Zastavili mi rodičovský príspevok

mina0202
21. apr 2023

Dobrý deň 2,8r poberám zo Slovenska rodičovský príspevok a teraz mi zastavili rodičovský príspevok kvôli tomu lebo manžel pracuje skoro dva roky v Čechách že vraj nemáme na to nárok a že mame poberať zo Slovenska. No a teraz tu dlžnú čas máme vrátiť keďže sme tu tie roky poberalim. No neviem že či to teraz budem vracať ja alebo si to to poisťovňa vráti medzi sebou

eliska13
21. apr 2023

@mina0202 ty vracias

berika
21. apr 2023

Ak tvoj pracovný pomer na Slovensku trvá počas RD, nárok máš. Ak nie, a ani tvoj muž nemá pracovný pomer na Slovensku, tak nárok nemáš. Treba ho žiadať v štáte kde ma muž existujúci pracovný pomer.

mina0202
autor
21. apr 2023

@eliska13 to vážne ale odkiaľ zoberiem toľko peňazí. Veď by mohli ty z ČR vyplatiť im na SR to čo som mala poberať tam no nie?

nelca0510
22. apr 2023

@mina0202 rodicak sa spätne dopláca na SVK do polroka od žiadosti. Nevymenila si len tak peniaze.

milanemila
22. apr 2023

@mina0202 budes to musiet vratit ty, kedze si poberala davku neopravnene. V druhej krajine si potom vybavis rodicak, kt ti vyplatia spatne (ale zrejme nie za celu dobu, na Slovensku je to napr 6m dozadu, neviem ako v Cechach). Rodicovsky prispevok vyplaca UPSVAR, nie poistovna.

animus
22. apr 2023

@mina0202 teraz dávali nedávno v správach alebo reflexe nie som si istá že nejaká mamička poberala neoprávnene materskú ale nemusí ju vrátiť lebo to že jej bola priznaná bola chyba zamestnanca, ktorý to schválil nie jej... Skús pohľadať uvidíš

trgypadl
22. apr 2023

@mina0202 ked si bola na urade vybavovať RP dostala si k tomu papier poucenie ake veci im treba hlasit v pripade zmeny. Ak clovek dostane nejaký papier treba si ho aj prestudovat, nie len slepo podpísať a dalej ma to nezaujima. Ked si vypisovala ziadost, tak si urcite pisala aj zamestnanie otca dietata... Mrzi ma Tvoja situacia, ale ako sa hovori neznalost zakona neospravedlňuje.... Niektori ludia to zámerne nenahlasuju tie zmeny, co nehovorím, ze je Tvoj pripad, drz sa. Hlavne komunikuj s uradom

lenocka2222
22. apr 2023

@milanemila v cechah vyplacaju len 3 mesiace spatne. Tiez poberam rodicovsky prispevok z ciech

mina0202
autor
29. apr 2023

@lenocka2222
@lenocka2222 no už sme to chvála Bohu vybavili. Čechy si to vybavili zo Slovenskom. Keďže to nebola až taká moja vina lebo som o Tom nevedela. Tak Česko prepratilo na to čo som mala dostávať od nich Slovensku. Veľmi som sa bála že to budem doplácať ja. No ale ani dane sme nedostali z Čech pretože na úrad práce mi nedali papier kde by malo byť písané to čo som poberala tu. No smola na nás dopadla. Teraz muž vybavuje rodičak v CZ na seba takže bude ho dostávať on len ma zaujíma keďže pracuje a zarába okolo 66tisic korún mesačne koľko bude dostávať rodičak či mu to vôbec schvália vôbec neviem ako to tam funguje

lenocka2222
30. apr 2023

@mina0202 toto vam neviem presne povedat podla coho urcuju vysku rodicaku. A nechcete si ho dat na vas? Ja mam rodicak na sebe. A rodinne pridavky ziadal stale manzel na seba, ale to neschvalia, kedze je vysoky prijem

levandulaaa
15. feb 2024

@berika dobrý deň, prosím vás, tak ak som na RD a pomer trvá tak čerpám RP zo SR. A keď mi pomer skončil a som nezamestnaná, poberám podporu? Tak kde poberám rodičovský? V SR či v ČR. Manžel pracuje v ČR.

lenocka2222
15. feb 2024

@levandulaaa ak manžel pracuje v čr tak musite ziadať rodičovsky v čr a aj rodinne pridavky