiac variť a hneď mu padne sánka. Prípadne môže mať týždeň cesnakovú polievku a granadír na večeru. Nedaj sa, nekrič, ale argumentuj a najmä ho musíš za každú cenu zapojiť do chodu domácnosti. Že je malý na teba naviazaný je tiež aj preto, lebo s otcom nebýva, no keď si aj trochu poplače, neubudne z neho, to prejde. Drž sa.

sense
11. okt 2016

@timea7 to uz bol kvazi vrchol nasej krizy k tomu predchadzali aj ine veci...a ja som to myslela vazne vtedy...uz som bola pripravena na go ostat radsej sama...ja som mu nikdy neposkytovala full servise u nas to bolo vzdy pol na pol az kym mu jedneho dna "nepreplo" a zrejme mu natlacil niekto kocky do hlavy asi stylom ze nie je chlao ked nema problem sa postarat o dieta, o domacnost , nechodi po krcmach a neflaka sa....alebo kriza stredneho veku co ja viem co...uz to nebol chlap s kt som chcela ostat a ten do kt som sa zalubila.... alebo zacal mat obavu z toho z3 som uspesnejsia ako on, predsa len nie kazdy chlap znesie ked zena zaraba viac a je sebestacna ...neveim v kazdom pripade sa potom zmenil resp vratil do "povodneho" stavu...kedze zistil al si aspkn myslel ze jeho vycitky mam na haku

timea7
11. okt 2016

@sense no to bolo dobre, že si mu dala najavo, že sa bez neho nezblázniš a že nie je jediný, ešte že sa spamätal.

ajana1
11. okt 2016

@sense a ty si dobre spravila. Netreba sa bat sa postavit chlapovi. Len kebyze to dokazalo viac zien hned by bolo menej utrpenia.

emilia25
11. okt 2016

Na to ze si pre neho tazka ti napisem len tolko nabuduce mu povedz ze tak by mal zacat chodit do posilnovne aby si mal silu uniect vrecko cimentu.a na to upratovanie mas ruky tak tie hracky zdvihni ked ti tak vadia a varenie no tak je taky hrdina nech vari on nech navari za 100eir mesacne.taky stary cap by uz mal vediet sa o domacnost postarat a tak isto aj o deti ved su aj jeho aj on je rodic.to ze chodi do roboty ho neospravedlnuje aby ta takto deptal.a ked sa mu nepaci tak mu povedz tak chod za tou pani dokonalov chod za nou ked sa ti tak vsetko na nej lubi.a hotovo netreba si nechavat srat na hlavu.