Rodičovská dovolenka - práca, ošetrovné, materská

lusiasali
4. júl 2023

Ahojte potrebovala by som poradiť. Mám 2 deti, starší 4 roky, mladšia 1 rok. Momentálne som na rodičovskej dovolenke s mladšou. Škôlka pre syna bude v auguste zatvorená, v pripade ze si ukončím rodičovskú dovolenku (prispevok budem ďalej poberať) a vrátim sa na 1 deň do práce (31.7.) (planujem si zobrať dovolenku), mala by som mať za august nárok na ošetrovné na syna. V septembri plánujem buď vrátiť sa v zamestnaní na rodičovskú dovolenku alebo PNku, keďže od 4.10. by som mala nastúpiť na materskú. Moja otázka znie, zostane mi nárok na materské aj keď budem poberať mesiac ošetrovné na syna? Nechcem kvôli 800€ prísť o materskú, ale zase by sa nám tie peniaze hodili..
Pracovný pomer trvá od 8/2020, na tpp.
Ďakujem

lucka_ke
4. júl 2023

áno ostane

e1i
4. júl 2023

@lusiasali ostane,ale nebude to retazova. Cize moze byt aj nizsia ako bola ta MD predtym

lusiasali
autor
4. júl 2023

@e1i dakujem. Ja mam vymeriavaci zaklad za januar minuleho roku. V tom case som poberala aj vyrovnavaciu davku, tak zo zakona by mali pouzit to iste obdobie ako pri predchadzajucej materskej, kedze sa rozhodujuce obdobie zistuje ku dnu preradenia.