Ako to povedať rodičom?

zaujimava
3. feb 2014

Ahojte ženy 🙂.
Mám trinásť a dlhodobo nemávam kamošky. Len kamarátov ako chlapcov. Ako aj ostatnými pebertiačkami to šibe a sú bláznivé, odvrávajú, hnevajú a neposlúchajúm mamu a rodičov celkovo. Rodičov mám rada a nechcem prísť o ich dôveru. Nakoľko ssom písala že sa bavím s chalanmi (výhradne) tak nie s nejkými paťtnástkami.. Bavím sa medzi sedemnásť a dvadsať . S tými si najviac rozumiem. Rodiči to vedia, ale samozrejme niesu s tým spokojní . Žijeme na dedine kde sa nikdy nič nedialo, blízko bratislavy. Nakoľko som zdedila svoj pôvod a korene mám zelenú krv.. Krv vojaka. Veľmi ma to baví, paintball,airsoft, military . Rodiči to prekusli. Som v puberte takže som trošku divoká ale nevymyká sa to nejaký m normám. Klamávala som rodičov hoci nie často a nie vveľkými vecami nahnevalo ich to a v niektorých veciach mi vraj už neveria. Mám staršiu sestru ktorá je stále doma a má osemnásť . Tým pádom nies zvyknutí na to aby som niekam chodil JA! Mojich kamošov vojakov mám veľmi rada a hcem s nimi chodiť von ale nakoľko sú o dosť starší a síce rozumný mama vraví že kamarátt taky rádd. Súhlasim s ňou ale oni by to nedokázali. Akoby s jej to ala povedať že chem ísť s nimi von?:(

elina25
3. feb 2014

@zaujimava Len aby si nedopadla ako tá s Pásla kone na betone...."A prídu i toté vojáčkové " nezdá sa mi aby chlapci v ich veku chcela hrať iba "paintball"

zaujimava
autor
3. feb 2014

@elina25 No tak jasné že nie..Ale určite podľa toho s kým nie? niesu zasa sprosttí a ja naivná! Som krpatá na také veci čiže sex nnie? a oni t o dobre vedia a aj to že som pod zákonom,

elina25
3. feb 2014

@zaujimava neviem ale podľa mňa nikdy nevieš čo sa môže stať 😒

zaujimava
autor
3. feb 2014

@elina25 najhoriše je že moja mama ich nepozná ani otec. Síce vravia dže by našim dali číslo .. a podobne.. ale asi by ma nepustili...asi určite

oktobermimi
3. feb 2014

@zaujimava ..čauko poviem ti len takto, chápem tvoju maminu u nas na dedine sme mali tiež take dievca najradšej medzy staršímy chalanmy ona mala 14 a oni 18+
"kamaratili" sa od jej 12a skoncila tak ze sa na nej všetci 5 vistriedali po tom čo ju opily 😢 ☹
Tak skú spochopiť maminu ona ti nechce zle

hviezdicka111
3. feb 2014

Tiez by som ta nepustila....kamaratstvo 20rocneho a 13tky? co mate spolocne? ved to su uplne odlisne zaujmy, iny pohlad na svet, atd....ano, niekolkorocny vekovy rozdiel nevadi, ale nie este v takom veku....takze tiez by ma napadlo, co ti dvadsiatnici s tebou teda chcu?
co tak najst si kamaratov s aspon priblizne svojom veku? 😉 iste sa najdu aj taki, co maju podobne zaujmy ako ty....

elina25
3. feb 2014

@oktobermimi ☹ včera išlo Bolero dievčatko by si malo pozrieť ☹

oktobermimi
3. feb 2014

@elina25 nepoznam...
☹ Ale isto velmy poučne k jej teme

elina25
3. feb 2014

@oktobermimi včera išlo to je natočené podľa kauza Cerbanová,čo ju znásilnili a utopili vo vode asi 4-chlapi ☹

zaujimava
autor
3. feb 2014

@oktobermimi ano samozrejme ja chapem svoju maminu nechce mi zle a plne ju respektujem.. Ale zasa ked ono je to take dost zlozite.. A chapem tie nastrahy

