Ako nabrať odvahu?

20. nov 2021

Zdravim, ako nabrať odvahu keď mi partner napríklad povie že toto bude takto a takto a ja s tým nesúhlasím, ako nabrať odvahu mu oponovať a povedať si poriadne svoj názor ? Nie som ticho, ale vždy ma odbije a ja potom už ďalej neargumentujem. Povie že on sa mi prispôsobuje, pritom vo všetkom vážnom sa prispôsobujem ja. Keď nechce aby k nám prišla napríklad moja mamina, no tak ju sem nepozvem 🤷🏻‍♀️ Lebo vždy ma na všetko argumenty, a ja vždy maximálne jeden a potom som ticho a radšej odídem niečo iné robiť, a potom ani už nemám chuť to rozoberať. Alebo mi niekedy povie či nie som normálna, keď sa mi niečo nepodarí, rozbijem niečo alebo tak.. ja poviem že som a on zase argumenty že no tak asi nie a ide si svoje a ja radšej odídem.. potrebujem takú odvahu aby si na toto nezvykol že sklopim uši a odídem .. nebol takýto, ale poslednú dobu sa to zhoršilo

pribinak
20. nov 2021

Hm myslím že toto už ani nie je o odvahe, ale skôr o otázke či je toto fakt vhodný partner, v podstate je to manipulácia

dzulli1980
20. nov 2021

Ak nemáte deti, nemáte spoločný majetok, vôbec by som to neriešila a odišla by som od neho ... toto nie je vhodný partner pre šťastné manželstvo/partnerstvo a Tvoju psychickú pohodu ... to sa bude len zhoršovať.

zmrzlinka2021
20. nov 2021

Tvoj priatel ťa manipuluje a ponižuje.
Vrat sa z kratsej cesty, kým si ešte slobodná a bezdetná.

evita11223
20. nov 2021

toto je obycajny manipulator, to bud sa mu postavis a nastavis jasne hranice alebo budes trpiet neustale, toto nebude pre teba dobry zivot :/

bozenka9532
20. nov 2021

Prosím ťa nehľadaj odvahu v tom,aby si mu niečo vyargumentovala,ale nájdi odvahu v tom zbaliť si veci,tresknut dverami a už nikdy sa neobzriet v tú stranu, pokiaľ je to iba partner a nemáte žiadne záväzky....

ckocka
20. nov 2021

Ideál muža to asi nebude, ale ak máš problém sa presadiť tak ho možeš mať aj v ďalších vzťahoch. Skor než tohto pošleš do sveta tak sa s ním riadne párkrát pohádaj - veď už to bude jedno - a nacvič si to pre budúcnosť.

janinah
20. nov 2021

Raz by mi partner povedal,že si neželá návšetvu mojej mamky /nemyslím vysedávanie u nás každodenné/ a bol by ex partner.Ozaj toto chceš počúvať celý život? Ked ja rozbijem pohár,tak manžel pribehne,či som sa neporezala....

autor
20. nov 2021

Bohužiaľ neskoro, záväzky už mame.. lenže on sa vôbec takto nesprával.. to len poslednú dobu, vôbec to nechápem.. inak mi pomáha v domácnosti, povysava, nakúpi, pomôže variť, vie byť milý a pozorný.. a potom úplne zrazu iný človek … potrebovala by som to vyriešiť :( zmenil sa strašne za posledný mesiac .. nebála som sa s nim otehotnieť, ísť do domácnosti lebo som s nim bola šťastná a bolo všetko Ok… a teraz? Je mi do plaču..

lienkashoppingqueen
20. nov 2021

Ja by som sa s nim VAZNE porozpravala, ze ak sa to nezmeni a nenastavi RIADNE USI a nebude pocuvat co mu hovoris, tak odides!!! Nie si clovek, ktory si este aj vo vztahu neprestajne musi vydobijat pravo urobit veci, ktore su pre Teba dolezite po svojom s tym ze sa on samozrejme tomu prisposobi! Si clovek co to povie RAZ a treba to usami zachytit! Citis v sebe samej rozpor, ktory do vztahu nepatri. A ak sa to nezmeni bude to len horsie, znici vas to postupne oboch. Toxicky vztah sa tomu hovori. Toto co opisujes nema nic spolocne s harmoniou.
Nie si povinna sa stale komusi doprosovat a nedajboze sa ponizovat a ani sa nenechat ponizovat. Ak sa nezmeni, alebo ani nepochopi Tvoje uprimne slova, vrat sa z kratsej bolestivej cesty ako neskor. Predstav si svoj zivot takto ako je teraz s nim a urcite to nie je Tvoja predstava normalneho vztahu.

