Ako máte usporiadané suroviny a jedlá v chladničke?

owecka
24. sep 2023

Pekný večer, chcem sa spýtať ako máte usporiadané ( resp. v čom máte uložené) suroviny a jedlá v chladničke. Neviem, či je to tým,že máme už 10 ročnú chladničku, alebo tým, že neviem skladovať správne suroviny a jedlá v chladničke - no smrdí aj po vyčistení chladnička aj potraviny v nej.
Ako to riešite Vy? Rozmýšľala som nad kúpou nejakých hermeticky uzatvárateľných dóz, ale neviem, či to nie je len vyhodenie peňazí.
Dajte prosím rady 🙏ďakujem

beata_k
24. sep 2023

@owecka Zrejme ti uz dobre nechladi. S ulozenim potravin to nema nic spolocne.

deedol
24. sep 2023

hm, a ty teda nemas potraviny v dozach? ako ich skladujes? my mame vyse 15r chladnicku (vstavanu este po predch. majitelovi) a teda musim sa priznat, ze ju cistime velmi malo, ale nesmrdi. jedlo vsak skladujem v uzatvaratelnych sklenych nadobach z ikei.

owecka
autor
24. sep 2023

@beata_k je to dost mozne, ale zatial financie nie su, tak rozmyslam aj nad dozami

owecka
autor
24. sep 2023

@deedol nie, nemam, davam ich priamo do chladnicky. Tie nadoby z IKE sa dobre uzatvaraju? Pozeram teraz google a veru, su tie dozy a organizery rozne,zvazujem si ich zaobstarat

januska12323
24. sep 2023

Veci mám v obaloch alebo dózach. Bez obalu jedine vajíčka a nič nesmrdi. Uložené je ako je kde voľné, žiadny systém.

beata_k
24. sep 2023

@owecka Nic nemam v speci doze. Ako to kupim, tak to dam do chladnicky a nesmrdi mi nic.
Ja chapem financie, ale ak ti dobre nechladi, tak sa ti kazi jedlo. Inak neviem preco by malo smrdiet jedlo.

deedol
24. sep 2023

@owecka co napr. das takto navolno do chladnicky? nech si to viem predstavit 🙂 a aky je ten smrad? z toho jedla (napr. ze citis klobasu alebo co) alebo akoby sa nieco pokazilo? aj sa ti kazi jedlo? lebo ved to by si si vsimla.
hej, nadoby z ikea su take, ze sa z nich nic nevyleje. mam tieto https://www.ikea.com/sk/sk/p/ikea-365-doza-na-p... rozne tvary - sklo je lepsie ako plast.

michelle567
24. sep 2023

Dá sa kúpiť aj pohlcovač pachov do chladničky. Ja som si kúpila v orione

gab
24. sep 2023

pokial su to udene veci, tak ich bude citit bez ohladu na kvalitu chladnicky, tie citit
ja mam salamy, sunku, syry v takychto nadobach -
pochutkovu smotanu kupujem v sklenenej flaske, smotanu klasicku v umelohmotnych flasiach s uzatvaratelnym vrchnakom. Ovocie a zeleninu mam v nadobach s dvojitym dnom, dlhsie vydrzia.

domkakvet
24. sep 2023

@owecka chladnicka mi nesmrdi, ale stalo sa mi to, ked tam bola klobasa, alebo nieco take, od vtedy davam tiez do dozy, ale iba tie potraviny, co maju pach.

mamamasama
24. sep 2023

Stara chladnicka. Kupili sme novu, americku a mozes tam mat olomoucke, klobasu a tuniaka a nic nesmrdi

nikasmile
24. sep 2023

@gab odkiaľ prosím?

onedaynick
24. sep 2023

@mamamasama a v com je americka ina, ako klasicka? Pohlcuje specialne pachy? lebo teda podla mna nie, mame, a cerstvu klobasu od masiara citit poriadne.

gab
24. sep 2023

@nikasmile na Amazone

nikasmile
24. sep 2023

@gab ďakujem

owecka
autor
24. sep 2023

@deedol hej, hej, tie poznam. Napriklad sunku necham v tom obale ako kupim, cesnak mam polozeny, klobasy, slaninu nejedavame, syr detto necham v obale ako kupim, vajicka mam klasicky v obale, mlieko detto, zeleninu tam mam plus lekvar v sklenej nadobe, ako to tak pisem, asi naozaj to bude tou chladnickou. 😬

deedol
24. sep 2023

@owecka no asi hej, mozno nasala nejake pachy za tie roky.

viestta
25. sep 2023

@owecka nemas plesen v tom kanaliku, ktory odvadza kondenzat z vyparnika?