Skúsenosti s pôrodnicou Svet zdravia v Topoľčanoch

rommie
15. jan 2020

Ahojte, má niekto čerstvé skúsenosti z pôrodnice Svet zdravia Topoľčany? Opis vyzerá nadštandarne, ale chcela by som poznať aj realitu 🙂 sú tu len staršie príspevky, minimálne 5 ročné. ďakujem

paulinkaa2
15. jan 2020

@rommie oddelenie sa minulý rok prerabalo. Tak je krásne čisté. Rodila som v auguste a bola som spokojná
Pozrite skupinu
https://www.modrykonik.sk/group/6504/

nhl
15. jan 2020

@rommie ahoj ..kedy máš termín ?

rommie
autor
15. jan 2020

@paulinkaa2 ďakujem 🙂

rommie
autor
15. jan 2020

@nhl až 30.7., asi skoro zisťujem info, ale chcem mať pokoj v duši že bude to dobré :D

nhl
16. jan 2020

@rommie
Prečo ? Ani nie 😃
Treba sa pýtať 😃
Ak ti teda nikto nepovie ja ti poviem potom ja mám v máji termín 😃
Aj ja som zvedavá ako to tam vyzerá teraz rodila som pred desiatimi rokmi ☺️

rommie
autor
16. jan 2020

@nhl podľa tej skupiny je to tam fajn 🙂 mňa potešilo že štatisticky majú v nitrianskom kraji najmenej nástrihov. A tiež zvažujem pôrod do vody a tá možnosť je len tam

paulinkaa2
16. jan 2020

@rommie nastrih robia keď to je potrebné. Mne tak dr kerekova spravila ale pekne sa všetko zahojilo.
A izby sú pekne ja som bola na dvoch. Na c.8 chyba skriňa co mne chýbalo lebo vecí som mala v kufri a na radiátori

nhl
16. jan 2020

@paulinkaa2
Ahoj
A nemáš skúsenosť s VIP izbami?

ave17
16. jan 2020

@rommie počet nástrihov majú aj preto taky nízky, lebo tam robia neskutočne veľa cisárskych, mňa toto odradilo, režu, aj keď to nie je nevyhnutné...

paulinkaa2
16. jan 2020

@nhl to veru nie. V čase keď som rodila bolo plno. Ale co som videla s chodby tak su krasne . Manželská posteľ tv, vlastne soc.zariadenie, váha pre babatko. Návštevy na izbe.

paulinkaa2
16. jan 2020

@ave17 no už tak nerobia často iba keď sa musí.

rommie
autor
16. jan 2020

@ave17 ja sa tomu možno aj tak nevyhnem, lebo som najnovšie kardio pacient, aj keď nič vážne, možno mi prirodzený pôrod zakážu.

rommie
autor
16. jan 2020

@paulinkaa2 samozrejme keď treba tak treba, ale niekde to robia rutinne. Ja si nepotrpím na vybavenie izieb ale skôr na slušné správanie a dôstojné zaobchádzanie. Nechcem mať traumu z toho ako tam na mňa niekto vrieska a podobne 🙂

paulinkaa2
16. jan 2020

@rommie co sa tyka sestier tak su v pohode jasné že sa nájdu aj nejaké výnimky ale zvládla som to s nimi. Len čo ma mrzelo tak ako prvorodicke mi poriadne neukazali ako sa ma kojit. Až na jednu. A potom keď ma zbadala druhá tak s na mňa ze kto to videl takto kojit. Jedna tak druhá onak

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
burtonadka
27. feb 2020

Ahojte kočky, ja rodim na zaciatku Jula 2020, a tiez som sa rozhodla pre TO porodnicu aj ked mam na vyber (vzdialenost od domova) TN, PE, TO ci Bojnice... Pocula som uz viacero pozitívnych ohlasov a aj kladne recenzie na nete sa mi pozdavaju. Uvidíme ake to bude v Juli, potom sa vam urcite ozvem s mojou skusenostou 🙂

zuziklc29
12. apr 2020

@burtonadka ja mám termín tiež 12.7 zatiaľ ak sa nič nezmení. Ja som z PE ale chcem ísť do TO nakoľko som v PE ležala týždeň a otras. A nie to ešte rodit

dellitta
17. apr 2020

Ja sa sem k vam pripnem. Tiez som z PE a zvazujem porod bud v To alebo Bojnice. Termin mam az 4.10. ale sondujem ,ze kde, co a ako. Moja lekarka o PE nechce ani pocut. S prvym som bola v BN,skoda tej porodnice.

