Opakovaný nárok na materský príspevok

kepassa
1. sep 2013

Ako je to po nastupe z dnp - /dobrovolneho nemocenskeho poistenia/ na matersku dokedy po jej ukonceni a plynulom prejdeni na rodicovsku dovolenku musí zena opat otehotniet a porodit aby mala narok opat na matersku a aby jej nevznikol len narok na rodicovsky prispevok?

zitaje
1. sep 2013

@kepassa podla mna este pocas trvania materskej dovolenky, cize pred nastupom na rodicovsku dovolenku, teda ak chces mat matersku z toho isteho vymeriavacieho zakladu, ako si mala. Len potom pojdes z ochrannej doby (co je tusim 8 mesiacov) a nesmies porodit neskor, nez mas urceny tp.
Teda ja to takto chapem, nie som si uplne ista, ze spravne, ale mne to takto vychadza.
Pretoze ked si na rodicovskej dovolenke, uz nie si nemocensky poistena, teda v pripade ze si neplatis dnp.

karin1234
1. sep 2013

@kepassa ahoj, podla mna si do 3rokov dieťaťa by si mala porodiť dalsie.

zitaje
1. sep 2013

@karin1234
@kepassa
toto podla mna plati len v pripade, ze je zena zamestnana a trva jej pracovny pomer.
Pri dnp je to inak.
Pripadne sa
@kepassa opytaj v dnp teme, napr tu, tam je to celkom zive:
https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/materska-z-dobrovolneho-nemocenskeho-poistenia/

zalka
1. sep 2013

@kepassa dôležitý je dátum skončenia DNP ... ak skoro skončí , a žena nestihne do 15 m od skončenia uzavrieť nové poistenie tak má smolu ale žiaden nárok na MD nebude .. len na RP.

dena1973
2. sep 2013

@kepassa Súhlasím so zalka. Preto som chcela vedieť ako to máš s tým DNP (ukončené resp. trvá...) Ale teraz už to máš vysvetlené ako to je...