Antikoncepcia - kedy ju dať predpísať dospievajúcej dcére?

28. júl 2023

Od kolkych rokov mozem dat dospievajucej dcere antikoncepciu predpisat?

anjelicek26
28. júl 2023

Tak sestre predpisali v 13 rokoch, ale ona mala skutocne - 13 dnove silne menstruacie, to absolutne neslo... kamoskina dcera od 14 rokov antikoncepcia (ona ma endometriozu uz v tomto veku, uz ma aj operaciu za sebou)... moja dcera ma 17 a antikoncepciu neberie, lebo proste nema priatela a ani sex tym padom... mame absolutne otvoreny vztah, keby ma priatela, dame predpisat, dovtedy neni dovod...

janka2501
28. júl 2023

Dcera mala 16r a moja gyn ju vzala, a predpisala, mavala menzes taky silnyba bolestivy, ze niekedy nevedela ist s postele.

autor
28. júl 2023

@anjelicek26 rozumiem...dcera ma 14 a ma uz frajera a ja mam strach,samozrejme,ze sa o tom bavime,ale aj tak sa bojim

viestta
28. júl 2023

Ked ma strnast porozpravaj sa hlavne s jej frajerom, ci vie, ze keby nieco pri strnastrocnej mu hrozi basa.

kornelies
28. júl 2023

Skusme si polozit otazku...kolko gynekologov by svojim dceram v tomto veku predpisali antikoncepciu? Garantujem ti, ze ani jeden. (Mam matku lekarku, takze do urcitych veci vidim viacej.). Treba dospievajuce deti krmit umelymi hormonmi a potom sa cudujeme, ze maju v neskorsom veku xy diagnoz.
Tvoja dcera, jej zdravie a vivat farmaceuticky priemysel a jeho zisky.

andrea_r016
28. júl 2023

@kornelies ahoj, to čo si napísala, je síce pravda, že to nie je dobré takto dopovať dieťa hormónmi...ale zas z pohľadu rodiča je to také jediné riešenie ako ju uchrániť pred tehotenstvom... nemôže sa matka/rodičia predsa spoliehať na to, že chlapec si dá pozor....dnešná mládež (obzvlášť chlapci) je vo veľkej miere nezodpovedná a neriešia následky, ktoré ich činy obnášaju...a následky si ponesie len to dievča spolu so svojimi rodičmi....takže ja tu autorku absolútne chápem...keby nemala frajera tak to veru nerieši...aj keď sa dieťaťu snažíš vysvetliť, že tamto a hento sa môže stať je pre deti také nepochopiteľné, lebo aj si to nevedia predstaviť a aj tak si urobia po svojom ... stačí, že chlapec ju presvedčí na sex bez ochrany, lebo on gumu nemusí 🙈 a trikrát hádaj čo spraví to dievča, aby mu vyhovela

tiež neviem a nechápem, kde sa tie deti tak ponáhľajú ....majú si užívať detstvo hračky a takéto veci riešiť až keď budú staršie a nie začínať v takomto veku ....ale asi som staromódna 🙂

andrejkap123
28. júl 2023

Nikdy!!! Mna tak mama zobrala ku gyn a dal mi tabletky. Jedla som ich od 16 do 20. Po dobrati som mala ms kazde 2 tyzdne asi rok!!! A teraz? Mam 29 rokov a snazime sa otehotniet uz vyse 2 roky. Nerob to dcere!!!! :(

vroni
28. júl 2023

Akože 14 rocna si veselo sexuje s riešenie je antikoncepcia? No paráda, fakt super riešenie!!! Škoda, ze také zbytočnosti ako výchova absentujú. 14 ročne decko nema co sexuálne žiť. A bez mihnutia oka by som jej "frajera" alebo jeho rodičov za podobne drble nápady hnala do basy a nie predpisovala hormóny.

gabika99
28. júl 2023

@andrejkap123 to, ze nemôžeš otehotnieť, nemusí vôbec súvisiet s tým, že si brala antikoncepciu. Ja som po vysadení na 3 mesiac otehotnela.

jana005
28. júl 2023

@andrejkap123 kamarátka tiež brala antikoncepciu od 15tich.
Potom desať rokov nemohla otehotnieť, podarilo sa až umelé oplodnenie.
Ťažko povedať, či kvôli tomu, ale nikdy nevieš.
Držím prsty, nech sa vám podarí

andrejkap123
28. júl 2023

@gabika99 nemoze sa to predss tykat vsetkych. To ze ty si otehotnela tak mozes bxt stastna.

andrejkap123
28. júl 2023

@jana005 dakujem pekne

autor
28. júl 2023

@viestta uz sa stalo vedia to obaja

autor
28. júl 2023

@vroni ja neviem naisto,ze sexuje,len si to myslim

tamitamitami
28. júl 2023

Ja by som dcére dala predpísať antikoncepciu v momente keď by mi bolo jasné že niaku formu ochrany potrebuje (informovala ju o možnostiach ako sa dá chrániť), samozrejme ona sama by ju musela chcieť. Ideálne ale čím neskôr tým lepšie.

sszuzu8
29. júl 2023

Nikdy by som to dcére nedala je to veľké svinstvo a robí to veľa škody do života. 14 je ešte sakra skoro. Kam sa tie deti ponáhľajú? Nič im neujde

luciana656
31. júl 2023

Ak neviete nič o ich sexuálnom živote načo niečo také riešiť. Sú aj iné spôsoby. Kondómy napríklad. Čakala by som skôr niečo takéto a nie do 14 ročnej pchať antikoncepciu . Ale každý to má inak . Ja kebyže si chcem niečo také dať tak ma moja mamina prefacka. 😁

mane01
1. aug 2023

To, ze ma frajera neznamena, ze maju uz sex… moj mal v 15 frajerku, v rovnakom veku, ale bola to taka ‘rucickova laska’ trojmesacna… jasne, ze sme sa pobavili na temu sex, ale on bol nastaveny tak platonicky este… takze mozno to ani nie je potrebne… hak

ivanakaka
26. aug 2023

never

2006_1211
26. aug 2023

No dúfam že v 14 ešte sex nemala. V 14 by ani frajera nemala mať od 15ky dobre a vtedy by som dala aj antikoncepciu predpísať. Keď ma už terza frajera a keby s ním už náhodou se uje tak s panom Bohom v 14ke by som to mojej dcére určite nedovolila lenže asi jje budeš darmo zakazovať no.. Ak sexuje tak hneď antikoncepcia

mima1608
27. aug 2023

Ja som brala od 16r antikoncepciu. Zo začiatku som ju brala, lebo som menštruáciu mávala tak raz za pol roka a dokonca ani vyvolávačka na mňa nezaberala, tak dr sa rozhodla skúsiť tabletky. Pekne mi upravili cyklus. Potom som ich brala ďalej, lebo som si našla priateľa. Vysadila som ju ako 26r, v 27 sme sa začali s mužom snažiť o dieťa a v 28 som porodila ☺️
Dr mi sama povedala, ze po vysadení dať telu aspoň ten pol roka-rok nech sa dá do poriadku. Cyklus sa mi predĺžil z 28dňového na 32dňový, ale chvalabohu žiadne problémy z toho neboli. Snažili sme sa necelý rok o bábo.