cabby88
3. feb 2014

Mamina a ocino ťa ľúbia,vychovali ťa,boja sa o teba,chcú aby si bola šťastná...pochop ich strach,,,chlapci v tomto veku,bohužial nechcú s dievčatami hrať paintball...chcú sex...isto už vieš,že ak už mávaš menzes,môžeš ostať tehotná,a to aj na prvýkrát!!!Rodičia ťa chcú ochrániť pred neželaným tehotenstvom,pred znásilnením,predčasným sexom,pred alkoholom,pred drogami,pred cigaretami...moja rada-skús si nájsť seberovných kamarátov-svojich rovesníkov,spolužiakov,na starších chlapcov,máš ešte čas.Aj ked ty to myslíš dobre,tí chlapci asi nie,bud opatrná,naozaj..a dôveruj svojim rodičom,nechcú ti ublížiť!!!

zaujimava
autor
3. feb 2014

@hviezdicka111 Ahoj.. Ak by si sa vžila do mojej kože určite nenájdeš.. Vieš mňa nebaaiva ze babské hovadiny.. A baby asa nebaví to čo mňa.. A čo sa týka chalanov v mojom veku?? Sú to nevyspelí zasrani s prepáčeniím-... Nic neberu vazne a tento krat ani vynimky! Vies tak si poveus ze co mozme mat spolocne.. Máme toho viac .. Okrem toho ze nas spjaa vasen pre armadu, vo vel osobnych veciach ma vedeli podrzat ale aj usmernit co je sprvne a co nie.. A ak si myslis ze mame iny pohlad na svet nebudem suhlasit. Som dost seriozne vychovana v prostredi starsich kamaratov/ vtedy aj kamosiek a rodinnych prislusnikov..

bosoriak
3. feb 2014

@zaujimava Ak su to skutocne priatelia, tak nebudu mat problem prist k vam na navstevu domov, spoznat tvojich rodicov a stretavat sa s tebou u teba doma. Rozpravat sa mozte aj v tvojej izbe. Na paintball si este trochu mlada. Casom pochopis, ze nemusis mat vsetko a hned a ze par rokov cakania v tomto veku este nikomu neublizilo.

Osobne si myslim, ze ak by si svojim kamaratom oznamila, ze sa mozte stretavat len doma, tak velmi rychlo pochopis, ze to skutocni kamarati nie su.

oktobermimi
3. feb 2014

@zaujimava inak do kolkej chceš chodiť vonka možno aj to hraje ulohu..
ale skús si najsť niekoho tebe bližšie (ja som tiež behala z paintball, guličkovky, prestrelky ako na divokom západe 😀
takže verím ti ze to je pre teba užasne/to pravé orechové 😀
no aj chaloši v tvojom veku isto chodia na paintball, isto maju take zaujmy ako ty 🙂
inak ak ta toto baví tak si stiahny jednu hru 🙂

zaujimava
autor
3. feb 2014

@cabby88 presne ja to viem-- všetko to chapem aj ja ich ľúbim a nikdy som neurobila nic co by sa im nepacilo hoci som vela krat mala sto chuti im vykricat do xichtu vsetko mozne.. no zlost ma presla.. Ale dost sa psychicky trapim..Mozno to niesu nejae vedy, ale na moj maly mozocek to staci .. nemam sa s ky porozpravat .. oni niesu taky .. su seriozny a vime ze v ich veku to nieje len o totm ze podme von. .

zaujimava
autor
3. feb 2014

@oktobermimi no ano je to tak ze maju aj taketo zaujmi 🙂 .. nejak do noci alebo do vecera sa mi zasa byt nehce :DD takze v tom problem nieje.. .. su takí chlapci ale zasa nic ine nemame spolocne :/ a pocit ze by mala baba sa bavit s nimi alebo sa zaujimat o take vveci ich normalne ze frustruje -_-

zaujimava
autor
3. feb 2014

@bosoriak haha :D no pekny nazor si myslim..
Oni s tymy problem nemaju.. Prisli by.. A su to naozaj kamosi..Ked som lezala v nemocnici na pristrojoch par z nich tam bolo celu noc a cakali ky sa prebudim.

