Ako oprať látkové plienky z druhej ruky?

29. nov 2023

Dobrý deň. Čakám prvé bábätko a dostali sme látkové plienky od rodiny. Mamina povedala, že si ich mám vyvariť v hrnci, ale ja nemám taký veľký hrniec. Keby ich dám do pračky aspoň na 60ku, stačí to? Mám aj sušičku. Dať ich aj tam? Ako ich periete vy? Mám aj nové so vzormi, myslíte, že mi zafarbia čisto biele alebo ich radšej oprať zvlášť? Ďakujem.

zuzinka888
29. nov 2023

Plienky zvladnu aj 90 stuonov, aspon tie biele. Ja som len do pracky davala a ozehlila, ziadne vyvaracky.

pribinak
29. nov 2023

Normálne daj do pracky, mame 21. storočie

anonymous87
29. nov 2023

Plienky som prala na 90 a zehlila. V dnesnej dobe varit v hrnci? 😅 urcite nie

euka210
29. nov 2023

Ja som 3deti odlatkovala, aj z bazaru kupila ci od kamosky...stvorce staci prat na 60C a prezehlit.
Ja som prala len na 60C vsetky spolu...stvorce, kapsove, nocne, bambusove...
Pri prvom som zehlila stvorce 2mes, pri dalsich uz len pred porodom 🤷‍♀️

yanni
29. nov 2023

A ake mas plienky? Normalne som bezne prala na 60 a raz za cas vyvarila na 90 (presne podla navodu vyrobcu). A ze v hrnci. Nezijeme v stredoveku. Naco mas pracku. Jaaj a normalne som susila v susicke.

autor
29. nov 2023

@pribinak 😂😂❤️

basska_b
29. nov 2023

Ja viem, ze je to trochu taky blby pocit, ale my napr. aj gaťky mame od kamaratky dcerky a viem, ze take male dietatko nema dake gynekologicke obtiaze... tak ja by som dala vyprat na 90tke a ozehlila. Na susicku pozor, neviem, ci susicku zvladnu. Nech baby poradia

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebrambora
29. nov 2023

Do pracky na maximalnu teplotu. Vacsinou to je 90-95 stupnov.

autor
29. nov 2023

Ďakujem baby, pustím ich na 60ku, bez sušičky a každú jednu prežehlím.

aniele
29. nov 2023

Mama má možno skúsenosť len s klasickými látkovými plienkami, aké sa používali pred pár desiatkami rokov. Poviem vám, že tie sa naozaj lepšie vyvarili v hrnci. Hoci som ich potom právala v pračke (automatickú sme si kúpili, keď mala najstaršia pár mesiacov), z času na čas, keď som chcela, aby boli belšie, veru som ich večer zvarila v hrnci a nechala vychladnúť v lúhu do rána. Inak siveli, ostali zadubené. Teraz sú už trochu iné materiály, asi to nehrozí.

saxana000
29. nov 2023

krabickovy vanisch namocit na noc a potom klasika pracka kludne na 90 aj oci ti vypalia ako budu svietit.susicka urcite.ano budu krasne makucke a.odchlpatene.

yanni
30. nov 2023

@aniele nemaju co siviet, ak spravne peris a das dostatocne mnozstvo prasku. Ja mam vyse 40rocne klasicke stvorce a ani jedna nie je siva. Mama prala pri bratovi uz v automatickej pracke, pri mne este v Romo (ci ako sa to cudo volalo). Nikdy nevyvarala v hrnci. Hrniec sme mali, v tom tak akurat veci farbila a dalsi hrniec sme mali na zavaranie. Inak tak pokrokovo ako sa v tu ktoru dobu dalo. Len vela ludi nevie prat. Ani teraz ani v dobach davnych.