Máte skúsenosti s nadštandardným pôrodným boxom na Antolskej?

veto2
8. aug 2019

ahojte,

chcela by som sa Vás opýtať. Chcem rodiť na Antolskej. Rozmýšľam nad nadštandardným pôrodným boxom. Aké máte skúsenosti. Ak budem v klasickom štandardnom môže tam byť so mnou priateľ po celý čas ako v nadštandardnom?
Ďakujem

evinkakub
8. aug 2019

@veto2 co som sa ja pytala tak nie... moze byt s tebou az ked zacnes rodit.... jedine na tom nadstandarde moze byt s tebou. kedy mas termin? aj ja chcem nadstandard

veto2
autor
8. aug 2019

termín mám 18.10.2019 a ty kedy ideš? 🙂

evinkakub
8. aug 2019

@veto2 ja mam az tri terminy,, to by si neverila😂😂 prvy 14.9 podla 3D, druhy 24.9.podla screeningu v 12tt, a treti podla MS 28.9. takze moze to prist od polky septembra kedykolvek....

veto2
autor
8. aug 2019

fuha 🙂 a v štandardnom boxe sú ženy oddelené iba závesom alebo ako to tam vyzerá? Prebieha?

m14m
8. aug 2019

@veto2 ja som rodila pred 5 rokmi v standardnom boxe a cely cas bol pri mne manzel. Okolo 10 sme prisli do porodnice a porodila som 18:25...poobede prisli dalsie asi 2-3 mamicky tiez tam boli snimi. Box je oddeleny normalne stenou ale niesu dvere ale zavesi v predu ak sa do neho vstupuje

evinkakub
8. aug 2019

@veto2 presne ako koment nadomnou, izby su oddelene stenou, ale z predu je len zaves a vsetko je pocut. az na to ze teraz nenechaju manzela pri tebe,.,, poslu ho von.... az zacnes rodit mozes mu zavolat....

naloxon
8. aug 2019

@veto2 A prečo na Antolskej? Podľa mňa je lepšie rodiť v menších nemocniciach, kde nie je toľko pôrodov naraz. Sesternica sa chvalila že ma na Anolskej kamošku doktorku, ktorá bude pri pôrode, veľmi sa a tešila ake to tam bude super. No nebolo, pôrod opisovať nebudem..., malú je doniesli hneď ten deň po sekcii na noc a po 3 dňoch ju poslali domov. Ja som rodila v Skalici, na sále som bola sama a hlavne sa venovali len mne, na noc mi malú doniesli až na 3 deň, keď som už normálne fungovala a poslali ma domov na 7 deň. Manžel tam bol somnou celý deň, lebo mi o 05:00 povedali, že mu mám zavolať tak prišiel a malá sa narodila až o 17 sekciou. Ale možno som len mala šťastie.

sintra
8. aug 2019

@naloxon a to povazujes za vyhody, ze ti malu doniesli az na treti den a pustili vas na siedmy? 🤔

naloxon
8. aug 2019

@sintra Písala som,že na tretí deň mi ju dali už na celú noc, nie že som ju prvý krat videla...jasne že mi ju ukazali hneď po narodení, a keďže sa narodila večer a po sekcií musíš 12 hodin ležať doniesli mi ju až na druhý deň na niekolko hodín. Vieš sekcia je veľká brušná operácia po ktorej máš problém ísť na WC alebo sa zohnúť keď Ti niečo spadne ako sa môžeš postarať o dieťa. A v tomto vidím vyhodu, že ma nenechali v bolestiach s dieťaťom na pospas môjmu osudu ako to zvyknú robiť inde. A som im vďačná, že ma poslali domov až na7 deň(stehy sa vyberajú na 7 deň) a nemusela som riešiť rozpadnuté stehy a zapalenú ranu čo sa väčšinou stane keď Ťa rýchlo pošlú domov. Čo je na tom také divné???

sintra
8. aug 2019

@naloxon neboj, ja som oboznamena s vyznamom pojmu sekcia, aj som pochopila rozdiel medzi tym, kedy ti malu ukazali a doniesli 😉 su aj pripady a nie zriedkave, kedy je dieta s matkou po sekcii nonstop uz po 24h a domov ich pustaju kludne na 4-5 den.

