Ako nepolaviť tyranovi?

anonym257
13. feb 2016

Dobry den,potrebovala by som poradit ako odist od patrnera ktory ma psychicky nici, vulgarne nadava,ponizuje....viac krat ma aj udrel...stale to otoci proti mne ze to dom ja ta zla a keby som nerobila to co robim bol by kludny...aj detom nadava a tiez ich udre...chcem odist ale bojim sa ze ked pride prosit zase ma zlomi uz sa to par krat stalo...za odpovede vopred dakujem

mima4
13. feb 2016

@anonym257
no zbal si veci, aj detom a proste odid. Pises ze ste iba partneri, takze tym odchodom (aj s balenim na tri hodky) to mas poriesene a nedaj sa zlomit... minimalne nie kvoli detom, ktore potrebuju kludne prostredie a nie psychopaticke...

lubkavargova1
13. feb 2016

krista boha to co je dnesok za svet???? Mlati to zenu, chlasta, podvadza a ono furt nic....to sa natolko nemame radi doboha?????
K otazke: zbalit a vydrzat a dotiahnut do konca NIE a STACILO! Inak je to stale o tom istom a potom drzat hubu a krok uz a ani len neceknut daco zle proti chlapovy...sorry, ale uz som to musela na pln papulu lebo nejako stale zabudame na seba a nasu hrdost...

aliosa_pn
13. feb 2016

Určite by som vyhľadala vo vašom meste resp. najbližšom okresnom meste Krízové centrum, ktoré sa stará o týrané ženy a deti. Tam Vám poradia po každej stránke - právnej, sociálnej, psychologickej. Poradia, tzn. že Vás budú informovať o všetkých možnostiach, ktoré máte, no rozhodnutie bude na Vás. Mali by zabezpečovať aj prechodné ubytovanie ore Vás a Vaše deti, ktoré je tuším 1/2 roka až rok, kým sa nedáte dokopy a nenájdete si prácu a ubytovanie. Iné rady je zbytočné dávať. Nepíšete. kam ste odišli predtým, ale chránené bývanie bude isto lepšie ako napríklad bývanie u rodičov, kde Vás partner môže obťažovať. V prvom rade myslite na svoje deti a už len kvôli nim by ste sa nemali "nechať zlomiť".

anonym257
autor
13. feb 2016

Sme manzelia 9 rokov...a byvame 700 km od domova takze sa musim vratit domov..on samozrejme nebude cakat a pojde hned za mnou

qidko
13. feb 2016

Ak mas kam odid naco cakas?Nestaci ze ublizuje Tebe aj detom?Udala by som ho za tyranie.Pozberaj sily a vykasli sa na neho.Co Ta prinom este drzi?Deti nemaju trpiet koli tomu ze on je "pako"a ani ty nie.A nedaj sa zlomit alebo Ti uz chyba bitka ,nadavky a teror?

lubkavargova1
13. feb 2016

ten idiot je nas slovacisko alebo farebny ze 700 km dialka?

anonym257
autor
13. feb 2016

A je aj alkoholik pije skoro kazdy den..

anonym257
autor
13. feb 2016

Teen idiot je slovak..
Mi sme pred rokom na jeho podnet a mojou hlupostou odisli za novym zaciatkom do ciech...ten sa samozrejme konal len tri mesiace a vsetko sa vratilo do starych kolaji

slnecnica174
13. feb 2016

@anonym257 Mas robotu? Najdi si byt a odstahuj sa, alebo on nech odide.

lubkavargova1
13. feb 2016

@anonym257 jaaaaaj..tak asi fakt, zbalit sa a naspat k rodine. Aj to ze prekusnut hanbu a ponizenie povedat kolkata bije...clovek so zdravym rozumom pomoze.Ako ste na tom speniazmi? Mate na cestu??? Lebo ked nie, tak sa postupne pripravovat. Nieco este vydrzat a ked budu nejake korunky tak sup-sup zdrhat kade-lahsie

nelinka2009
13. feb 2016

Ja by som nesla k rodicom... Tak v klude neporozmydlas a stale bude vefiet kde si... Fakt by som poriedila KC... A ani vasi nemusia zatial vediet... V klude vycisti hlavu, porozpravaj sa scdetmi aj so psycholigmi...

