12 ročný syn bude mať asi dvojku zo správania

bibimo
11. máj 2015

Dobrý deň. Syn má 12 rokov a problém v škole. Minulý polrok bránil spolužiačku pred spolužiakom, ktorý ju bil a strkal. Ten spolužiak syna buchol päsťou do brucha tak, že mu vyrazil dych. Keď sa syn spamätal, tak ten druhý chlapec pil z flašky vodu. Syn tú flašku potlačil a vtlačil mu do úst nasilu veľa vody. Syn dostal pokarhanie od riaditeľky na 1/4 rok a opakovane aj na 1/2 roka i keď v druhom 1/4 roku nič nespravil, nemal ani jednu poznámku. Od vtedy znovu nič, žiadne poznámky, na poslednom rodičovskom bol pochválený, že sa zlepšil aj v učení (má určité dis.... v písaní). Super. Minulý týždeň posunul spolužiakovi stoličku nabok a ten spadol a buchol si chrbát, na ktorom má teraz modrinu. Nespravil to za účelom ublíženia, ale zo zábavy. Nedávno to spravil iný spolužiak a všetci sa smiali. Tak chcel byť vtipný aj on ☹ Syna sme potrestali aj my, aj sme mu rázne vynadali. Syna to tiež veľmi mrzí, v škole aj plakal, chlapcovi sa niekoľko krát ospravedlnil, že mu nechcel ublížiť. Zhodou okolností to bol znovu ten istý chlapec. Poznámky mal dve za druhý polrok: zabudol si jednu učebnicu a stratil zošit. Triedna mu chce dať na konci roka dvojku zo správania. Mne to pripadá veľmi prehnané. Nechcem to zľahčovať, viem , že aj keď nechtiac, tak ublížil, ale 2 zo správania za niečo takéto? Áno, trest má dostať, aby sa poučil, že to nemôže, ale až taký ? Máte niekto skúsenosť?

bonaqa2013
11. máj 2015

@bibimo tak to by som sa išla sťažovať riaditeľovi, popríp. ešte vyššie. nech idú do zadky pre nič za nič takto drbať decko. spravila si chybu, že ešte v prvom polroku si to nešla vydiskutovať s riaditeľkou. Ja by som veru nabehla, ja by som si to nenechla ujsť. niekedy je dobre si aj povedať, nech si nemyslia že môžu všetko. a len tak pre zaujímavosť mal ten chalan čo ho tresol do brucha aj nejaký trest? Či on nič on muzikant. To sa samo...Už vtedy si mala ukázať s kým majú tú česť.

sardinka333
11. máj 2015

Ťažko radiť. Lebo druhá strana má tiež svoj uhol pohladu...ale aj pokarhanie má svoju postupnosť. Prvý krok je pokarhanie triednym učiteľom, potom riaditelom a potom až znížená známka zo správania. každopádne tej zníženej známke by som sa snažila zabrániť zubami nechtami - býva to problém na prijímačkách na stredu školu, odpočítavaju za to dosť bodov a samozrejme kto chce prijať na dobru školu žiaka so zníženou známkou zo správania že?
Za čo konkretne dostal tie pokarhania? Vychádzaju mi tu 3 pokarhania...asi ich nedali len tak...za čo mu ich dali?

elika74
11. máj 2015

@bibimo Pokarhanie opakovane nemal dostať bezdôvodne. A 2 zo správania len za toto sa mi zdá byť tiež prehnané. Chodte ( aj manžel) za učitelkou, príp za riaditelkou si to vydiskutovať. Odkial máte tieto informácie? Od syna, z rodicovskeho, ci vám to oficialne pisomne oznámili?

vulka
11. máj 2015

Odporúčam, aby ste si prečítali školský poriadok platný v danej škole. Tam je tiež uvedené za čo a kedy a ako sa udeľuje znížená známka zo správania. Inak poučenie o školskom poriadku ste iste podpisovali na rodičovskom združení, tak moc neoperujte tým, že čo to tam majú za .... uvedené.

bibimo
autor
11. máj 2015

@sardinka333 to prvé pokarhanie dostal za to, že ,,chcel utopiť spolužiaka,, že ho mohol zabiť tou vodou a pod. Ten chlapec nedostal nič. Druhé pokarhanie dostal preto, ,,aby mali doklad oficialny o tom prvom pokarhaní,, Tú dvojku nám dnes povedala triedna, lebo si nás pozvala do školy, aby nám to oznámila. Je ochotná, prípadne dať ,, len pokarhanie riaditeľkou,, ale nič menej, lebo rodičia chlapca na tom trvajú a spoliehajú sa na ňu, že to vybaví...