hviezdicka111
3. feb 2014

@zaujimava ja som pisala, co by ma napadlo prve, keby islo o moju dceru....toto iste urcite napadne tvoju maminu.... 🙂 a s tym odlisnym pohladom na svet, záujmami....tebe sa moze zdat, ze si na ich urovni, ale nie je to na 100% to iste....proste s ludmi toho veku si nemusis vediet poradit v urcitych situáciách....
povolila by som mozno v tom pripade, keby tych chalnov poznam, ale teda nie tak, ze som ich videla raz na pat minut 😀 proste keby poznam cele roky, viem presne o koho ide atd....inak by si sa mohla aj na mihalnice postavit, aj si na nich zatancovat 🙂 musis aj ty pochopit strach rodicov o svoje dieta...

oktobermimi
3. feb 2014

@zaujimava tak skús spraviť doma opekačku, a pozvy ich kôli tomu aby sa zoznamili z vašímy 🙂

zaujimava
autor
3. feb 2014

@hviezdicka111 tí chlapci sú profesionalny vojaci.. ja viem ze ich rodicia nepoznau a trosku by mi mohli verit..:/ a chapem ich strach..aj ja sa o seba bojim:D ale viem ze pri nich sa mi nic nestane

cabby88
3. feb 2014

@zaujimava mám síce 26 ale živo si pamätám,ako som sa s našimi nebavila asi mesiac,pre hlúposť,puberťácku nerozvážnosť...ked budeš mať o pár rokov viac,pochopíš,že mali pravdu,vo všetkom!!!naozaj ide len o jednu vec-si oproti tým chlapcom,naozaj mladá...sadni si s rodičmi,povedz im to tak ako nám tu..rozprávaj,rozprávaj,rozprávaj,ale nekrič,neplač,používaj argumenty,nejde tu o hádku,ale o rozhovor...a ked ti to nejde z očí do očí,napíš im list,ked sa budete počúvať,nájdete kompromis 🙂

zaujimava
autor
3. feb 2014

@cabby88 tym ze by som plakala a nejak vsemozne kricala by som len dokazala akym deckom nevysporiadanym som. Moji rodicia nikdy nepocuvajuu a bojimk sa ze na list proste len ofrnknu:P.. no dost sa bojim reakcie ae nemam enjaky napad ze by som utiekla tam.. zradid vieru rodicov v mna kvoli tomu nemienim,.a ked bude najhorsie tak proste pridu zamnou..ajj ked bez airsoftu:/

sissmiss
3. feb 2014

@zaujimava pises ze trosku by ti mohli verit. Lenze nejde o to ze neveria tebe. Rodicia neveria tym kamaratom, to s doverou v teba nema nic spolocne. Nepustila by som ta, neexistuje. Mam ovela mladsie decka ako si ty, ale vies co sa s tym clovek naprple? My tu sme maminy, ktore si este pamatame aki sa nam zdali byt rodicia trapni a ako nam vela zakazovali, a uz sme zase dalej na tej ceste, ktorou pojdes aj ty a raz sa obzries a budes chapat preco nedovolili, preco nepustili. Hovori sa ze skusenost je neprenosna.Ty nemas vo svojom kratkom zivote ziadnu skusenost s tym ze niektore veci si v nizsom veku nechapala a neskor si sa cudovala ako si tak mohla rozmyslat?

lucka1987
3. feb 2014

@zaujimava ak by si bola moja dcera, tiez by som ta nepustila s tak " starymi" muzmi / ano, lebo to su uz muzi a ty stale dieta, aj ked rozumne a vyspele, stale si dieta / urcite by som ich ako rodic musela osobne poznat, nie jedno sedenie pri kavicke, ale dlhodobejsie, proste aby som vedela viac, aby som si mohla vybudovat u nich doveru a vedela som, ze moja dcera je v bezpeci...
pretoze stale ako matka by som bola za teba zodpovedna pravne ale aj moralne. ak ta nieco bavi, je to fajn, je fajn, ze mas svoje konicky a mas nejaky smer, ktorým sa uberas, ze s aneflakas len taka nic ta nebavi..... v tom by som ta podporovala, ale ako som pisala.. skor ako by som moju dceru pustila von s nejakymi muzmi, musela by som ich spoznat a vedied kedy kde s kym a co robite.. aha a kedy prides domov ... proste rodicia sa o svoje deti boja, a ty ako dieta ich mozes ubezpecovat stale , ze si ok a vies sa " obranit" , no ten strach rodic bude mat vzdy... hold, je to nas udel bat sa o vas deti od malinkateho babatka v brusku az po kym my rodicia sa nepomineme...
takze rodicom to urcite nezazlievaj a nechaj nech spoznaju tojich kamosov.. ak su to ozajstní kamarati, tak radi spoznaju rodicov a vsetky strany budu spokojne si mylsim

katka1981
3. feb 2014

@elina25, ale, ved aj 30 rocni a starsi si radi zahraju paintball a je ich ozaj dost. Ale zas poznam aj dievca co velmi rado davalo vojakom, byvali pri kasarnach a robila to aj jej mama.

