Zápal okostnice a opuchnuté líce

zinulienka
7. feb 2016

Prosim o radu. Uz tyzden ma dcerka opuchnute lice, teda spodnu celust. Od pondelka sme zacali brat antibiotika Dalacin 150, malo jej to odpuchnut a nasledne sa mal vytrhnut zub. Opuch vsak neprestaval, tak po 4 dnoch jej zubar vytrhol zub, s tym, ze sa spusti hnis, ten sa vsak nespustil a okostnica je stale zapalena. Dcerka ma 5,5 roka, hovorila, ze ju ten zubok nebolel, v podstate tam bol maly kaz, nic ine, cakali, ze to bude horsie. Stale berieme antibiotika, celust je stale opuchnuta, zvonku ma fialovo-ruzovy nadych. Dcerku to neboli,len ked sa jej niekto toho dotyka, nic pomaly neje, len kasicky. Teraz sa chystame na rotgen zubov, aby sa zistilo, preco to neodpucha. Mali ste uz niekto takyto problem? AKo ste to riesili? Co to moze byt? Co mi odporucate? Dakujem.

raszuz
7. feb 2016

Muz mal teraz nieco podobne, ale nastastie okostnicu to nechytilo, len opuchol, otvoril mu zub, to nepomohlo, musel narezat dasno a tade ten hnis isiel, tiez bral dalacin, po tyzdni odpuchol.

zinulienka
autor
7. feb 2016

@raszuz Tak som rada, ze mate po tom, ja sa chystam s dcérkou na zubnu chirurgiu a uvidim, co bude. Ja som mala tiez to iste pred 10 rokmi, mne vytrhli zub a bolo po opuchu a bolesti. Ale u dcerky, dufam, ze to nebude nieco horsie ☹