Znížený rodičovský prispevok pri dlhodobom nepriaznivom zdravotnom stave dieťaťa.

15. feb 2021

Ahojte mamičky. Počas poberania rodičovského prispevku sa mi narodilo druhé dieťa, na ktoré som poberala materskú aj rodičak do 3 rokov. Prvé dieťa má však dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, tak sme sa rozhodli obnoviť u nej poberanie predĺženého rodičovského príspevku do jeho 6 rokov. Na moje prekvapenie mi klesol z 370 na 275,90? Ako je to možné? Oni pozerajú nejako spätne že v roku 2017 bol rodicak 213 €? Však išlo o retazovy pôrod a nikde som nepracovala.

najjulinka
15. feb 2021

Poberali ste na prve dieťa matersku?

najjulinka
15. feb 2021

Posudzuje sa len či bolo na dieťa vyplacane materske tomu kto pobera rodičovske. Hoci len 1 den. Ak človek na dane dieťa poberal materske, tak potom ma narok na vyššiu rodičovsku na dane dieťa.

autor
15. feb 2021

@najjulinka áno poberala som matersku z dlhodobého pracovneho vzťahu

najjulinka
15. feb 2021

tak fakt netušim kde je problem.

laila18
15. feb 2021

Ak si na prvé dieťa tiež poberala Materské, určite máš nárok na vyšší, asi sa pomýlili, treba im zavolať... doplatia spätne

elizabeth175421
15. feb 2021

A nie je to tak, že poberanie rodičovského sa nesmie prerušiť?.:/ Možno trepem, ale ja som niekde počula, že ak je žena napr na materskej a po nej nejde hneď na rodičák, ale napr šiel by muž na materskú, tak potom nemá nárok na vyšší. Ale myslím, že je to hlúposť, len som to počula. Preto uvažujem, či nemôže byť dôvodom toho to, že poberanie rodičáku bolo "pozastavené"

kkiikkaa
16. feb 2021

Ak si mala materskú na dané dieťa-RP by mal byť vyšší... Treba si zavolať vedúcej na odd.,ak nepomôže-napisat ,, odvolanie,,voci výške

laila18
16. feb 2021

@elizabeth175421 nie tak to určite nie je...ak sa vymenia na RP mama s otcom keď mama poberá podporu a otec zatiaľ nižší rodičák, nie je potom problém zase prepísať na ženu a mať vyšší

autor
16. feb 2021

Ďakujem dievčatá, Už som tam volala, prešetrili to a po hodine zavolali že sa pomýlili, mám nárok na vyšší rp, doplatia mi aj za január

laila18
16. feb 2021

Super 👍