bibimo
autor
11. máj 2015

@elika74 to prvé pokarhanie dostal za to, že ,,chcel utopiť spolužiaka,, že ho mohol zabiť tou vodou a pod. Ten chlapec nedostal nič. Druhé pokarhanie dostal preto, ,,aby mali doklad oficialny o tom prvom pokarhaní,, Tú dvojku nám dnes povedala triedna, lebo si nás pozvala do školy, aby nám to oznámila. Je ochotná, prípadne dať ,, len pokarhanie riaditeľkou,, ale nič menej, lebo rodičia chlapca na tom trvajú a spoliehajú sa na ňu, že to vybaví.

bibimo
autor
11. máj 2015

@vulka školský poriadok som si aj vytlačila a dala som ho učiteľke. Označila som si tam trestanie .... Odpoveď učiteľky bola, že školský poriadok je nedokonalý a riaditeľka si ho môže upraviť. A môže potrestať žiaka podľa svojho uváženia.

marina24
11. máj 2015

tak toto sú vážne veci,mohol si zlomiť chrbticu ten chalan,kľudne by som to riešila dvojkou zo správania,a tiež s tou vodou,to je ohrozenie života.neviem prečo svojho syna obhajujete,nech radšej nechce byť vtipný,a nech je normálny.

zizo444
11. máj 2015

Dvojku zo spravania navrhuje ucitel a na hodnotiacej porade sa hlasuje. Vzhľadom na to, ze vas syn uz mal konflikt a pokarhanie ,tak podla klasifikacie spravania je tento navrh opravneny a musi nasledovat znizena znamka zo spravania....vsetko je vsak o komunikacii a pristupe. Skuste to kazdopadne prediskutovat s kompetentnymi. Skoda, ze ste to neriesili skor ...minimalne uz v tom druhom stvrtroku, hlavne ak to bolo bezdovodne....Drzim palce, aby to nakoniec dobre dopadlo 🙂

elika74
11. máj 2015

@bibimo tak je fakt smiesna, ked tresta niekoho, lebo tamti rodicia jej to tak rozkazali. To musite ist poriadne vyssie. Netreba ju vynechat, ale pekne vsetkym oznamit, ze si to date presetrit skolskou inspekciou, komu kedy ako bolo ublizene, a kto ako bol potrestany. Ak je to tak ako pises, nemozete s tym suhlasit a musite bojovat za spravodlivost.

sardinka333
11. máj 2015

@bibimo v takom prípade by som žiadala konfrontáciu - rodičia ,,poškodeného,, učitelka a ty ako rodič prist do školy s manželom a vydiskutovať si to. Lebo máme aj my takých rodičov, ktorí by chceli neviem aké tresty pre tých čo ubližili ich ,,dieťatku, ale že ich dieťa je tiež pekný ,,hhhajzlík,, tak to nevidia.
Uprimne? Asi by som išla za riaditelkou...ale nechala si to zájsť pridaleko, skor si sa mala ozvať. Na tu dvojku zo správania si daj velky pozor - to velmi poškodí vysvedčenie. Ak by realne hrozila tak asi by som dala dieťa aj preč zo školy - keby hrozila samozrejme realne.

ivca88
11. máj 2015

Poviem ti to narovinu ! ...
Bud rada že mu to je ľúto a že si uvedomuje tú chybu ....a na znamku sa tak s vysoka vys*r ! 🙂
Horsie je .. ked chlapci maju 1 zo správania a jemu je to jedno že ci niekomu ublizil ... a rodičom tiež..

