Dostanem ako slobodná mamička viac od štátu?

nicol20
5. nov 2012

AHOJTE zienky...chcem sa popytat na to,ze ci dostanem ako slobodna mamicka este nejaky prispevok...malo by to byt nejakych 40 navyse....ale neviem ze ci sa to dava aj k rodicovskemu prispevku lebo na matersku nemam narok.....vie mi niekto poradit.....dakujem...a prosim piste......

liz_lemon
5. nov 2012

pojem slobodna matka, nas pravny system nepozna, musis byt osamela matka - matka, ktora preukazatelne zije sama, vtedy mas narok na dlhsiu MD o 3 tyzdne, ziadny prispevok neexistuje

mici111
5. nov 2012

ja som tiez slobodna mamina, je rozdiel ale opustena a slobodna mamina..slobodna si ked nie si vydata za partnera, ale zijete v jednej domacnosti, opustena ked si sama s dietatom..ako opustena - tusim tak sa to vola 😀 😀 😀 - mas narok na 9 mesiacov materskej, normalne len 6 mesiacov..ale tusim sa to prednedavnom menilo a to uz nie som v obraze.. rodicovska je rovnaka aj ked si slobodna alebo opustena tych 194 evri..takze ked nemas narok na matersku, tak nedostanes od statu nic navyse..

14petulka88
5. nov 2012

Ja som tiez slobodna mamina... ale podla nasho pravneho systemu pokial partnera nedam na urcenie vyzivneho nemam narok na nic 🙂

simca06022011
5. nov 2012

na urade sa da vybavit prispevok, mne ponukali nejake tlacivo na to... treba sa popytat, mozno sa uz daco menilo.

martinkatinka
6. nov 2012

Mala by si nárok iba na predlženú materskú, ale ak máš len rodičovský príspevok, tak ten je rovnaký... Ak máš partnera, v prvom rade má on povinnosť postarať sa o dieťa, ak nechce, dať na súd, ak nebude platiť, dostaneš náhradné výživné od štátu a ten si to bude zase vymáhať od neho...
Samozrejem, že aj prídavky na dieťa a príspevok pri narodení dieťata dostaneš, plus možno ak žiješ sama, tak si požiadaš o príspevok na bývanie, ale tam musíš splniť podmienky. Tetušky na ÚPSVaR ti určite poradia...