Klamstvo voči mne

27. sep 2022

Pekný deň, už dlhšie sa trápim nad udalosťami, ktoré sa mi udiali počas vzťahu a to klamstvá od priateľa, na ktoré som mu prišla ukončení vzťahu a na ďalšie som prišla po. Napríklad jedno z nich je, že raz šiel na dovolenku keď som ja nemohla a tvrdil, že ide sám, ale vzal si tam nejakú "kamarátku" a celý čas o tom dokázal mlčať a nikdy sa k tomu nepriznal, ale ja som na to prišla, ale už som mu to nemala možnosť povedať do očí. A to tvrdil ako nemá rád klamstvá a pracuje na sebe aby bol lepším človekom. Mňa trápi, že som bola oklamaná ním viackrát. Už spolu nekomunikujeme, ale tak veľmi by som chcela, povedať mu, aký strašný klamár to je, aký človek to je. Stále mi to rezonuje v hlave a nemám to uzatvorené, aj to že ma oklamal s tou dovolenkou.

enziii78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liljana
27. sep 2022

Kym sa vrtas v minulosti, uteka ti pritomnost. Viac nie je k tomu, co dodat.

timing
27. sep 2022

Uz ste sa rozisli. Nechaj to tak. Cokolvek mu napises, bude saniba smiat. On vie,ze Ta klamal, nic mu tato sprava od.Teba neurobi. Naco sa zozieras a pestujes v sebe hnev?
Tak je hovado,klamar a mozes byt stastna, ze s nim nebudes mat nic spolocne.

selest
27. sep 2022

Z mojich skusenosti ludia kt sa najviac rozkrikovali ako neznasaju klamstvo a klamarov atd boli sami najvacsi klamari a takto sa to snazili zakryt. Kasli na neho, bud rada ze viac sanci ta oklamat nedostane a mysli uz len na seba na buducnost. Snad si sa trosku poucila a vies na co si das v buducnosti pozor. Drzim palce

vahcaac
27. sep 2022

@selest práve som to šla pisat. Ten čo neklame to berie ako samozrejmosť a nepotrebuje to rozkrikovat

cocolino234
27. sep 2022

@autorka pre mňa takýto klamár stráca hocijakú hodntou a fakt nad ním nepotrebujem premýšľať a míňať na neho svoj voľný čas. 🤷‍♀️ To, že to ty nemáš uzatvorené už naozaj nie je jeho problém aj keď on bol ten, ktorý klamal. A ak si predstavím, že by som bola na jeho mieste a ty by si mi najlepšie chcela vynadať, tak by som si len pomyslela, aby si sa dala dokopy, its really not that deep.

Nepotrebuješ ďalšiu osobu na to, aby si to v sebe uzatvorila. Len si viac začať vážiť seba, svoj čas a hneď ti to dôjde.

autor
27. sep 2022

@selest hnevám sa na seba, že som bola taká hlúpa a verila

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. sep 2022

@cocolino234 nie že vynadať, ale aby vedel, že som to odhalila. Ale takíto ľudia asi nemajú chrbtovú kosť a bude mu to jedno. Keď som mu raz jedno veľké klamstvo odhalila, jeho reakcia bola, že ty sa mi budeš chcieť pomstiť. Preboha čo to je za rekaciu

katkine_terapie
27. sep 2022

Autorka: Skus mu napisat list, napiš do neho vsetko, co ta trapi, pokojne mu v nom vynadaj, daj von vsetky emocie, ktore k tomu vsetkemu citis. Potom list skartuj/spal a povedz si, ze tymto uzatvaras kapitolu vasho vztahu. Vztahy, aj tie nepekne, nam vzdy nieco daju. Minimalne to, ze vieme, co uz nechceme. Tym si tvorime aj vlastne hranice.

