Kde mám načerpať silu?

unavenasom
9. jan 2012

Ahojte..som tu pod inym nickom...potrebujem sa vyrozpravat a poradit..a potrebujem rady od ludi, co ma nepoznaju, a teda nie su zaujati 😅
Som matka 2 malych uzasnych deti a mam dobre manzelstvo..cize mozno si niekto povie, ze co sa stazujem 😒 ...ale v poslednej dobe mam pocit, ze ma uz nic nebavi, o deti sa staram ..no mam pocit ze len z povinnosti..milujem ich, ale akoby som tu lasku necitila tak ako predtym..manzel je skvely otec, ako partnera by som ho tiez nemenila, aj ked ma svoje chyby..ale kto nema 😅 Proste nejak mi chyba taka ta zivotna iskra, aby som sa vedela tesit ..mam pocit ze zijem len zo zotrvacnosti ☹ Nebavi ma starat sa o domacnost, nebavi ma ked syn pride a uz x-ty krat chce to iste, ked mala zacne hysacit, mam tlak na strope ☹ a potom sa stvem sama na seba za svoje reakcie....nie detom neublizim, to sa ovladam, ani sebe...len neviem vyst z tohto kolotoca...lebo deti samozrejme citia, ze mi nieco je, aj manzel mi to uz dava najavo, ze sa k nim spravam ako k cudzim 😔 ☹ 😢 ..boli ma to..ale ma pravdu ☹ chcem to zmenit..ale nejak nemam silu..kde ju mam nacerpat?????

kaselka
9. jan 2012

Ahoj, to podľa mňa občas doľahne na každého. Na jedného viac - iného menej a asi je to normálne veď nie sme stroje, ale ľudia. Mne veľmi pomáha šport, napr. beh, plávanie. Krásne si "vyvetráš hlavu" vyplavíš endorfíny a hneď je svet krajší. Nedám dopustiť aj na dobré knihy, kľudne aj tie "motivačné" kedysi mi veľmi pomohla kniha od L. Hayovej - Miluj svoj život. Skrátka skús si ukradnúť trocha času pre seba a zrelaxuj i keď pri deťoch je to niekedy dosť ťažké (ja mám len jedno 😀 ) a raduj sa z maličkostí, aspoň sa o to pokús. Ja keď sa tak niekedy zamýšľam nad životom tak aj tak vždy skonštatujem, že aj dobré veci môžu skĺznuť do stereotypu, no netreba si to tak brať. Život veru nie je jednoduchý, ale je krátky na to, aby sme ho prežili utrápení, no nie??? Tak hlavu hore, neľutuj sa a zmeň to, je to len a len v Tvojich rukách. Veľké pozitívum je už to, že chceš Ty a nie len Tvoje okolie, potom už je len krôčik k úspechu. A vlastne prečo sa o tom neskúsiš porozprávať aj s manželom? Podľa toho čo píšeš máte dobrý vzťah tak by Ťa určite podporil a možno aj jemu sa uľaví, keď bude vedieť pravý dôvod Tvojej zlej nálady. Dobrá rodina a fungujúci vzťah je dar, no treba sa oň starať a pestovať ho. Drž sa 😉

unavenasom
autor
9. jan 2012

@kaselka dik za reakciu...to ze to na kazdeho dolahne obcas som si hovorila na zaciatku..ale uz to trva dlhsie ☹
s manzelom mam sice dobry vztah, ale on na taketo citove vykecavacky nie je..on len skonstatoval ze som nejak mimo a mam sa vzchopit a nepiplat sa v tom ☹
ukradnut si cas pre seba?...no to tazko mala je narocne dieta, co zaregistruje aj to, ze sa jej v noci obratim chrbtom na druhy bok..je typ dietat, ktore je cim blizsie na mne, tym je lepsia a kludnejsia...ak sa neotocim tak vstane len 2x za noc a ja sa aj vyspim, takze si oddychnem
ale nemozem povedat, ze ma staroslivost o deti vycerpava..len akoby som to robila bez radosti, len z povinnosti

annaopialova
10. jan 2012

ahoj vies my maminy sme stale stymi detmi varis upratujes a stale dookola tak je to aj my sme len ludia ak mas dobru kamaratku ktorej sa mozes vyrozpravat aj to pomoze ale treba aby si aj ty mala cas len pre seba kino alebo len na kavicku skratka aby si trochu vypla na kazdu to obcas pride nie si sama

monr
10. jan 2012

@unavenasom možno by si mohla zvážiť návštevu psychológa, také porozprávanie sa s odborníkom ti dá úplne iný pohľad na veci. za zváženie to isto stojí.