@zaujimava, je to cisto na vasej dovere. Neviem ako by som sa zachovala na mieste tvojich rodicov, pretoze vela dievcat v tvojom veku ma uz prvu skusenost za sebou, alebo ju v kratkej buducnosti caka. Rodic moze zakazovat kolkochce, dieta si ajtak urobi svoje. Ukaz im, ze si zodpovedna a ze to co robis, nebudes musiet lutovat. Koniec koncov dobabrala by si si vlastny zivot a sklamala rodicov.

j_ank_a
3. feb 2014

necitala som sice celu diskusiu, ale baby, ktore ste odpovedali v tom zmyse,ze to rodica pochopia, ked ich budu poznat, uvedome sa... VY BY STE PUSTILI SVOJU 13 ROCNU (CHAPETE? 13 ROKOV) DCERU VON S 20 ROCNYMI CHALANMI (CHAPETE? 20 ROCNI CHALANI NIE JEDEN CHALAN, ALE VIAC CHALANOV)????????????? aj keby ste ich poznali? silno pochybujem. a keby ano, tak prepacte, ale asi zijem stale v dobe, ked sa 13rocne devcata hraju s kamaratkami na skolu, alebo ohovaraju ,,trapnych,, chalanov.... a ze zijeme v inej dobe, kde su dievcata vyspelejsie???? kazdy zije v takej dobe, aku si spavi a na aku svoje deti pripavi...kazdopadne, 13 rocne dievca nema co robit s tak starymi chalanmi vonku, nech su neviem aky ,,mili a slusni,, a ziju neviem kde... sorry, moj nazor...

anatalia77
3. feb 2014

@j_ank_a ja mam taky isty nazor,ale uz som v takychto diskusiach parkrat narazila na paste mladych bab,tak radsej neriesim.

j_ank_a
3. feb 2014

@anatalia77 :D no nech si vyprava kazdy kto chce,co chce, nech ma tu pre mna aj ukamenuju, ale dievcence sa prebudia, ked ich 13 rocna dcera bude chciet ist von s 20rocnymi chalanmi.. ja moju nikdy nepustim, a nech je pre mna za mna aj doba teleportacie cez internet. ano, doba ide dopredu, ale toto uz je moc...

seemani
3. feb 2014

@zaujimava ako môže maťprofesionálny vojak medzi 17-20.. však v 20tke sa maturuje... Podľa mňa sa trochu ukludni, ako tu už písali, pozvi ich k vám, predsatv rodičom, ale garantujem ti, že ťa s nimi nepustia aj tak.. V dnešnom svete brat brata podreže, takže pochybujem, že by im stačilo párkrát chlapcov vidieť a nechali by im "na starosti" svoje dieťa.. nato proste zabudni.. A vôbec sa im nečudujem.. Chcela by si byť príliš vyspelá ale nejde to tak ako to nešlo ani nám v tvojom veku. pôsobíš veľmi hrane, prepáč.. Ale podľa mňa z teba hovorí naivita. Žiadny normálne 20ročný chalan sa nebude baviť s 13tkou.. Vyučujem jazdu na koni a mám kopu báb medzi 11-15 a viem o čom hovorím. Tak mladé dievča NEMÓŽE mať ešte taký pohšľad na život, aký má 20ročný, čo končí školu a začína sa osamostatňovať a smerovať niekam. A to mám niektoré kočky veľmi vyspelé.. Ale aby sa nejaký môj 20ročný kamarát s nimi bavil, to si neviem ani len predstaviť 🙂 Nie všetko je zlato, čo sa bliští...

oktobermimi
3. feb 2014

@j_ank_a ja viem že celá tato tema je hovadina pretože ukáž vojaka ktorý ma 17--20... to čo bol na vojde ešte fotrovz vo vercajchu ?