celasapremenim
13. feb 2016

@anonym257 za kazdy atak ho musis udat, aj uviest, ze tyra deti, cim skor sa s nim rozviezt a urcite sa hned ostahovat, chodte prec a aj v mieste bydliska potom uved, ze mas podozrenie, ze ti moze aj detom ublizit, a dohodni sa na policii vopred, ze mozes hned, ako ku vam pride a urobi bordel zavolat, aby prisli
ak ti ublizi fyzicky, k lekarovi, nafotit, udat na policii, zakazdym, ak byva tak daleko, nebude sa mu chciet dochadzat, ak ma v cechach robotu, za vami casto a postupne to ustane
ak je uplny psychopat, moze sa ti stat aj horsie, tak sa dohodni s hocikym, kto ti vie s tym pomoct, neviem ake mas zazemie a kup si nejaky obranny spray aspon a zabezpec vstupy, davaj pozor na deti
nelinka ti dobre poradila

anonym257
autor
13. feb 2016

Ja chcem ist k rodine aj preto lebo sem nikoho nemam ani znamych,kamaratky mi zakazuje.Neni to tak jednoduche ostat vo svete s dvoma detmi....pracu mam za 11000 kc mesacne jedno. izbovy byt sem vide okolo 7000 kc takze nerealne

aliosa_pn
13. feb 2016

@anonym257 Môžete ísť domov k rodičom, ale určite kontaktujte najbližšie Krízové centrum v okolí bydliska Vašich rodičov. Sama a s malými deťmi, pokiaľ nebudete mať aj 100% podporu rodiny, nemáte šancu sa z takého vzťahu vymaniť a upriamiť sa na iné ciele. Potrebujete profesionálne poradenstvo a hlavne nadhľad nestranného odborníka. Služby takýchto centier sú BEZPLATNÉ.

katkakovac
13. feb 2016

Moj muz vyrastal z tyranom- matkou. Dostal sa z toho, je iny ako ona, stara sa, lubi. Jeho brat ide cestou svojej matky. Nedovol aby tvoje deti trpeli. Vzdy je cesta. Naplanuj si odchod, poziadaj rodicov o pomoc, vyhladaj pomoc krizoveho centra v blizkosti rodicov. Pri kazdom utoku kontaktuj policiu. Ked nemas silu koli sebe, maj ju koli detom. Taky clovek nikdynebude dobry otec. Drzim palce

sissy27
13. feb 2016

@anonym257 no dverami dievča zlaté, dverami bude najlepšie odísť... píšeš, že je to partner, nie manžel, takže o jeden problém menej...
ako poviem ti tak - chlap, ktorý by dvihol ruku a otvoril papulu na moje decko, tak by dlho žral len mixované a aj to cez slamku... že sa necháš otĺkať ty, to je tvoja vec, ale že to dovolíš aj voči deťom, tak sorry, ale pre mňa prípad na sociálku... na čo čakáš? kým z niektorého dieťaťa spraví mrzáka?? tvojou povinnosťou je deti chrániť...
si v čechách, nie v číne, snáď sa tam vieš dohovoriť, krízové centrá, linky pomoci, sociálni kurátori fungujú aj tam, možno aj lepšie ako na SK, a ak nie, tak vlaky a autobusy jazdia smer SK pomaly každú hodinu...
normálne rozum sa mi zastavuje, ešte máš problém, ako sa nenechať ukecať, čo preboha má zlatého vtáka a pripravil ťa ním o rozum??

misel0806
13. feb 2016

@anonym257 jednoznacne sa zbal aj s detmi a odid on neho prec. Chlap ktory polozi ruku na zenu a bozechran na deti to nema v hlave v poriadku je to hyena v ludskej kozi. Nedaj si ublizovat chran si svoje deti a aj seba. Ak by ta obtazoval tak ho udaj svinu jednu. Nesmies ukazat ze sa bojis lebo to je koniec a hned vie kde je tvoja slaba stranka. Alkoholik je to najhorsie co moze byt deti sa nesmu pozerat ako ti ozran jeden robi zle. Deti to potom poznaci a psychiku budu mat narusenu. Spravny chlap nepolozi ruku na zenu a uz vobec nie na svoje dieta ktore si splody ale ich bude chranit a robit vsetko preto aby im nic nechybalo hlavne laaasku. Tak rychlo utekaj kadelahsie. Ak mas rodinu a vychadzas s nimi urcite ta podporia. Lebo fackami to len zacina a bude to horsie a horsie cim skor sa spametas tym lepsie vela stastia...