Pokial nie je v 9. Ročníku a nejde mu o strednu školu.. tak nerieš .... bude mat ponaučenie....
Podľa mna to nie je spravne ked veci " vybavuju" rodičia ... chlapec to urobil ... a dostane aj take ohodnotenie .... no dolezite je ..že ty vieš akého máš syna.... a vieš že môžeš byt na nho ešte hrda ... lebo vidíš že sa trápy ....a to znamená že mu to nie je ľahostajne ....

bonaqa2013
11. máj 2015

dobre, ale tvoj syn dostal pasťou do brucha a to je len tak? Druhý môže a tvoj syn nič? Ja by som bojovala zubami nechtami, pretože sa to potom s ním bude vliecť. Takže aj za cenu toho,že si nájmeš právnika - áno aj to sa už robí, by som bojovala. A potom syna preložiť do inej školy. Od septembra. Maminka bojuj za syna.....

jeennyv
11. máj 2015

@bibimo ja som chodila na dost prisnu skolu, co sa tyka ucitelov celkovo vyucovacieho systemu...trojka uz bola, ze na odstrel 😀 ale za taketo poznamky atd. ani za vacsie prusery sa dvojky zo spravania nedavali a to spoluziacku na zakladke chytili s cigaretou, chlapci sa aj medzi sebou pobili atd...poriesilo sa to stale medzi nami v triede ak sa to dotykalo celej triedy, ak nie tak len s tym dotycnym...

bonaqa2013
11. máj 2015

@ivca88 ale prečo by on mal mať 2 len tak pre nič za nič. A ešte sa to s ním bude aj vliecť.

ivca88
11. máj 2015

@bonaqa2013 ale nebude sa to s nim vliect 😀 😀 bože ved su to chlapci.....,kazdy jeden mava zhorsenu znamku zo spravania ...
Moj bratranec je tiež taký že kde je bitka...tam je on 😀 a nikdy to nie je jeho chyba .... a vždy sa iba branil ... 😀 😀
To tvrdí kazdy chlapec... a rodičia ho vidia so svätožiarou 😉
Ale naozaj by som to neriešila.... aspon sa pouči ..

bibimo
autor
11. máj 2015

@marina24 neobhajujem ho len tak. V prvom ,,probléme,, ochraňoval spolužiačku, nie je bitkár. V druhom to nedomyslel. Ja som za, aby bol potrestaný, lebo to nemôže mu prejsť len tak, no zdá sa mi to prehnané. Aj ked len niekto niekoho sotí, môže spadnúť a zabiť sa.... a za to 2 zo správania nie je...

pixma321
11. máj 2015

dala by som ho do inej školy, kde je normalne uvažovanie... deti vymyšlaju... podla toho čo "vyvadza" vaš syn ..tak ja som mala byt vylučena zo školy...sme si robili zle stale...my sme raz natreli so smolou niečo na omietku... dostali sme pokarhanie riaditelom...a raz spolužiak doniesol vodku do školy...som si upila... za to pokarhanie triednym... Dvojku zo spravania mali takí čo teda ozaj vyvadzali každy den...

elika74
11. máj 2015

@ivca88 Oni sú chlapci, ktori sa bláznia, mozno su kamarati a mozno nie. Ale do deja vstúpili rodičia, ktorí tou 2 chcú mu neprávom ublížit. Uz len to, ze ich syn nebude mat 2, ale ten druhy chalan ano, zvyhodnuje ich syna v zivote. Mozno sa chcu prihlasit na tu istu skolu, takto ho proste odpisu. Lebo modrina na chrbte mu za tyzden zmizne, nezavisle od toho ci niekto dostane ci nedostane 2 zo spravania. Tak o co im ide, ak nie o hnusnu pomstu?

ivca88
11. máj 2015

@bibimo ale mne sa nezda ze za vsetko by mohol iba tvoj syn a bol by nevynni a ostatni chlapci v triede vratane toho co ho buchol su anielikovia ...
Nieje to tak ze ti syn nepovie vsetko .... alebo si pravdu prilepšuje ako mu vyhovuje ?
Lebo zda sa mi to nonsens....aby bol zo vsetkeho vinny ina on a ešte aj nepravom ...
Zvyčajne dostanu poznamky vsetci aktery ...bez ohladu kto začal a preco....
Naozaj to nemože byt iba o tom ze jeden krat za školsky rok/polok potiahne spokužiakovy stolicku ...