matinka87
10. jan 2012

@unavenasom staci podla mna kamaratka, s ktorou si sem-tam vyjdete na kavu,do baru...vykecat sa a odreagovat...psycholog...noooo neviem este by ta zavreli do blazninca,ale to by nas museli vsetky 😀 a este podla mna pomoze dobry sex 😅 no co kazdy to potrebuje 😉

andrejka1974
10. jan 2012

ja obcas tiez potrebujem vypnut zapnem si telku alebo pocitac precitam si knizku alebo idem von s najmensou dcerkou na ihrisko vysantit sa ale obcas to na mna dolahne viacej a vtedy som rada s detmi ich objatie nema chybu

unavenasom
autor
10. jan 2012

dakujem za reakcie.padne mi dobre sa takto vykecat....ono je problem asi aj v tom, ze sme sa prestahovali a nepoznam tu este vela ludi..co som sa skamaratila, tak sli do roboty a s ostatnymi som nejak nenadviazala az taky blizky vztah
@andrejka1974 keby sme tu mali ihrisko..ale je v dezolatnom stave a v tomto pocasi sa mi do mesta autom chystat dve deti nechce..v lete je to jednoduchsie
a zrusili nam tu materske centrum...lebo ze v lete don nikto nechodil...jasne, kazdy je radsej v lete vonku a nie tlacit sa v prehriatej miestnosti 3x3m a teraz ked by sme ho potrebovali tak

@matinka87 @monr ..ja som uz nad psychologom uvazovala...nie som proti, len s 2 detmi /nemam blizku rodinu co by mi ich postrazili a mm musi chodit do roboty/ by ma asi z ambulancie velmi rychlo poslali niekam 😅 ..maly neposedi, mala je trosku nespokojne dieta..tak ak by si ma tam aj psychlog nechal, tak by som potom musela zaplatit psychologa pre neho nech sa z nas zotavi 😀

ja viem, ze mnohe maju urcite podobne potiaze, ze nie som sama...len sa citim, ze momentalne to nezvladam a prerasta mi to cez hlavu ☹ som nestastna zo svojich pocitov....deti su moje vsetko..a ja im to neviem teraz dat najavo ☹

kaselka
10. jan 2012

@unavenasom neboj nič, určite časom spoznáš nových ľudí. No aj tak si myslím, že by si si občas mala ukradnúť čas aj pre seba (aj keď je to ťažké, no skús zapojiť manžela, veď sa mu nič nestane keď sa bude 1-2x / týž. starať o deti on - teda pokiaľ ho máš doma), nie nadarmo sa hovorí o syndróme "vyhorenia". Z toho sa dostáva už ťažšie a bez odbornej pomoci no neviem, neviem... V dnešnej dobe je to ťažké, pretože skoro všade čítaš len o "super ľuďoch" čo všetko zvládajú "ľavou zadnou". Média nás "kŕmia" tým, že žena má vyzerať ako topmodelka, super manželka, gazdinka a milenka v 1 😀. Potom keď má človek zlú chvíľu tak si pripadá, že zlyhal, veď predsa ostatní sú v pohode a OK, ale to vždy tak nie je. Ja už sa z toho len smejem, ale zo začiatku na MD ma to dosť deptalo i keď tieto "mediálne samovraždy" nezvyknem pozerať ani čítať. Zastávam názor, že občas si treba aj poplakať, keď má človek chuť, vykričať sa, (jasné že nie na deti a manžela 😀 najlepšie pri tom športe). Spýtam sa čo nejaké Tvoje ciele máš niečo? Nemusí to byť nič veľké, skôr naopak, aby to bolo realizovateľné. V opačnom príp. by to mohlo mať skôr opačný efekt. Keď sa do niečoho "zakusneš" a pôjdeš si za tým, uvidíš že svet bude mať hneď viac farieb. Maj sa pekne!

unavenasom
autor
10. jan 2012

@kaselka vsetko co mi pises, si rozumom vravim aj ja...len v skutocnosti mi to nejde..nejak akoby ta logicka cast mojho mozgu sice uvazuje..ale je odpojena od zbytku mojho tela..a nastastie nie som tak naivna aby som si myslela, ze vsetci okolo su superludia, co vsetko zvladaju..viem ze kazdy sa bori s mensimi alebo vacsimi problemami....len mi vadi, ze neviem momentalne v sebe najst silu a energiu a chut riesit to a dostat sa z toho
zaluby....moja praca bola pre mna zalubou, robim to co som chcela uz od detstva, sedi mi to, uspokojuje ma to uplne, nemenila by som a viem ze sa po MD k tomu vratim, tam problem nie je....len je to praca, ktora vyzaduje celeho cloveka a preto na ine zaluby nejak neostal cas ..a tym padom teraz neviem co si najst zatial na sebarealizaciu..rucne prace ma nebavili nikdy, knizku nejaku obcas stihnem precitat
kamaratky sa mi rozutekali do sveta, sme spolu len v mailovom kontakte..a to nie je uplne ono
sport..prisli zdravotne problemy a potom nadvaha a nejde to...ja som bola vzdy pri tele /nikdy som z toho nemala a ani nemam problemy/ a len sportom som sa nejako udrzovala..ale zdravotne potiaze nepustia tak som pribrala trosku viac..asi aj teraz k tomu to, ze stresy zajedam..ale jedlo mi neberte 😀 😀 nenajedena som protivna aj ked nemam depresie 😅
nechcem posobit, ze len vymenuvam dovody preco to nejde...len si realisticky rozoberam svoje moznosti

