Rodičovská a brigáda

josephe8
25. jan 2015

ahojte, neviete mi niekto poradiť ako to je keď som na materskej a chcela by som si privyrobiť na nejakej jednorázovej brigáde, či to musím nahlásiť na úrade práce? či vôbec môžem mať takú brigádu, aby mi nezobrali rodičovský? ked niekto viete poradte prosím dakujem...

mima4
25. jan 2015

@josephe8 rodicovsky prispevok mas na dieta.
Matka moze po ukonceni materskej (cca 6 mesiacov) normalne pracovat... a rodicovsky jej ostava, lebo je urceny na potreby dietata.

josephe8
autor
25. jan 2015

konkréne ide o to , že by som chcela ísť na brigádu na nočnú prácu vykladať tovar, deti by boli doma s manželom, či to musím nahlásiť na úrad práce, alebo nie...

david93
25. jan 2015

@josephe8 ak dostávaš dávky v hmotnej núdzi musíš hlásiť každý príjem z brigády

josephe8
autor
25. jan 2015

@david93 nedostávam hmotnú núdzu, mám len rodičovský a prídavky...

evittam
25. jan 2015

@mima4 Materska je 8,5 mesiaca,presne 34 tyzdnov,pre slobodne matky,ktore ziju same s dietatom 37 tyzdnov.

evittam
25. jan 2015

@josephe8 Nemusis nikomu nic nahlasovat, popri RP môzes pracoat ako pisrs.

babulka999
2. feb 2015

@josephe8 ja som bola dnes na soc.poistovni pre info a zistila som ze v case keď poberáš rodičovsky prispevok a zaroveň máš príjem z dohody (je uplne jedno ci zarobíš 10 alebo 1000€) musíš sa odhlásiť v soc.poisťovni ako poistenec štatu na celú dobu trvania dohody. Keď ti brigada-dohoda skončí znova sa tam prihlásiš a znova všetko za teba platí štat. ☹

permanentka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lidiii
4. mar 2022

Ahoj ponukam predaj cukroviniek ty predaš ja ty dam lacnejšie a zarobiš kludne napiš