bibimo
autor
11. máj 2015

@ivca88 bohužiaľ je tak. Vyslovene som sa pýtala triednej na jeho správanie, na poznámky... prelistovala klasifikačný a nič iné nenašla, čítala nám len toto... ☹

ivca88
11. máj 2015

@elika74 pokial sa chlapec bude dobre učiť . . Tak sa nemusí báť ze ho nevezmu na strednu skoku kvoli tomu ze v 7 rocniku mal 2-ku zo spravania 😉 😀
Pre školi sú dôležite hlavne vedomostné výsledky a ako napíse monitor a urobí prijmačky 😉
A naozaj by to bola taká velka náhoda že všetky známky by mali dotyčný chlapci totožné.... pravdepodobnost je takmer nulova 😉

bonaqa2013
11. máj 2015

@ivca88 každý jeden máva zhor. známku zo správania? mám 20 roč. syna ale nič také nemal. mám 2 starších bratov - tiež nikdy. mám 24 bratrancov z otcovej strany - nemali 2 zo správania, mám krsného syna - ani on nemal. Ten môj tiež nie, ani jeho bratia. Jedine môj exmanž. - ten mal rovno 3, ale až na strednej, myslím že ho aj vyhodili a nedokončil. Tak potom neviem....

ivca88
11. máj 2015

@bibimo a triedna teda ako obhajila to že mu chce dat tu 2-ku ? Ved triedna rozhoduje o tom kto kto bude mat aku znamku zo spravania ...

sardinka333
11. máj 2015

@ivca88 stále sa beru do uvahy vysvedčenia, takže tým by som sa neutešovala ako nič v zlom. Kamaratkin syn mal 2 zo spravania, na prijimačkcáh 10 bodov automaticky!!! dole....niektoré školy beru do uvahy viacero parametrov hodnotenia. Učnovkám a SOŠ možno stačí monitor...ale gymnáziám určite nie a lepším stredným školám.

zizo444
11. máj 2015

Milí rodičia, neverte všetkému, čo povedia vaše deti o škole. My vám sľubujeme,že nebudeme veriť všetkému čo hovoria o vás. ....tak na odľahčenie... 🙂 A netreba porovnávať ...najmä ako to bolo niekedy...niekedy totiž bol učiteľ rešpektovaný...dnes sú na neho vyvíjané tlaky...potrestá.....zle, nepotrestá ....zle..., vždy sa cíti niekto ukrivdený...v konečnom dôsledku si to odnesie najviac on.....

zizo444
11. máj 2015

@ivca88 nerozhoduje, navrhuje...rovnako to môže urobiť ktokoľvek z pedagogického zboru. Znížená známka sa potom schvaľuje hlasovaním.

ivca88
11. máj 2015

@bonaqa2013 no este ked som ja chodila na hokejovu ZŠ .. tak s každej triedy aspon 3-ja chlapci mali zhorsenu znamku ..., cize z rocnika ich bolo cca 12 ....
Absolutne som sa nad tym nikdy nezastavila ... kazdy vie ze tie znamky davaju za blbosti..... je jasne ze chlapci sa klbčia ...
Ako som písala... bratranec má 12 rokov .... a nonstop je s nim nieco .... minule sa tiež kvoli niečomu chlapci dotahovali ...a druhy chlapec mu jednu fukol a rozbil mu okuliare .... tak sa hned klbčili ...
Samozrejme ... bratranec potom slzy v očiach a svätožiara pred rodičmi .... to je bežne ... a tiež dostane za to 2-ku zo spravania .... a narieka že aká nespravodlivost 😀 😀 ... ale ved tak mu treba.. aspon sa poučí ... škola nie je na srandu ci na chlapčenske bitky ...

elika74
11. máj 2015

@ivca88 Som rada, že si tak pozitívne naladená. 🙂 možno máš aj pravdu, že netreba z toho robiť velku vedu. Mne vadi to, ze ta 2 nebola navrhnuta triednou ucitelkou, ale trvaju na tom tí rodicia. A to je zlomyselnost, alebo pomsta. Vidim v tom pristupe rodicov, ze jablko nepadlo daleko od stromu. Agresivny chlapec má agresivnych rodicov. Oni si chrania toho svojho tym, ze utocia na toho druheho chlapca.
A bibimo musi chranit svojho syna. Ver tomu, ze aj ty budes chranit svoje dieta v podobnom pripade a nebude ti vsetko jedno. 🙂

ivca88
11. máj 2015

@elika74 ale ta učitelka nie je hlupa.... nemoze potrestat žiaka ktorý by si to nezasluzil - v adekvatnej miere len preto ... že nejaka hystericka mamka na nu tlaci ze aby mu dala dvojku. ..
Nemyslím si že to takto funguje.... jednoducho tam ozaj musí byt viacero vecí za tým .... a nie len 1 modrina