Hvezdáreň a planetárium v Prešove

anjetta
22. apr 2024

Ahojte. Ktory z ponukanych programov pre deti ste navstivili a pacilo sa vam? Velmi rada by som tam este isla, chcem dat planetariu dalsiu sancu ale bojim sa, aby som opat nebola sklamana.

My sme boli v sobotu ns Potulky oblohou a teda som dost sklamana. Prijemny hlas rozpravacky v style 80.roky hodnotim 5/5 (rok vyroby programu 1987)ale obtazky,kt. mali toto rozpravanie sprevadzat strasne. Suhvezdia kt. nam na ,,hviezdnej oblohe" ukazovali laserom sme ani my dospeli nevideli, retro obrazok slnka a mesiacika s ciapkou ma hlave zas level 3rocne deti.... Druha cast bola v prednaskovej miestnosti, kde len velmi kratko predstavili model zeme, slnko, globus a potom pustili detom 4 rozpravky - 3 z nich su na youtube (napr. cars mcqueen).

nikaeli
22. apr 2024

@anjetta môj syn miluje vesmír, vie o ňom celkom dosť, hoci má len 6. Boli sme tam minulý rok a tiež som bola veľmi sklamaná. Keď sme pozerali už tretiu retro rozprávku o rakosníčkovi, môj drobec začal lamentovať na celú miestnosť, čo sú to za somariny 🤦🏻‍♀️ Dávala som nádej tmavej miestnosti a hviezdam, ale ani to ho neoslovilo. Nepamätám si názov programu, no na ďalší už nepôjdeme. Možno to bolo to isté, čo ste videli vy, tiež svietili laserom. Naviac bolo tam veľa malých detí, ktoré v tme plakali, mnohé rozprávali, bol tam hluk. Plus nie každý mal miesto na lehátku, čo som naozaj nepochopila - keď som si zakúpila vstup, mala by tam byť zaručená kapacita miest. Za mňa aj organizačne, aj obsahovo veľmi slabá úroveň.

annm81
23. apr 2024

Keď sa dá, treba ísť do Košíc - neporovnateľná kvalita.

daren1
23. apr 2024

Väčšinou tam dávajú pre aký vek, my sme boli na niečo o súhvezdia ch a bolo výborné, prednášal pan

nikaeli
23. apr 2024

@daren1 to, kde sme boli my, bolo pre škôlkarov

ozzinqa
24. apr 2024

Ja tam chodím čisto z nostalgie, tam sa totiž zastavil čas, mam pocit 😀 s deťmi som bola na nejakú velrybu, no neoslovilo to veľmi, ale mam celkom rada tie hudobné večerné programy.

562012
24. apr 2024

Roztoky okres Svidník je tiež super 👌