lienkashoppingqueen
20. nov 2021

Az teraz citam ze mas zavazky, tak sa s nim vazne a uprimne porozpravaj. Toto predsa nepatri do zdraveho vztahu. Ublizuje Ti to a on Ti nechce predsa ublizovat a aby si sa trapila. Povedz mu to s otvorenym srdcom, co citis. Premysli si to. Ak sa presadi len on, tak je to nevyrovnane, do vztahu patri rovnovaha.

lienkashoppingqueen
20. nov 2021

Vsimni si co vsetko robi pre rodinu, nie je toho vela na neho? Alebo pochvalis ho? Ako sa citi, vies? Je spokojny, a sam so sebou? To su vsetko take veci, niekedy je clovek sam so sebou nespokojny a potom vrci na druhych.

deti95060810
20. nov 2021

pre jeden pohár má blbé reči...🙄
čo by tvoj partner robil keby si poškodila auto ako ja.... môj mm len či som ja v poriadku a veď to je len auto...😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
osky
20. nov 2021

Ak sa to zmenilo zrazu,treba si to vydiskutovat hned teraz,v zaciatkoch.
Neodchadzaj...
Ked hadze argumenty,hadz ich aj ty...
Vysvetli mu,ze so sebou zametat nenechas..ved nic take zle nerobis.
Povedz mu,ze jeho spravanie ti ublizuje -ci si to uvedomuje...

bosorka2302
21. nov 2021

toto skusal aj moj na mna niekedy,pokial som netreskla tanier o zem a nezacala kricat ze co si to dovoluje voci mne. odvtedy uz par rokov klud. Ale akonahle s nim nejdes do konfliktu bude si dovolovat viac a viac a citit sa nadradeny

autor
21. nov 2021

@lienkashoppingqueen áno, možno zrazu cíti že je toho na neho vela, ale za to by to nemal prenášať na mňa, vždy keď mi pomôže s niečim tak mu poďakujem.. a či je so sebou spokojný ? To ja neviem, on je stále s niečim nespokojný 🤷🏻‍♀️

@elizabet173 no on si svoje zle správanie vôbec neuvedomuje, možno keby som ráznejšia tak by začal mať pocit že niečo nie je ok, ale neviem .. keď som sa mu snažila normálne naznačiť že sa mi nepáči ako sa správa, tak povie že vidím len to zlé čo robí, a nie to dobré…

@osky no mala by som sa s nim porozprávať, ale keď on vôbec na takéto vážne rozhovory nie je, je schopný si pri tom ťukať do mobilu a ja akurát nervy chytím …

@bosorka2302 no len aby potom zo mňa neurobil ešte hysterku ktorá doma rozbíja taniere 🤷🏻‍♀️ a predpokladám že by mi povedal že sa mám ukľudniť a odišiel by a nakoniec by som si ten tanier po sebe ešte aj upratala

bosorka2302
21. nov 2021

ja som zrovna nakladala jest, maso, cervena kapusta a tiez cosi ma kritizoval tak som zhukla aj ja, a hodila z nervov tanier na zem + odniesla si to stena a odisla som prec do obyvacky. Nikdy nekricim a ked sa to raz za 5 rokov stane pre neho je to vystrazna kontrolka ze prehana. Vsetko poupratoval a prestal s tym nezmyselnym dotahovanim.

