Čo variť pre návštevu?

30. apr 2024

Budeme mat na 3 dni navstevu a mne uz dosli napady,co varit. Poradite mi co varievate,ked mate navstevu? Co zjedia aj deti,aj dospeli....

guudy
30. apr 2024

Ked pridu ma 3 dni, tak var normalne tak ako pre vas v bezne dni. A co maju radi alebo nemaju, tak to ries s navstevou ;)

butterflyeffect
30. apr 2024

Podla mna taka klasika co jedava kazdy tym sa nemoze nic pokazit-rezen/zemiaky, pecene kura, u nas sa osvedcili lasagne a bolonske spagety-nikdy nikto neohrdol… palacinky miluje kazde dieta. Alebo este take halusky a bryndzove pirohy-zvyknem kupit mrazene, rychly obed pre vela ludi… tiez zvyknem robit gulas ale to zas niektore deti nechcu niektore miluju…

guudy
30. apr 2024

Autorka, nezabudni sa spytat vopred navstevy na potravinove intolerancie a ci nie je niekto vegetaria /vegan 🙂

babababka
30. apr 2024

Lúsková omáčka-fašírky,guľáš s knedľou,všetko z kyslej kapusty/plnená,vepřo,segedín,kapustnica/perkelt s haluškami,šišky,langoše,hustá hŕstková polievka,pečená ryba-pyré,domáca pizza,lievance apod.

syslik81
30. apr 2024

ved sa ich spytaj co maju deto radi ... keby si nam dala luskaniny ci kapustu na xy sposobov fasirku a podobne radsej objednam pizzu ... su lusia co nezjedia vsetko .. nam staci maso na stave zemiaky ryza a vyvar .. alebo ked niekam ideme k niekomu varime spolu ci si jedlo kupim aby som nerobila skodu

luciaruz
30. apr 2024

Určite vývar. Ten neurazi nikoho. A mozno pečene kura... a urobiť aj zemiaky aj ryzu. Plus mozno rezne...

lindous
30. apr 2024

Ja by som teda polku z veci, ktoré tu kočky spomenuli veru nezjedla a riešila by som jedlo po svojom 😅 treba sa fakt spýtať ľudí, ktorí prídu, že čo nemajú/majú radi + si môžete niečo objednať/ísť sa najesť 😄

timea301196
30. apr 2024

Podľa mňa da opýtaj co si dajú

guudy
30. apr 2024

@lindous suhlasim😃

angeli121212
30. apr 2024

Ja varím vždy segedinsku kapustu ale čo chodia k nám návštevy tak vyslovene majú radi kapustu.

guudy
30. apr 2024

Napr segedin by som z nas 4 jedla iba ja. Mame jedneho vegetariana, jedneho s HIT (nemoze kyslu kapustu) a jedneho nemilovnika segedinu🤷🏼‍♀️. A aj ja len v pripade, ze by bol bez laktozy🤭
Treba sa pytat navstevy, nie MK ;)

autor
30. apr 2024

Navsteva povedala,ze je to jedno. Ved keby jasne povedali,tak neriesim

0silvia0
30. apr 2024

Nejake pecene maso so zemiakmi, to supnes do rury a pecies. Raznici, ale to je pracne na napichovanie.

rozculena
30. apr 2024

uvar to,čo by si normálne varila,keby návšteva neprišla.Keď budú ohŕňať pysky,tak im povedz,nech si objednajú donášku

michelle567
30. apr 2024

Vývar, halušky, rezne/fasirky zemiaky, bolonske špagety, palacinky, kuracie na smotane a kolienka, pizza, grilovačka, plnené zemiakové placky

jankka1981
30. apr 2024

Živánska na plechu-mäso, zemiaky, cibuľa, slanina, kurací perkelt s cestovinou, soté s ryžou

denithestrange1993
30. apr 2024

Gulas,rezne,nejake sote

samimami777
30. apr 2024

Ja by som uvarila také čo neurazí hádam nikoho. Poriadny kurací vývar, k tomu sviečkovú a dáky ovocný koláč . To máš na dva dni minimálne. To je také že aj deti zjedia na obed

cacianka
30. apr 2024

Mne sa osvedčilo také neotrepane jedlo - zapekané kuracie stehná so syrom.
Vykostene stehná naporcujem na menšie dlhé kusy, obalím v hladkej múke (do nej dám soľ a koreniny podľa chuti), obalím v rozšľahanom vajcom. Na vymastený plech dám vrstvu struhaneho syru, poukladáme obalené kúsky, zasypem vrstvou syru, polejem smotanou na varenie. Dám piecť zakryté cca 30minut, potom odkryjem a chytím farbu.
Zemiaky, ryža.
Jedlo sa dá pripraviť vopred, dopiecť pred podávaním. Netreba miešať a stáť pri tom, hotové vytiahnem z rúry a naložím na misu.