elizabet173
27. sep 2022

vykašli sa na neho, nestojí ti za to, aby si sa ním zaoberala, ale pouč sa do budúcnosti

autor
27. sep 2022

pokúšal sa po dlhej dobe ospravedlňovať že sa zachoval ako k....,

reni1512
27. sep 2022

Jemu sa to vrati... ci mu to vykricis ci nie, ale zbytocne stracat cas nad hlupakom, nie je jediny na svete

autor
27. sep 2022

@reni1512 ja mám pocit, že takýmto sa nevráti nič

domca1408
27. sep 2022

jaaaj veľmi dobre ti rozumiem ..ALE.. v krátkosti, môj prvý vzťah, tiež ma klamal podvádzal, prišla som mu na prvú odpustila druhú už nie a asi mesiac sme sa nebavili a potom sme si len zoficiálnili rozchod. a zrazu ma chcel chlapec späť, začal volať písať bla bla a ja som do toho prišla na to, že bola ešte aj tretia kým sme boli spolu. vytočená som bola neskutočne a čo čil? vynadať mu? načo ked sme rozídený. ibaže do toho som stretla nového kolegu ktorý ani nebol z môjho mesta. bol tu len na služobke cca na pol roka. on nezadaný ja čerstvo po rozchode tak sme začali jazdiť na motorke, nikoho tu nepoznal, skamarátili sme sa. A do toho som teda ja prišla na tú tretiu babu s ktorou ma ex podvádzal. tak som sa vytočila a s dotyčným novým kamarátom sme sa zahrali na pár, v obľúbených podnikoch môjho ex (kde aj každý barman mu bol kamoš) a áno dozvedel sa to, vytočil sa ...na chvíľu som mala skvelý pocit....ibaže výsledok? nakoniec začal tvrdiť, že som to ukončila lebo som už mala iného, že vlastne ja som tá čo podvádzala a nezdraví ma ani jeho matka. takže som svojím chovaním ublížila len sebe, lebo dovtedy bol za hajzla čo podvádza on a zrazu sa to pretočilo celé na mňa vďaka hovadine z pomsty...takže odporúčam to neriešiť...ono to prejde...poprípade napíš list v ktorom mu všetko vykrič, všetky svoje pocity....a niekam si ho schovaj...niekedy pomôže aj vypísať sa

autor
27. sep 2022

@domca1408 ja som sa mu nijak nepomstila, ale občas mám chvíle keď by som chcela aspoň nejak

macatt
27. sep 2022

Ahoj, aj ja som mala takého, je to škola života😊 nedôverovala som mužom a vlastne ani nedôverujem.. terajší mi hovorí, keď sa v niečom rýpem, že prestaň prosím ťa, ja nie som tvoj bývalý, všetci nie sme kok*ti čo potrebujeme podvádzať a ubližovať😊 boli to, ale prebolí a uvidíš že ešte dostaneš priestor mu to v budúcnosti povedať, kľudne si pripravuj tú vetu, ja som ju mala roky pripravenú a zišlo sa..teraz sa na neho vykašli a buď rada že si sa ho zbavila❤️

autor
27. sep 2022

@macatt mala si možnosť mu povedať to?

macatt
27. sep 2022

Áno mala a aj so všetkou parádou😅 ocitla som sa na rovnakej oslave kde som to všetko podala ako neskutočný vtip, že som nachádzala doma cudzie gaťky, mladú susedu atd😃 akože všetci sa rehnili, ale v súkromí mi povedali, že to jaké hovado?! A mal tam aj ,,kamarátku,, a tá sa vyparila preč a myslím že už sa ani nevrátila 😃

henrietkatr
27. sep 2022

jednoznacne by som to na tvojom mieste nechala plavat a nevrtala sa v tom. robis zle sama sebe. pokial to budes stale riesit a zatinat do ziveho, tak nebudes mat pokoj. vyrovnaj sa s tym sama, jeho k tomu nepotrebujes. aj keby si mu to vsetko povedala, uz by sa tym nic nezmenilo a pravdepodobne by ti to znova iba poprel, nic viac.