xena0
21. nov 2021

Hmm....skús si pozrieť čo je to asertivita a asertivne komunikačné techniky🙂) napr. Taká technika obohratej plátne, neargumentuj len trvaj na svojom a basta, aj jemu dôjdu argumenty

xena0
21. nov 2021

Skutočné ti odporúčam nejaký kurz asertivity aby si vedela ako reagovať v takýchto situáciách

autor
21. nov 2021

Aj teraz že aká som od rána, že čo mi dnes spravil, absolútne nechápe že u mňa nefunguje systém že mi niečo povie a o deň už ani neviem o tom .. že včera som takáto nebola.. že ako sa správam, že si mám dať dve facky.. tak som mu povedala nech si dá on, a hneď sa začal ohrádzať že čo mi akože urobil … chová sa ku mne ako 💩 a ja mám na to za chvíľu zabudnúť a tváriť sa že nič a ešte asi byť vysmiata .. spravil mi dnes raňajky a poumýval všetky riady a hrnce ešte co ostali aj od včera .. a asi si mysli že tym pádom musí byť všetko ok a mňa tym pádom nemôže nič trápiť, no u mňa sa všetky tieto malé konflikty len nabaľujú a stále ma viac a viac ťažia a už sa nedokážem tváriť že je všetko ok

scorpionflower1
21. nov 2021

ked ti zakazuje, aby prisla mama na navstevu (dalsie okolnosti neviem, tazko sa sudi) a nadava ti, ked.nieco rozbijes, nie je to ok. Je to manipulacia a mala by si z toho, podla mna, vycuvat, kym to nebude horsie.

renat04
21. nov 2021

ako na to vazne potrebujes nabrat odvahu? tak potom nieco nie je dobre. ako malo byt to ist samo a bez nejakeho strachu co bude. je proste normalne, ze ludia maju rozne nazory a mnoho krat musia najst nejaky ten spolocny kompromis aby boli obe strany v pohode

lienkashoppingqueen
21. nov 2021

Ak to nezacnes riesit, znicis sa sama. Alebo moze byt coskoro neskoro.
Na jednej strane musis byt ale velmi spokojna ze sa podiela na cistote domacnosti, no na druhej strane sa treba starat aj o vztah, obaja. Sama hovoris ze sa to na teba nabaluje. Musis zasiahnu ak chces v tomto vztahu do konca zivota zotrvat. To ze Ti baby radia to ukoncit je najlahsia cesta a je to blbost, nevzdavaj sa. Taketo tazke chvile su sucastou spolocneho zivota, nezahod to co ste spolu doteraz dokazali. Mysli na dobre chvile, na to dobre, tvoj partner nie je taky debil vo vsetkom. Ja som mala presne toto iste s partnerom a navstevovala som odbornika. Dolezite je aj akou formou sa s nim rozpravas, ak mu napr vycitavo povies, pomozes mi prosim Ta?! ..ked uz je toho na teba vela a to na mojho nefungovalo. Napr ohladom Tvojej mamy reagujes spravne, „Lubko“ vies ze mi na mojej mame zalezi, potrebujem byt s nou, ked hovoris nech nepride, ublizuje mi to, a ty mi nechces ublizovat(?) Niekedy sklzneme na nizsiu uroven komunikacie ani to nespozorujeme a potom druha strana reaguje obranou.

aandrea9
21. nov 2021

Že si máš dat dve facky? 😲 úcta zostala kde ? Ten umytý riad by som mu asi otrepala o hlavu 😡 Ak máš možnosť, skús psychológa ale nie jednorazovo. Tvoj manžel ťa udupe. Potrebuješ nabrať sebavedomie a ukázať smer, akým sa má uberať tvoja komunikácia s ním. Viac ti žiaľ poradiť neviem, veľa šťastia 🍀

natalia238
22. nov 2021

Manipulator a psychopat...Teraz je to o ponižovaní, hádzaní svojích chýb na teba, potom to budú výbuchy nervov, rozbíjani vecí okolo seba....Stratis kamarátov,rodinu a ani si to sama nebudeš uvedomovať ako šikovne to dokázal, až keď pochopíš ze to nie je chlap pre teba,spamatas sa a prídeš na to,ako veľmi ti ovplyvnil život. Ber nohy na ramená a utekaj, dobre sa pri takom despotovi mať nikdy nebudeš... Žila som takto 4 roky až som otvorila oči nabrala odvahu,ale nie argumentovať,ale nakopat ho rovno do zadku! Teraz mám milujúceho muža,dve krásne deti a žijem si život bez výčitiek, úzkosti a keď niečo také čítam, hovorím si ,, ďakujem ti Bože, že si mi dal rozum,,. Veľa šťastia prajem 🙏

lidia73
22. nov 2021

nemyslim ze to chce odvahu nesklopit usi ale rovno odist, je to manipulator a taki ludia sa nemenia.