misel0806
13. feb 2016

nelinka2009 ☺☺

misel0806
13. feb 2016

qidko ☺😀

hradnapani
13. feb 2016

@anonym257 co najskor volaj na niektoru z tychto liniek! https://piatazena.wordpress.com/o-pomoci/
tam si najdi organizaciu, ktora je ti najblizsie. Poradia ti prakticky co a ako urobit. Nevahaj.

hradnapani
13. feb 2016

@anonym257 ak si v cechach, tak pomoc hladaj tu http://www.odchazim.cz/seznam-krizovych-linek princip je rovnaky

sasa1310
14. feb 2016

@anonym257 a takto sa začal správať až keď si porodila posledné dieťa?

sense
14. feb 2016

Ak nechas otlkat seba prosim ale nechat otlkat este aj deti?

mandala77
14. feb 2016

@anonym257 tak ako radili vyššie ženy, osloviť nejaké krízové centrum, ak nemáš možnosť osobne, napíš tam.

Vo vzťahoch, kde je jeden násilník sa objavuje tzv. štokholmský syndróm (https://eduworld.sk/cd/jana-antalova/1606/tyra-...) a je pre obeť ťažké z takého vzťahu odísť. V Čechách bola jedna spisovateľka, mladá veľmi pekná žena, Simona Monyová, ktorá písala romány pre ženy zamerané aj na domáce násilie a ju zavraždil jej muž a podľa všetkého ona sama bola týraná.
To čo si písala, aký je, že fyzicky aj psychicky Ťa ničí, všetko obracia proti Tebe a Ty ho provokuješ a za všetko môžeš a Ty by si sa napriek tomu k nemu dokázala vrátiť - to je typická známka pre obete domáceho násilia.

Taký človek ako Tvoj muž sa nikdy nezmení! Pri tom, aby si sa k nemu nevrátila by Ti určite pomohli v tom krízovom centre. Určite vyhľadaj nejakú odbornú pomoc, s nimi to zvládneš ľahšie. Určite sú aj nejaké bezplatné linky kde sa budeš môcť poradiť.

Veľa sily prajem!

cacianka
17. feb 2016

@mandala77 má super knihy, až mi je z nich ťažko ...

alezbet
17. feb 2016
Používateľ alezbet je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alezbet.

urcite oslovit taku nejaku organizaciu

majka99999
17. feb 2016

@anonym257 tak ako? Odisla si?

anonym257
autor
19. feb 2016

Ano odisla som,v utorok som si zbalila veci a utiekla som spet na Slovensko,je to tazke stale mi vyvolava...najskor ma lubi a o hodinu zase vynada...potom sa luci ze sa ide zabit...
Dufam ze to cele zvladnem a zacnem od znova

creativemom
19. feb 2016

viem ze je to tazke pre teba, nevies, ako dalej, ale akokolvek sa rozhodnes, mysli v prvom rade na deti, aby im bolo dobre, aby nevyrastali s nasilnikom, velmi ich to moze do zivota ovplyvnit. Urcite uz bolo na ich krehkych psychikach napachanych vela skod a nedovol pachanie dalsich. Si za deti zodpovedna. Zodpovedny je aj ich otec, ale ked sa sprava takto, preber vsetku zodpovednost sama na seba. Ked sa k nemu vratis, moze to byt dobre, ale aj nie a potom sa ti to niekolkonasobne vrati v podobe narusenej psychiky deti a teba samej. Mysli na deti, aby boli uchranene od bolesti, strachu, nespravodlivosti, pretoze tak sa z nich vytrati detstvo, nadsenie pre zivot, radost zo zivota a uzavru sa do seba. V dospelosti nebudu schopne nadvazovat a udrziavat normalne vztahy. Ak to aj dokazu, tak rany na dusi zostanu a niekde v hlbke budu boliet. Drzim ti velmi palce!

julma
19. feb 2016

@anonym257 prosim vydrz. Bojuj sama za seba a za svoje deti. Kasli nanho, vypusti ho z hlavy, zabil sa uz davno. Nedaj sa stiahnut do jeho hovna.