Rodičovský príspevok v prípade, keď matka nastúpi do práce

ewelinka21
26. aug 2021

Dobrý deň,
Prosím Vás ako to je s rodičovským príspevkom, v prípade, že matka nastupi do prace? Zvazujem od buduceho roka navrat do prace a dieta do jasli. Ostava mi v tom pripade rodicovsky? Citala som tu pred par dnami na diskusii, ze vraj ostava. Ale dnes ked som si to hladala podrobnejsie na strankach UPSVAR, tak tam sa pise nieco o tom, zeby mi stat preplacal jasle do vysky 280€.
Prosim vas ako to je? Dakujem za kazdy komentar.

majusqa77
26. aug 2021

bud si nechas do 3 rokov RP, alebo zrusis RP a poziadas o prispevok na starostlivost

ewelinka21
autor
26. aug 2021

@majusqa77 dobre a ked nastupim do prace, dam dieta do jasliciek tak tym faktom, ze som nastupila do prace som povinna zrusit rodicovsky prispevok? Lebo radsej by som si nechala ten predsa len je to 100€ viac ako ten prispevok na starostlivost

marryen
26. aug 2021

@ewelinka21 rodičovský budeš mať do 3 rokov či pracuješ alebo nie😊

moni106
26. aug 2021

@ewelinka21 ano ostava ti RP aj ked pojdes do prace.nemusis nic rusit ani predkladat zmluvu

majusqa77
26. aug 2021

@ewelinka21 ako je pisane, RP si mozes nechat, do 3 rokov veku dietata

alvaluka
26. aug 2021

@ewelinka21 Rodicovsky sa vyplaca do 3 rokov veku dietata, aj ked pojdes do prace.
Ten prispevok na jasle bol kedysi vyssi ako samotny rodicivsky preto vtedy bolo logicke zrusit rodicovsky a poziadat o prispevok na jasle.
Hadam som nic nepoplietla.

1katus1
26. aug 2021

@ewelinka21 Normálne sa zamestnať a rodičak ti beží ďalej. Kamarátka to teraz riešila a nič nemusíš rušiť.

1katus1
26. aug 2021

@alvaluka je to tak teraz si každý necháva rodičak

mogaa
26. aug 2021

@ewelinka21 je to na tebe, nuď si požiadaš o príspevok na jasle a v tom prípade strácaš nárok na RP alebo budeš naďalej poberať RP....

victoriab
26. aug 2021

@ewelinka21 Baby čiže ak sa ja vrátim do roboty, rodicak mi stále ostáva??? To som nevedela.

ewelinka21
autor
26. aug 2021

@victoriab tak co tu vyssie pisu, tak asi hej, tiez je to pre mna novinka... ja som bola v tom ze v momente ako nastupim do prace stratim narok na Rodicak ale tym, ze moje dieta nema este 3 roky a pojde do jasliciek, tak mi stat bude prispievat aspon na tie jaslicky, ale tak super, ze mi aspon rodicak ostane

majusqa77
26. aug 2021
mpikusova
26. aug 2021

Niekedy sa oplatil prispevok na jasle, lebo bol vyssi ako RP, ale teraz ak je RP tych 378, tak sa to vobec neoplati a RP sa vyplaca do 3 rokov veku dietata bez ohladu, ci matka pracuje alebo nie a kolko zarobi.

ewelinka21
autor
27. aug 2021

Dakujem velmi pekne za rady, idem teda hladat dobre jaslicky🙂