naloxon
8. aug 2019

@sintra To sa zase mne nezdá v poriadku, ale každému sa páči niečo iné. A áno máš pravdu takto to je aj na Antolskej, keď sesternici malu doniesli po 24 hodinách plakala lebo sa o ňu nevedela postarať a nechali ju tak, nikto jej ani nič nevysvetlil, neukázal lebo nebol čas, takže bola rada že ju tak skoro pustili aj keď potom mala problémy.

evinkakub
8. aug 2019

@naloxon antolska je najlepsie vybavena nemocnica, ma novorodenecku Jisku, a to je myslim to najviac co ti na slovensku vedia ponuknut, ze keby boli s babatkom problemy, tak sa on vedia postarat... neviem kam by prevazali babo so Skalice....
cim viac porodov, tym lepsia nemocnica.... a nie vyberat si nemocnicu s 500 porodmi rocne, tie mamicky vedia preco chodia na antolsku....
za dalsie,,,, to co ty opisujes, sa vola bonding, mamicky by aj vrazdili za to, aby im dietatko nechali na tele bezprostredne po porode, aj tie co maju sekciu by neviem co za to dali, ale sa neda, nie je to povolene.... takze to, v com ty vidis vyhodu,je pre dalsich 99 percent rodiciek nevyhoda.
a skalicka porodnica je jedna z najhorsich v okoli.

naloxon
8. aug 2019

@evinkakub Pracuješ v zdravotníctve, keď to tak dobre vieš? Asi tam tiež budeš rodiť, tak Ti prajem len to naj.

evinkakub
8. aug 2019

@naloxon nepracujem v zdravotnictve. su to verejne dostupne informacie na kazdej webovej stranke co sa tyka nemocnic...

titla
8. aug 2019

Rodila som na Antolskej v juni. Manzel mohol byt so mnou na porodnom boxe po cely cas. Dokonca mi na wc a do sprchy pomahal on, nie personal.

naloxon
8. aug 2019

@evinkakub no to je práve ten problém lebo ja do toho vidím o niečo viac. Ak Ti stačia informácie z webovych stránok tak to nemusíme ani diskutovať. Prajem pekný deň.

gabuliacik
8. aug 2019

@naloxon otazka tu padla priamo smerom k Antolskej. Buducu mamicku veru nezaujima Skalica a porody v nej.

@veto2 tiez sa chystam na nadstandardny box TP 2.10. Tusim sa tam vsetky stretneme😂😂😂

veto2
autor
8. aug 2019

Dakujem za odpovede. Chcela by som si zazmluvnit MUDr. Janaca. Preto antolska.

tecko28
9. aug 2019

@naloxon prepac, neda mi to, ja som rodila sekciou na Kramaroch, maleho som zial nemala pri sebe, lebo ho odvazali do detskej na neonatologiu do inkubatora. Ale.. sekcia o 15, rano o 5 som si to (samozrejme na vlastnu ziadost) odkracala na wecko. Jeden den som este polihovala, ale snazila som sa to cim skor rozhybat a necelych 48h od sekcie som si to odkracala za malym na navstevu, tam som bola do vecere a takto som fungovala kym ma neprepustili po 4 vizitach zo sestonedelia a nastupila som do detskej za nim, pekne sa starat, nedala som sa ofukovat, dieta na prvom mieste. A fungovala som normalne a tu som. Kazdu po porode boli, ci po prirodzenom alebo sekcii, len niektore zeny su precitlivele.