autor
27. sep 2022

@henrietkatr tak hej, ale chcel mať navrch vždy ako keby sa vyžíval, že niekto trpí

macatt
27. sep 2022

Nevideli sme sa dlho, asi aj 10 rokov a ja som tiež hrozné veci pozisťovala až po rozvode, že s kým, ako, vôbec si nevyberal, išiel doradu, platil si za to naozaj s takými čo by druhý ani bicykel neoprel a hrozné svinstvá čo sa tu ani pisat nedajú.. a dočkala som sa.. prítomní, aspoň väčšina o tom aj tak vedeli tak pritakávali, že nechodil riešiť biznis, ale svoj ocas💁‍♂️Každé auto čo sme mali musel vyskúšať, každú moju poobednú musel vyváľať nejakú v mojej postely 🤦🏻‍♀️ Oslavuj, že si si ho nezobrala🍾🍾🍾🍾

modrykonik33
27. sep 2022

Keby sa ti ešte ozval sám od seba, na tvojom mieste by som napísala čo mám na srdci

katka700
27. sep 2022

Úplne ťa chápem tiež som taká že všetko riešim, rozoberám a trápim sa. Smutná pravda je že to k ničomu nevedie. Nechceš sa o svoju skúsenosť podeliť anonymne tu na modrom koni, napísať blog alebo sériu článkov (samozrejme všetky okolnosti zmeníš)? Môžno ti to pomôže so všetkým sa vyrovnať a tiež to pomôže iným babám ktoré sú v podobnej situácii s debilom a ešte majú ružové okuliare.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkabambulik
27. sep 2022

Ked si veriaca, tak si pozri modlitbu za odputanie, potrebujes to a inak blahozelame, ze tento manipulator je uz len byvaly...S modlitbou za odputanie sa, tieto stavy zvladnes lahsie, mne to fakt pomohlo

gabika0825
27. sep 2022

Ja som bola v rovnakej situácii. Tiež som bola s jedným takýmto klamarikom ,2 roky dokonca. A nerozišli sme sa kvôli ničomu takému, myslím klamstvo, nevera alebo podvod. Práveže sme sa rozišli po vzájomnom uvážení, že asi každý mame iný názor na vzťah. Až neskôr som zistila čo bol zac🙂 že má podvádzal, klamal má, posledný pól rok ani do práce nechodil, a to mi rozprával ako chce kupovať byt pre nás a neviem aké bludy. Stretával sa s jeho bývalou, keď mi povedal ze ide s kamarátmi. No ja som bola až priveľmi tolerantná a dôverciva. Neprišiel mi ako typ ktorý by takto klamal. Ale nuž, prave keď to najmenej čakáme tak to nakoniec tak je. Takze viem ta úplne pochopiť. Ja som sa dozvedela všetko naraz od osoby z jeho okolia, ktorá mi určite neklamala lebo mala fotky, dôkazy , konverzácie, všetko. A vtedy všetko do seba spatne zapadlo. A mala som takýto istý pocit. Že najradšej by som mu to vykricala do tvare všetko, aby vedel čo je. Ale ako sme sa rozišli, ja som ho vymazala zo života, lebo ja som s nim mala veľmi rozdielne názory, nám to klapalo možno prvý pól rok a potom sme spolu boli vlastne ani neviem prečo. A nie ze by sme sa hádali. Len sme obaja vedeli ze nebudeme spolu dlho, lebo si nerozumieme. Čiže ja som si ho vymazala aj tel číslo aj soc. siete. Takze už som tak potom v hlave uznala, ze naco sa v tom budem vŕtať ďalej a riešiť to. Ja som sa to dozvedela asi po 3 mesiacoch od rozchodu. A to už som na neho aj čiastočne zabudla. Každopádne na tvojom mieste by som tiež na to Kaslala a netrápila sa nad tým. Skôr môžeš byt rada ze s ním už nie si

autor
27. sep 2022

@macatt chcela by som mať takú príležitosť

autor
27. sep 2022

@modrykonik33 napísal ze sa omluva za svoje chovanie, ale uverila by si klamarovi ze je úprimný? Aj som dala do správy, ale nepáčilo sa mu počúvat pravdu a na nič z toho nereagoval. Nebolo to zoči voči, to by bolo iné. Na to nemal

autor
27. sep 2022

@mamula20 mne vždy vieš čo povedal ak som mala podozrenie že poza chrbat vypisuje inej, že tu máš meno napíš jej. Ale že vždy pri každej