Pôrodnica v Prešove

anorev123
22. jan 2022

Ahojte baby, keďže v apríli budem rodiť tak by som sa chcela opýtať, že pre ktorú pôrodnicu v Prešove sa rozhodnúť či pre monoblok alebo pre starú. Nejaké plusy a mínusy oboch a tak.

ikonica
22. jan 2022

@anorev123 rodila som v starej pred 2 rokmi a v aprili sa tam chystam znova... Ziadny luxus, ale personal v pohode a tych par dni sa tam da zvladnut 😊

danusa64
22. jan 2022

@anorev123 rodila som v starej v septembri, za mna spokojnost, luxus to nieje, ale ved nejdes do hotela🤣 sestricky v pohode, lekari ci porodne asistentky tiez. Nemalam som s nicim problem, aj potom z novorodeneckeho sestricky prijemne, pomohli, poukazovali, co som sa pytala odpovedali.
Ale vzdy a vsade sa najdu aj nespokojne mamicky, ja som to brala tak ze je to len par dni a som znovu doma☺️ a to som tam za poslednych 5 rokov lezala 7x, z toho 3x za posledny rok na sestonedeli ( problemy v tehu)

anorev123
autor
22. jan 2022

@ikonica ďakujem za reakciu 😊 aj mňa čaká pôrod v apríli 😁

anorev123
autor
22. jan 2022

Ďakujem dievčatá za odpovede 😊 no mňa skôr zaujíma ten personál, že aký kde je než to ako to tam vyzerá, kým to nie je úplná katastrofa samozrejme 😁

danusa64
22. jan 2022

@anorev123 za mna bol personal v pohode ako som vyssie pisala. Ci co konretne chces vediet?

ikonica
22. jan 2022

@anorev123 nestazuem si, sestricky i lekari v pohode... Mozno jedna sestra z novorodeneckeho mi trosku dvihla tlak blbym komentarom, ale nie kazdy nam musi sadnut... Ja som tam lezala treti krat... V minulosti som bohuzial 2x absolvovala kyret, tak som si tam polezala jednu noc... Ale kedze som bola spokojna s personalom, tak som tam sla aj rodit... A moj gyndos je tam primarom... Ked sa podari tak mozno budem aj pri nom rodit...

zapalkazapalkova
22. jan 2022

@anorev123 rodila som v septembri v monobloku a porodny pribeh som iz písala do skupiny PO monoblok.
Za mna minus v starej bolo, ze nemaju porodny box a tym pádom nemas sukromie (v monobloku maju 3 boxy)
Tym, ze som vedela co chcem a bola som asertivna to aj vyjadrit, tak som nemala problem s nicim.
Porod bez zásahov, bonding, babo stále pri mne (aj vyšetrenia), na kúpanie som ju odniesla a vzala hneď spat... Takže za mňa super.

kristinalipka
22. jan 2022

@anorev123 Ja som rodila v septembri v starej. A bola som spokojná. Doktori zlatí a aj sestričky. Sestričky mi veľmi pomáhali pri pôrode. Mali to somnou náročné, ale zvládli to somnou 🙂 sestričky na novorodeneckom príjemné, poukazovali a po vysvetľovali. Az na jednu. Ktorú by som dala robiť do basy radšej. Ale dá sa všetko zvládnuť. Bola som tam 5dni. Žiaden luxus izby, ani toalety či sprchy. Ja som bola nadšená z narodenia chlapčeka čiže mi to bolo úplne jedno ako to tam vyzerá a tešila som sa domov.

ikonica
22. jan 2022

@kristinalipka haha ze do basy... Mozno je to ta, s ktorou som mala aj ja problem... Vyssia, silnejsia, kratke tusim svetlo hnede vlasy... Asi druhy,treti den po sekcii som povedala, ze si este netrufam mat malu cely den pri sebe, ze sa musim dat dokopy, vyspat, tak nech mi da este cas a ona mi chrstla nieco, po com sa citila jak krkavcia mater... Nieco v zmysle, ze naco mam to dieta, ked sa o neho nechcem starat... No je rozdiet nechciet sa starat a nemoct lebo si neverim tak s tym rozrezanym bruchom po akutnej sekcii... Ale zasa mozno to bol len taky tah, aby som sa rychlejsie pozbierala 🤔😁😁😁 to bol jediny taky negativny moment co sa tyka personalu...

bartosovaivana
22. jan 2022

@anorev123 ja tiež budem rodiť v apríli (až koncom), a idem do starej pretože pred dvoma rokmi som tam tiež rodila a bola som spokojná personál zlaté sestričky lekári tiež príjemný akurát jedna dr taká divná. Ja som si veľmi na Tom zakladala pretože aj ja som zdravotná sestra a nemala som čo vytknúť. Samozrejme prostredie bolo o inom ale človek tam už vydrží tých pár dni 😂

duza2020
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nerrynka
23. jan 2022

