Brigáda pre 15-ročnú

vanka00
9. máj 2023

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať že čo by som mohla brigádovať ako 15 ročná. A môžem vlastne brigádovať?

lucka_ke
9. máj 2023

až po skončení 10ročnej školskej dochádzky

lucik194
9. máj 2023

nie nemohla a kto ta zamestna moze dostat riadnu pokutu.

realne ked si odkrutis povinnu 10 rocnu skolsku dochadzku v 16r mozes oficialne pracovat, aj to nie na vsetkych poziciach, lebo teens do 18 rokov nemozu vykonavat vsetky prace.....

beata0900
9. máj 2023

Osoby mladšie ako 15 rokov veku alebo osoby staršie ako 15 rokov veku, ktoré nemajú ukončenú povinnú školskú dochádzku môžu vykonávať len ľahké práce, ktoré svojím charakterom a rozsahom neohrozujú ich zdravie, bezpečnosť, ich ďalší vývoj alebo školskú dochádzku, a to len pri napr. športových podujatiach, účinkovaní na kultúrnych predstaveniach a pod.

Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/pracovne-pravo-bozp/d... © Podnikajte.sk

lilianka28
10. máj 2023

Súhlas, čo je už vyššie napísané.
Len doplním, že do skončenia 10 ročnej povinnej školskej dochádzky sa zaratávajú aj letné prázdniny. Teda jej reálne ukončenie je 31. 08. a nie 30.6. ako si to mnohí zle vysvetľujú (školský zákon).

mysicka36
11. máj 2023

@lilianka28 Ano, presne takto nemohol môj syn minulý rok nastúpiť do Tesca ako vykladač tovaru. Mal už síce 10 rokov školskej dochádzky, aj mu škola napísala potvrdenie, ale na personálnom povedali, že ho môžu prijať až od septembra. Taký bol smutný, lebo v septembri už zase škola :-/