Ako je to s rodinnými prídavkami?

lilik7
13. jún 2014

Ahojte. Chcem sa opýtať, skončila mi minulý mesiac rodičovská ,neviem ako to je s rodinnými prídavkami, či musím niečo vybavovať alebo mi ich budú posielať automaticky. Ja som SZČO Ďakujem 🙂

simon2011
13. jún 2014

Treba ísť naMPSVR a o to požiadať. Dajú Tí vypísať papiere,mali by. Automaticky Tí to určite nenabehne. Treba sa ísť spýtať.

prstek
13. jún 2014

no mne, keď skončila rodičovská, tak automaticky to bolo, že prestal chodiť rodičák ale prídavky bez zmeny nebiehajú..

klincek
13. jún 2014

Ak si pridavky poberala aj doteraz, nic riesit nemusis. Ak nie, treba si ich vybavit na urade prace podla miesta bydliska.

brumka
13. jún 2014

rodinne pridavky by mali ostat ved ti e poberas az dokym dieta neskonci skolu do 26r tusim. mne rodinne ostali aj nadalej ked mi skoncila prva RD, akurat po porode som si vybavovala pridavky na druhu dcerku

ivet1371
13. jún 2014

rodine sa dostavaju lež dieta chodi do školy najviac do 25 rokov.ale tie deti čo mali od tohto roku od februara myslim tak treba ist zaniest tlačivo kde bude dieta či v školke alebo doma.a potom až ked skonči zakladnu školu sa musi nosit každy rok v septemri potrvrdenie zo školy

fidorka7
13. jún 2014

simon2011 ty o čom?
veď ak ich doposiaľ dostávala, tak ich bude i naďalej, o nič nemusí žiadať. Prídavky sú jedna vec, rodičák druhá. Rodičák končí dovŕšením 3 rokov veku dieťaťa. ak by ich doposiaľ nepoberala, pretože o ne nepožiadala, to by bol dosť prúser, spätne sa môžu vyplatiť len polo roka, takže o 2,5 roka by prišla.

slavka034
14. jún 2014

prídavky budeš v pohode dostávať počas 10 ročnej j povinnej školskej dochádzky dieťaťa...Potom musíš vždy v septembri poielať papier na uPSVaR ,že dieťa navštevuje strednú školu) ak bude po SŠ navštevovať VŠ tak taktiež treba zaslať potvrdenie,aby si v pohode prídavky dostávala naďalej )))