zuziklc29
17. apr 2020

@dellitta veď práve,to je škoda. V BN bolo dobré. Ja uvidím do 35tt podľa tehto vírusu. Lebo zase vraj v TN pustia manžela k pôrodu. Takže ja vôbec netuším čo bude

dellitta
17. apr 2020

@zuziklc29 no moj k porodu nepojde,nebol ani pri prvej,nepojde ani teraz. Takze toto pre mna nieje kriterium. A TN je uz dost od ruky si myslim a kym by som tam prisla,porodim v aute. Moj prvy porod bol,ze kontrakcie nikde nic a rovno potom 5 min rozostupy a rychlo sa skracovali. Ale do BN sme to stihli a to mi este musela pred porodom tiect infuzka s Atb. Ale stihli sme. Uvidime aky bude tento porod. Keby taky ako prvy,tazka pohoda...ale nemusi byt...🤔

zuziklc29
17. apr 2020

@dellitta wau to super. Ja som ležala v PE týždeň a poviem Ti že nechcem a ani nepôjdem do PE. Tak prvý si mala super. 😉

burtonadka
30. apr 2020

Ahojte kocky,
som smutna ze v TO porodnici nemoze byt momentalne manzel pri porode, ale bude mi pridelena porodna asistentka a zevraj to je velmi napomocne pre psychiku rodicky - tak sa toho az tak nebojim a dufam, ze kym budem rodit, tak sa tieto opatrenia trosku zmiernia a manzel bude moct byt pri porode a navstevy budu povolene...
uvidime co najblizsie tyzdne prinesu a ak sa tu nachdza nejaka mommy-to-be do jula, tak prosim piste svoje recenzie na TO porodnicu.

zuziklc29
30. apr 2020

@burtonadka pomaličky sa uvoľňuje toto napätie. V partizánskom už uvoľňujú a môže byť otec pri porode

ave17
30. apr 2020

Ja som rodila dve deti v Pe, absolútna spokojnosť.. A to som dost náročná na personál, pôrody bez problémov, bez poranení, personál super a vybavenie nové.

burtonadka
4. máj 2020

ahoj @zuziklc29,

tak to je skvela sprava - ak je to v PE, tak aj v TO :D no idem to pozriet. Velmi si ma potesila :D

zuziklc29
4. máj 2020

@burtonadka v TO asi ešte nie. Ale v PE už áno. Aj v správach to bolo

rommie
autor
18. máj 2020

Prosím vás a v TO sú ako tie pôrodné sály riešené? Koľko rodičiek je tam počas 2. fázy? Čítam že v jednej sú dve čiastočne oddelené postele, ale nerozumiem ako čiastočne. A v druhej vaňa a posteľ. To akože môže byť že napr budem rodit vo vani a na tej posteli v tej izbe bude iná žena? Alebo som v izbe sama a posteľ sa už potom použije len na porod placenty?

rara30
20. máj 2020

Ja som rodila v nemocnici teraz v januári. Čo sa týka pôrodu a prístupu katastrofa. Sestrička mi tvrdila že nemám kontrakcie aj keď som už ležala na pôrodnej sále a malý sa tlačil von. Doktor bol ešte neprebudeny (rodila som 5.50) a nevrlý neskutočne. Neviem ktorá prvorodička potrebuje počuť nekricte, a tlačte, čo si myslíte že odrodime za vas? takých tu bolo ...našťastie syn bol do 10 min. vonku ....
Prekvapilo ma že neprikladajú dieťa po narodení, hneď ho zoberú a dajú počas zasivania do boxu vedla, kde je celý čas až kým sa nepresuva na oddelenie...

čo sa týka pobytu na oddelení šestonedelia, spokojnosť ....je to tam čisté, pekne prerobene ... sestričky boli veľmi milé a nápomocné, ukázali čo bolo treba poradili, chodili sa pytat, či je všetko v poriadku... mne ako prvorodičke tam chýbala laktačná poradkyňa...keďže každá sestrička uznavala niečo iné ....jedna mi dala umelé mlieko a druhq lendojčiť.

akoze v globále pohoda ale do budúcna by som sa pozerala asi po inej pôrodnici ...
samozrejme je to len jedna skúsenosť z xy 😁 takže možno dalsi pôrod by bol iný ...

rommie
autor
21. máj 2020

@rara30 ktorý doktor prosím ťa?

panda21
2. jún 2020

Ak to nemáš od ruky tak odporucam partizánske. Teraz som sa odtiaľ vrátila a nemôžem si vynachvalit. Každý jeden doktor tam je super, pôrodné asistentky úžasné, a sestričky na novorodeneckom až na jednu tiež super 😊 ak budem niekedy ešte tehotná, určite pôjdem znova do PE

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre