Konzumácia surového vajca

1. jan 2023

Dobrý deň, je tu niektorá z Vás co jedla surové vajcia dlhsiu dobu? Ja ich mam rada aj takéto, len sa bojím ci z toho nebudem mat salmonelu.

nelca84
1. jan 2023

Neviem, ci sa to pocita, ale ja si pravidelne robim spagety carbonara a aj tatarak, kam davam surove zltka.

viestta
1. jan 2023

Salmonela sa vyskytuje hlavne vo voľných chovoch bez veterinárnej kontroly, málokedy vo velkochovoch. Ak je vajce správne skladovane, tak možnosť nákazy je minimalna. Problém bývajú tepelné nestracovane výrobky z vajec nesprávne skladovanie, tam sa baktérie salmonely rýchlo premnožia.

svokrinjazykmonika
1. jan 2023

Fuj, nechutné. Môj muž má rád také volské oko že sa ten nedorobený žĺtok roztečie a veru sa mu to raz vypomstilo a dostal salmonelu.

jaja20
1. jan 2023

Môj manžel jedáva často surové žltka,len si ich posolí a okorení. Aj na dovolenkách uprednostňuje volské oká a omelety ako keby " nedorobené",a ešte nikdy nechytil salmonelozu.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nitka1157
1. jan 2023

Ja som robila vcera 1x zltkove rezy.a teda nevedela som ze zltkova poleva je surova.kojim tak ma to trochu zarazilo ci to je vhodne

aduskatt
1. jan 2023

@nitka1157 tá poleva sa dáva na horúci koláč, takže v pohode, ja som robila včera druhý plech od 24.12.-)))

nitka1157
1. jan 2023

@aduskatt no ja som este musela odbehnut k malemu tak az tak horuci nebol ale poleva zaschla v chlade a uz som zozrala sama stvrt plechu .aaa zatial nic 😃

aduskatt
1. jan 2023

@nitka1157 u nás veru tiež nemá dlhú výdrž🙂)))