Prechod z PN na materskú. Čo treba vybaviť?

tereza123123
28. apr 2011

Ahojte dva mesiace som pn a asi za mesiac mam nastup na matersku chcela som sa spytat ci je potrebne to nejako vybavovat? Nejake papiere alebo nieco? Hladala som aj inde ale odpoved som nenasla dakujem

nenullienka
28. apr 2011

Ahoj, ja som bola na PN od 15.10.2010. PN mi ukončil dr. 26.04.2011 a na MD som nastúpila 27.04.2011. Ja som si bola dať PN-ku potvrdiť v zamestnaní, tam mi dali aj výmer z ktorého mi vypočítajú materskú a s týmito papiermi som išla na sociálku. Tam som odovzdala PN-ku a aj žiadosť o materskú. Ja som dobrovoľne nemocensky poistená takže som mala dve PN-ky a aj dve žiadosti o materskú. Ja som si všetko vybehala sama lebo zamestnávateľ so mnou nepredĺžil zmluvu a som v 8 mes. ochrannej lehote. Ak si zamestnaná všetko by mal za teba vybaviť zamestnávateľ. Ty len do zamestnania zanesieš papiere od doktora (ukončenú PN a žiadosť o materskú).
A ešte keď mi príde zo sociálky rozhodnutie o materskej tak to mám prefotiť a poslať na zdravotnú poisťovňu.
To je moja skúsenosť. Nič iné som nevybavovala.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miska2014
12. máj 2014

mne poslali rozhodnutie po 2 tyzdnoch a prefotim a pojdem zaniest do zdravotnej poistovne 🙂