Materská - zamestnanec aj samostatne zárobkovo činná osoba

ivinka.d
2. máj 2014

Ahojte, vie mi niekto povedať postup ako je to pri vybavovaní materskej ak som zamestnanec a zároveň aj SZČO? Musí mi gynekológ vypísať 2 žiadosti o materské? S jednou pojdem k zamestnávateľovi a ten to ohlási sociálke a s druhým do sociálky a zdravotky? Rozumiem tomu dobre? Ďakujem

dena1973
2. máj 2014

@ivinka.d Ak si nemocensky poistená ako zamestnanec a zároveň SZČO, tak lekár ti musí vypísať žiadosť o materské 2x. Jednu žiadosť o materské dáš na potvrdenie zamestnávateľovi a jednu si odovzdáš ako SZČO na pob. soc. poisťovne.

ivinka.d
autor
2. máj 2014

@dena1973 Tak som si to nejako aj myslela. Ďakujem 🙂 A teda zdravotka nič?

dena1973
2. máj 2014

@ivinka.d na zdravotnej to tiež nahlás....

ivinka.d
autor
2. máj 2014

@dena1973 vďaka

dena1973
3. máj 2014

@ivinka.d 😉

gapa
3. máj 2014

@ivinka.d nemám skúsenost, no predpokladám na zdravotnú oznamuješ poberanie materského (žeby s dokladom o poberaní zo soc.poistovne??), lebo samotné tlačivo žiadost o materské nie je dôkazom, že aj materské poberáš.

lubkasungirl
3. máj 2014

Treba na zdravotku odniest rozhodnutie o priznani masterskeho
Je to aj moj pripad

ivinka.d
autor
18. máj 2014

@lubkasungirl Čiže najprv pôjdem do sociálnej poisťovne so žiadosťou o materské (od gynekológa) a potom... kedy na zdravotku? Kedy dostanem do rozhodnutie o priznaní materského? ďakujem

lubkasungirl
18. máj 2014

@ivinka.d zialbohu to rozhodnutie dostanete az neskôr,uz ako bude sp stihat,mne o mesiac a pol prislo,sla by sóm najprv osobne nahlasit,ze budem na materskom az potom dolozite aj papier zo sp

ivinka.d
autor
18. máj 2014

@lubkasungirl Ďakujem. Teraz som sa na stránke Dôvery dočítala, že si to medzi sebou vyrieši elektronicky sociálna poisťovňa. Že zdravotke netreba nič nahlasovať.

lubkasungirl
18. máj 2014

@ivinka.d uz ako chcete,je to na Vas 🙂 ja radsej osobne riesim tieto veci,lebo aj SP nie vzdy robi to,co ma... 😉

ivinka.d
autor
18. máj 2014

@lubkasungirl Rozumiem a ešte raz ďakujem 🙂

lubkasungirl
18. máj 2014

@ivinka.d nie je zaco,pekny vecer prajem 🙂