Rodila som v 2019 v starej porodnici a teraz v Maji budem zas. Prvy porod bol akutna sekcia a na nic sa nemozem stazovat....personal bol v pohode, aj na sestonedeli aj na novorodeneckom. Asi vela robi aj to ako sa ty spravas... maleho som mala od 2 dna po sekcii pri sebe bez problemov... na tom novorodeneckom jedna sestricka Iveta je taka svojska a nie kazdemu musi sadnut, viem ze ju tam volali mamicky gestapacka 🙈🙈🤣🤣 ale mne napr nevadila, pomohla a poradila ak som sa pytala... 🤷‍♀️ takze skutocne myslim ze vela zalezi aj od toho ako sa ty nastavis...ak budes vsetko negovat a vnimat zle tak aj k tebe sa tak budu chovat ale ak sa nastavis dobre a budes veci riesit usmevom tak aj vsetci ostatny sa tak k tebe budu chovat 😊😊

gertys
23. jan 2022

@anorev123 v starej aj novej su veľmi dobry doktori. Sestričky su lepšie ochotnejšie v starej. Ja som chcela byť na izbe sama takže som si vybrala monoblok, kedže maju aj jednolôžkove izby. Každopadne wc na chodbe to u mna neprichadza do uvahy. Deliť sa s inymi ženami cudzimi neexistuje. To bol hlavny dôvod prečo monoblok. Wecko je na izbe tvoje. Ak si sama na uzbe chidiš len ty. Ak ste dve tak stale len Vy dve a nie cela chodba. Pani upratovačka ho chodi 2x do dňa umyvať aj zem.
Ja keďže mam problemy to veľmi oceňujem

duza2020
23. jan 2022

@nerrynka súhlasím, že veľa záleží od nastavenia. Keďže môj prvý pôrod nebol celkom zvládnutý,čo mi aj iný lekár povedal.
Moje prvé dieťa má oneskorený vývin reči a poruchu reči, a to môže byť dôsledok toho naťahovania prirodzene porodiť.Tak určite to ovplyvnilo ten druhý. Ja som chodila na predporodnu prípravu, tam bola veľmi milá a šikovná pôrodná asistentka, sestrička. A čo sa týka novorodeckeho oddelenia,tam som väčšinou mala ochotné sestričky. Takže aby som nebola len negatívna 😉.

ikonica
23. jan 2022

@duza2020 teraz je tam primarom Dzurilla... Super lekar a clovek... Dr ktoru ty spominas, tak to bola asi dr. Horanska... Tiez som moc dobreho na nu nepocula... Ja som s nou hovorila len raz po kyrete a bolo to v pohode...

ikonica
23. jan 2022

@gertys ja som zasa bola rada za spolocnost... Bolo nas na izbe tusim 6... Povymienali sme skusenosti, posmiali sa... Obcas aj teraz stretnem jednu mamicku a prehodime zopar slov... Tie wc a sprchy su otras, ale da sa prezit...

monaona
23. jan 2022

2020 August, som mala plánovanú sekciu. Keďže môj gynekológ externe pracuje v monobloku, tak automaticky som šla tam. Prvú dcéru som rodila v BJ. No a v monobloku, tam som to veľmi dobre poznala, keďže sama som pôrodná asistentka. Nemám čo by som vytkla. Lekári skvelí, sestričky empatické, milé, veselé, .... (dokonca z vlastného mi spravili kávu, ktorá mi padla ako náplasť na ranu) áno vždy sa nájde niekto kto nám nesadne, veď sme len ľudia. Pár dní sa to dá vydržať, treba si hlavne uvedomiť, že sa ide do nemocnice za iným účelom ako je wellness pobyt. Neviem či som stíhala tam riešiť niečo ako, či je nástenka o dojčení správne na stene alebo či chcem mať posteľ pri okne. Proste do pôrodnice sa chodí zamilovať na prvý pohľad a vtedy (určite poznáš ten pocit) ti je úplne šum a fuk všetko ostatné. Aspoň ja nie som taký precitlivelý typ.

prvosienka88
23. jan 2022

@anorev123 ja som rodila na konci augusta v monobloku. Plus je určite pôrodný box, súkromie. Personál bol tiež super. Potom som mala zaplatený nadštandard, môžeš si vybrať či chceš so sprchou alebo bez, len sama na izbe. Nepamätám si už, koľko ma to vyšlo ale ja som dosť ocenila pokoj. Jedlo sa tiež dalo, nič excelentné ale za mňa sa v pohode všetko dalo zjesť. Ak sa chceš niečo opýtať, kľudne mi napíš ss, mám to edte celkom v čerstvej pamäti 😅

gertys
24. jan 2022

@ikonica to je pravda. Niekomu to padne vhod. Hlavne prvorodičkam. Ak su na izbe s mamičkami co už maju viac deti vedia im aj dobre poradiť a pomocť napr aj s kojenim ak to nejde. Ma to svoje vyhody. Ja osobne som samotar takže nepreferujem to. Ale ak ide žena fakt že odrodiť a domov tak všetko sa da zvladnuť 🙂

gizel
1. mar 2022

@gertys na každej izbe je wc? Alebo si mala nadštandardnu izbu?

gertys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gertys
1. mar 2022

@gizel wc je na kazdej jednej izbe. Na jednolozkovej je navyse telka a na nadstandarde je navyse telka a sprcha.

verka231
4. apr 2022

@nerrynka Mohla by som sa opýtať ako to chodí v monobloku s detským oblečeným, kozmetikou na kúpanie ? Ci si každá mamička má doniesť veci pre bábätko 🙂

nerrynka
4. apr 2022

@verka231 v monobloku som síce nerodila ale určite tam všetky tieto veci netreba. Stačí základ čiže plienky, vlhčené utierky a Max sudokrem ak chcete sama dávať. Inak oblečenie dávajú oni aj kúpu bábo takže nič netreba 😊

prvosienka88
4. apr 2022

@verka231 plienky, vlhčené a oblečenie len na odchod domov 🙂