m14m
9. aug 2019

@evinkakub aj v tom case ked som ja rodila, tak chlap mohol byt az pri porode...asi sme mali dobru smenu :D

mariazizakova
9. aug 2019

@veto2 ahoj rodila osm minuli rok na antolskej nadstandardny box som chcela kvoli vlatsnej sprche kedze som myslela ze najlepsie mi bude tam😊no akurat ho prerabali rakze osm sa tam nedostala. Ale ked poviem pravdu tak teraz druhy porod nerozmyslam na nadstandardom v case ked som mala bolesti mi bolo fuk ci dakto pocuje moje stony alebo nie bola osm povzbudena tym ze ja vo vedlajsich boxoch prezivaju podobne a do sprchy som mohla ist tak ci tak. Rodila som klasicky v polosede s nohami vylouenymi a povime Ti ked uz tlacis asi je jedno v kaej polohe co vravia ze umoznuju n anadstandardnych boxoch. Muz tam bol somnou odbedy ma dali na box teda cca od siedmej rana do piatej vecer nebol somnou iba kedu mi pichlai epi. Viem ze doprovod nemoze byt na cakacke ale ked uz si na sale tak neviem preco by nemohol byt to uz kvazi rodis len mne to trvalo 10 hodin😊

evinkakub
9. aug 2019

@m14m asi ako sa vyspia :D

evinkakub
9. aug 2019

@mariazizakova ked uz rodi, tak ano, partnera zavolaju k porodu....

yanni
9. aug 2019

@veto2 zial neporadim, ja som rodila vsetky deti v zahranici. Ja len k komentu
@naloxon ja mam dve sekcie za sebou. Poslednu pred 7. mesiacmi. Obe v zahranici. kazdy dobry lekar ti povie, po sekcii, ak je vsetko ok, sa treba cim skor hybat. nic take, ze 12 ci dokonca 24 hodin (ako tu na MK casto citam) lezat. Uplna hlupost. Lekari/sestricky ti ukazu ako mas vstat, ako mas chodit aby ta nic nebolelo. A tiez, ake problemy s mocenim? Ziadne nie su, ak je vsetko v poriadku. Ja som obe deti odrodila o pol 9 rano a pred 4 poobede ma uz postavili na nohy a isla na wc. Pri druhom ma sice vsetko viac bolelo ale skor som dobre chodila ako po prvom. Dieta som mala od prvej sekundy len pri sebe na izbe. A na izbe som bola sama (VIP). Ak som potrebovala pomoc, zazvonila som a sestricka prisla. A ziadne ze 7 dni v nemocnici. Ved by ma tam aka zdravej porazilo. Na treti den som isla domov. Ja aj deti bolo v poriadku, co tam mam trcat.

yanni
9. aug 2019

@evinkakub bonding po planpvanej sekcii (cize nie akutnej, ked su problemy) nie je dovoleny len na SK. Ja som mala bonding po oboch sekciach hned na sale. Sice len ca. 20-30 minut, kedze na OP sale je zima ale za ten cas ma sili a ked ma dosili, tak dieta dali manzelovi bondingovat a mna zatial previezli na izbe. A dam sme sa mojkali dve homini. potom len odvazili, pomerali atd. (priamo na izbe) a mojkalo sa dalej.

evinkakub
9. aug 2019

@yanni ano, ja rozumiem, mam to nastudovane, tiez som chcela rodit v zahranici.... ale teraz sme sa bavili o nemocniciach na SK. preto ma zarazilo, ako sa tu k tomu dotycna vyjadrila, ze sa jej 7 dni v nemocnici zdalo ok, a aj to, ze jej babo zobrali prec, aby si mohla oddychnut... zena zvladne viac ako kon, ked treba.... a po tych 9 mesiacoch je to to najkrajsie co chcem zazit, dieta hned k sebe, a nie ze mi ho zoberu prec... ale tak, ak je s tym spokojna, tak.... nech,, kazda sme ina...

naloxon
9. aug 2019

Dievčatá pisala som len názor na nemocnicu.Ja som mala po pôrode vysoký tlak tak som rada, že ma doriešili a neposlali hneď domov ako moju sesternicu, ktorej sa doma rozpadla rana. To že ste Vy nemali žiadne problémy ešte neznamena, že ich iné mať nemôžu a nie je to tým že sú ,,precitlivelé" . Trošku empatie by nezaškodilo. Skúste reagovať viac bez emócií...

evinkakub
9. aug 2019

@naloxon v pohode, ja nie v zlom... pekny den...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre