Šikana v 9. ročníku

lucsiac
12. feb 2022

Dobrý deň,
Som žiačkou 9 ročníka
Od začiatku školského roka ma jeden žiak ponižuje, slovne mi ubližuje a oslovuje ma slovami, že som tlstá.
Pred pár dňami som tieto veci povedala, triednej učiteľka, ktorá mi vysvetlila, že to bude riešiť ako slovnú šikanu.
V blízkych dňoch ma učiteľka volať a predvolať si moju mamu, aby jej oboznamila situáciu a začalo sa to riešiť.

Chcem svojej máme povedať, čo sa mi deje v živote a pripraviť ju na to, čo bude počuť od triednej.
Avšak mám strach a neviem ako jej to povedať...
Budem rada za každú radu...

ruzovakrava
12. feb 2022

@lucsiac prečo máš strach? Nemáš s mamou dobrý vzťah? Nikto nemá právo ťa ponižovať, zachovala si sa odvážne, nie každý sa dokáže šikane vzoprieť. Mame povedz že máš v škole taký a taký problém, že si to riešila s vyučujúcou, tá sa jej ozve a bude sa chcieť porozprávať.

ladycat2021
12. feb 2022

@lucsiac kvoli comu mas strach ? povedz jej to normalne, ze ten a ten ma sikanuje v skole, ze si to oznamila triednej a bude jej volat ohladom toho problemu

lucsiac
autor
12. feb 2022

@ladycat2021
@ruzovakrava
S mamou mám práveže dobrý vzťah, lenže keď začnem rozprávať o veciach ktoré ma v živote ťažia, tak dostanem panický záchvat a nemôžem dýchať. Mám strach že by zareagovala akosi inak. Bojím sa, že ma v tejto situácii nepochopí

ladycat2021
12. feb 2022

@lucsiac neboj sa .. o takych to veciach ju vzdy informuj a ked mas dobry vztah s nou, tak si myslim, ze sa nemas coho bat 🙂 ja som uz dospela, ale vzdy sa mojej mame s nejakym problemom zdoverim a vlastne to nemusi byt len problem .. urcite ta pochopi, drzim palce .. sikana nie je dobra .. sama som bola v skole sikanovana, takze viem ako sa citis .. ja som dokonca musela az zmenit skolu, tak sa to tam vyhrotilo .. takze smelo do toho .. ✊

lenica11
12. feb 2022

@lucsiac ahoj je jedno ako ale hlavne jej povedz niečo keď už raz začneš isto sa začne pýtať a pomôže ti to vysloviť celé. Držím palce vždy je lepšie to zo seba dostať von

hipuska
12. feb 2022

Napíš jej list. Ja som raz takto tiež riešila, keď som mala asi 17

sszuzu8
12. feb 2022

Chápem ťa. Bola som v podobnej situácii kde sa spolužiaci smiali že mám tlstu rit. Podotýkam že ako žena po dvoch pôrodoch mam 48 kíl a nikdy som tlstá nebola. Postava sa mi porodmi nezmenila. Smiali sa šikanovali a bola som ticho hanbila som sa. Spustili sa depresie takmer anorexia.. Ako matka by som chcela vedieť ak by sa mojim deťom čosi také dialo :( určite za mamou chod. Ja som nešla a mohla som sa vyhnúť iným problémom

barborachors
12. feb 2022

Prepac ale skus sa za seba postavit a riešiť to s tym spoluziakom. Ked budes dospela a kolega ti povie v praci ze mas tlstu rit, komu pojdes zalovat? Spolužiakovi by si mala povedat, ze ma maly penis napriklad. A preto ma potrebu teba ponizovat lebo ma evidentne z toho chudak komplexy. Toto je na sikanu malo, musel by ti robiť aj horsie veci, skus sa naucit branit sa, do zivota sa ti to velmi zíde. Na nete je kopu navodov ako zatocit s tymito kretenmi. Vysmej sa mu do ksichtu, nebude to cakat, bud nad vecou proste. Ja ked som mala 14 tak mi jeden typek furt robil zle, az do mňa raz vosla vsetka zlost a dostal taky preplesk ze sa mu hlava zatocila. Odvtedy prestal. Bud silna, si zena a nedaj sa, nauc sa branit a postaviť sa sama za seba, uvidíš ako sa veci potom pohnú.