Čo by ste robili na mojom mieste ohľadom priateľa?

florianabotosova
6. jún 2020

Ahojte neviem do ktorého fóra som to mala dat tak to dávam sem. Problém je taky ze s priateľom sme spolu už skoro 5 rokov. Čakáme spolu babo. Som 2 mesiace tehotná. Začal pracovať u nejakého svojho kamaráta. Nepoznám ho videla som ho 3x aj to sme sa spolu rozprávali možno 5 minút. Je mi strašne nesympaticky a príde mi taky dosť prefíkaný. Odkedy robí uňho je úplne zmenený. Som tehotná trávi somnou malo času. Nevyžadujem ze musí byť somnou stále. Pracuje celý týždeň od rána do večera a keď príde domov sme spolu možno 2 hodinky keďže som väčšinu dna unavená idem spať. Včera za mnou k rodičom prišiel ze on s nim ide na chatu a ze sa dnes v sobotu vráti. No neobjavil sa a priateľka toho u koho môj priateľ robí mi písala ze prídu iba v nedeľu. Je veľmi zmenený. Veľa fajčí a pri každej príležitosti si vypije keď je s ním. Doma neurobí skoro nič. Musela som sa mu prosilat aby aspoň okosil. Nemá žiadny záujem o to ako sa cítim. Pýtala som sa ho že či chce ísť somnou na sono a on mi nato ze nemôže ísť lebo ho z roboty nepustia. Kebyže sa vypýta pustili by ho. Viac času trávi s nim ako somnou mam pocit ze tento jeho kamarát ho vie veľmi ovládať. Určite sa nim o tom porozprávam. Ale chcem vedieť vás názor nato. Co by ste robili na mojom mieste. Som zúfalá a od jeho kamarátov iba počúvam aký je zmenený

lentilkaxxx
6. jún 2020

Zatmenie mysle 🤦‍♀️. Dúfaj, že bude len dočasné a dostane rozum.
V kľudnej chvíli sa s ním (už zas) porozprávaj a ak nechápe, že Vy ste rodina, vyhroz sa, že odídeš. Komu niet rady, tomu niet pomoci. Snáď precitne. Čo by som spravila ja? Keby nepochopil, vyrazila by som ho, keďže on je u mňa. Ale nevieme, v akých podmienkach si Ty a čo si môžeš dovoliť.

cacianka
6. jún 2020

Ak to vidia aj ini co ho poznajú skuste dobry pokec a prehovorit mu do duše.

florianabotosova
autor
6. jún 2020

@lentilkaxxx ja som uňho ale zas mam kam ísť lebo by som šla k rodičom nie je to zas výhra ale išla by som tam. No dúfam že ho o svieti. Ak nie tak sa rozlúčime a bude všetko v pohode. Je mi ľúto hlavne to ze si chcel založiť rodinu a dá sa oblbovat takým idiotom

lentilkaxxx
6. jún 2020

@florianabotosova chlapi občas majú rozum v trendoch alebo dieravých ponožkách miesto hlavy. Keď im niečo preletí hlavou, správajú sa úplne iracionálne a vôbec nereagujú , čo sa okolo nich deje. Ich svet...
Ak sa nespamätá, bude Ti lepšie než neho. Možno precitne, až keď mu utečieš a vtedy to bude tá facka, čo ho preberie. Zažila som to.

amelie2017
7. jún 2020

Ja uz nechapem, toto je ako cez kopirak. Chceli sme dieta, som tehotna, nie je doma, kamarati maju zly vplyv.

Aky zivot ste viedli pred otehotnenim? Boli ste kazdy viked na zurke spolu, kazdu chvilu chata, streda??? Vsak najebat sa treba?? Lebo takto som ja zila s frajerom pocas vysky. A ani by ma nenapadlo mat s nim dieta. Lebo jasne, tehotna, unavena, nemozem pit, predsa nepojdem zurovat. Ale on nema ziadne obmedzenia, preco by nesiel. Ale tehotnej to dojde az neskor. Ak ste chodili cez vikendy na hory, pleli doma zahradku, tak isto zrazu neuteka.
My sme s muzom nikdy neboli na nocny zivot, uz sme mali tuto etapu zivota uzavretu(jasne, ze sme si o cas vysli), skor sme si dali pohar vina doma a bolo nam dobre. Ale ak na to nie je nauceny, bude to dlha cesta. Ziadne hadky, kriky, skus ist na to pomalicky, intelogentne.

marca12
7. jún 2020

A chodil aj predtym na zurky? Chodili ste spolu? Castokrat to byva tak,ze dvaja spolu zuruju,zena otehotnie. Zena sa nastavi na rodinny zivot,ale chlap si "pari" nadalej. Ak tvojho zlakal nie dobry kamarat,musi si prejst etapou zurov,padnut na hubu a mozno potom dostane rozum. Este by som ho neopustala. Vies ako sa hovori v dobrom aj zlom. Vztah ma zvladnut aj zle casy. Je lahke milovat cloveka,ak je dobre a hojne,ale prava laska sa ukaze vtedy,ked pridu zle casy. Ano,malo by byt tehotenstvo tvojim najkrajsim obdobim,no bohuzial budete musiet zabojovat. Komunikujte,vysvetluj mu a snad sa casom da dokopy.

florianabotosova
autor
8. jún 2020

@amelie2017 predtým ako som otehotnela sme trávili väčšinu času ale tak keď sme chceli niekam ísť išli ci už niekam na výlet alebo sa len tak prejsť, cez leto sme chodievali na pivo s kamarátmi (ja iba na kofolu keďže pre mňa je alkohol ako vzduch), ale inak sme viedli normálny život.

florianabotosova
autor
8. jún 2020

@marca12 no keď som sa mu už nevedela dovolať som napísala smsky v ktorých som mu napísala ako sa cítim a prečo musí tráviť aj ten trocha voľný čas s tým svojim kamarátom. On prišiel v nedeľu domov a prvé čo bolo sa mi začal ospravedlňovať ze mam pravdu mal by somnou tráviť viac času a ze sa bude snažiť aby to tak bolo. Uznal si svoju chybu čiže som sa s ním extra ani o tom nemusela rozprávať ale som mu povedala ze teraz musí myslieť nato ze si zakladá rodinu a babo nie je hračka.

marca12
8. jún 2020

@florianabotosova a preco ten zivot nevediete aj teraz? Tehotenstvom by sa nemalo az tak seknut s normalnym zivotom. Treba sa nastavit na rodinny zivot,ale preco nejst s kamaratmi aj teraz posediet,preco nejdete na vylet.

florianabotosova
autor
10. jún 2020

@marca12 lebo je väčšinu času v robote. Ale cez víkend sa chystáme na menší výletik ak bude pekne počasie. Nejde o to ze teraz keď som tehotná tak som s tým sekla tu ide o to ze ani nemám kedy s nim ísť. Celý týždeň robí od rána do večera keď chcem aby si zobral voľno povie ze nemôže lebo potrebujeme peniaze a cez víkend sa mu bud nechce alebo ide s kamarátmi a na mňa sa vyprdne lebo tehotné nemôžu chodiť tam kde sa fajčí.