unavenasom
autor
10. jan 2012

manzel...on je skvely otec..aj by postrazil deti vecer...ale co mam zatial ja..ist si sama sadnut do kaviarne? vozit sa len tak autom? a navyse ma robotu, tiez je z nej unaveny, potrebuje si oddychnut, chce vediet co deti cez den ..a to si chatujeme pocas dna spolu...chceme byt aspon trochu spolu, tak kam by som sla

mia.k
11. jan 2012

@unavenasom takýmto istým obdobím momentálne prechádzam aj ja.Som unavená,bez životnej energie, vyhoretá a tým pádom aj nevlúdna. Chcelo by to nejakú zálubu,ktorá by ma bavila a ktorá by ma napĺňala,ale som na tom ako ty, preč od rodiny,bez kamarátiek a pri dvoch malých deťoch a domácnosti nie je ani toľko času a príležitostí sa nejako realizovať. Šport a ani ručné práce ma nebavia,no proste ma nič nenapadá. 😝

unavenasom
autor
11. jan 2012

@mia.k presne opisujes moje pocity..je mi to luto..ale zaroven som aj rada, ze nie som v tom sama, kto to preziva ☹
nieco kde budem citit, ze robim nieco cisto pre seba....chcela by som..ale zaroven mam potom vycitky, ci mozem byt natolko egoisticka...mam 2 male deti, ktore ma potrebuju ..ale zas depresivna matka nie je bohvieaky vzor pre deti

ale dnes pri upratovani som nasla stare krizovky....kedysi som milovala lustenie, sudoku, hlavolamy..tak som zacala trochu trenovat mozog kym deti poobede spali..celkom dobre mi to padlo....sice som neumyla riad 😅 , ale mam pocit, ze som si ukradla chvilku pre seba a urobila nieco pre seba, nieco co nesuviselo s detmi, domacnostou

mia.k
12. jan 2012

@unavenasom presne ako píšeš,človek by mal mať aj nejakú tú chvíľu čisto pre seba a venovať sa niečomu,čo mu dobije "baterky". Nie je to vôbec egoistické,tá dobrá nálada to potom plne vynahradí tým deťom a manželovi tú chvíľu čo si pre seba ukradneš. Inak fajn,že si si našla niečo,čo ťa baví a pokračuj v tom,ak ťa to bude baviť. V poslednom čase sa stretávam u viacerých mamičiek s týmto problémom, takže určite nie si sama.

unavenasom
autor
12. jan 2012

@mia.k inak pri lusteni krizoviek som zistila ako som zblbla na MD ☹ ..musim na sebe zacat robit

lini
12. jan 2012

@unavenasom No ja som na tom presne tak isto som bez energie,radosti,nic ma netesi proste nie ako kedysi ☹ tiez mam 2 deti su v skolke ja zatial bez prace a to co doma dookola robim mi uz lezie na nervy aj sa vzdy tesim ked idem pre deti do skolky ale zasa pridem domo a stereotip .....aj sa idem s nimi hrat ale uplne vycerpana ked sa zacnu o nieco hadat uz ma hlava boli a idem radsej od nich....a ked uz zaspia pozeram na ne ake su zlate a poviem si preco taka co som sa nepohrala viacej s nimi ale naozaj sa na seba pozriem do zrkadla a som KO unavena tvar...ale asi dost zle robi aj toto pocasie ked sa neda ist von stale len prsalo.Nie si sama a neak to musime zvladnut 🙂skusim to cvicenie to je dobry napad .-)

aliza
13. jan 2012

@unavenasom ahojcek. Toto presne poznam 😉, ja uz som doma 7. rok a jednoducho ma to uz prestalo bavit 😖, najma domacnost, stale dookola to iste....nic sa mi nechce...a tiez mi chybal ten cas len pre seba, bez deti, bez povinnosti a tak som si to zariadila. Maleho davam na jedno poobedie do skolky a ja mam cas pre seba a este si idem aj zahrat tenis, takisto si platim opatrovanie, ked si idem zacvicit zumbu a teraz zacinam kurz, raz tyzdenne na 2 hodiny, tak si muz prehodil sluzby tak, aby sa mohol o maleho postarat. Stastie, ze si to mozme dovolit, ale viem, ze platit opatrovatelku na par hodin nie je ani na SK take drahe, len to u nas nie je zauzivane a na taku matku sa pozera, ako na zlu matku, ktora uprednosti seba pred detmi. Ja som mala tiez podobne nazory pri prvej dcere, 4 roky som sa od nej nepohla, ved je to moje dieta, chcela som ju a bla bla....ale teraz nemam ziadne vycitky, maly je v skolke spokojny, je velmi spolocensky a ja sa konecne citim ako clovek, mozem robit to, co ma naplna -sport a som omnoho kludnejsia a spokojnejsia.

unavenasom
autor
14. jan 2012

@aliza hmm..opatrovatelka...mala ma este len polroka, dojcena, s prikrmami este len zaciname, moc nam to nejde zatial..no nemozem ju este nechat bezo mna
sport..chyba mi..ale zatial sa kvoli zdravotnym potiazam neda...bolo by to fajn

ked ja niekedy ani nemam silu na to aby som rozmyslala nad tym co by ma vobec bavilo