Máte skúsenosti s doktorom Polákom z Piešťan?

vve
11. aug 2020

ahojte ma niekto skusenosti s p.doktorom Polakom? Skrz riesenia muzskej neplodnosti? Ďakujem za akykolvek komentar.

e1i
12. aug 2020

@vve Dr Polak je gynekológ, nie? Mužskú neplodnosť rieši urolog/androlog

vve
autor
12. aug 2020

@e1i Boli sme dnes unho je to cisto urolog. Aj operuje
Tiez ma v googli plietlo... lebo mi naslo polaka gynekologa a aj polaka urologa 😂😂 bud su dvaja alebo neviem ako ale on pracuje medzi piestanmi a bratislavou. V piestanoch je raz do tyzdna.. takže podľa mna to su dvaja jni doktori

e1i
13. aug 2020

@vve tak to hej. Máš pravdu budú dvaja. Osobne z vlastnej skúsenosti aj keď nie unho - urologovia robia spermiogram iba pod mikroskopom na sklicku, dosť nepresné pre riešenie neplodnosti. Odporúčam dat urobiť spermiogram v niekto rom centre asistovanej reprodukcie - nie je to podmienkou ďalšieho riešenia veci u nich. Je presnejší, počítačovo spracovaný. My sme sa vtedy objednavali do gynfivu v Nitre, stalo nás to 30 eur, výsledok do hodiny s vysvetlením a kópiou pre nás.
Pre porovnanie - u urológa všetko super, ale pod mikroskopom vidi iba ci sa nejaké hýbu a orientačne množstvo podľa mriežky, pripadalo mi to ze z brucha povedané. V Car - zistili ze je horšia morfológia co je podiel spermií ktoré sú v poriadku v celom množstve a teda trvalo by hodne dlho sa snažiť. Nakoniec sme išli aj tak do umelého, ale v Brne - lacnejšie ako na sk, hoci najprv musíš zaplatiť celé a poisťovňa vráti, naj embryologia v strednej Európe, ale to už predbieham.ale teda tam nám povedali ze aj iui by boli zbytočne vyhodené peniaze a ivf sa podarilo. Za mňa teda

e1i
13. aug 2020

@vve pokračujem... Za mňa teda isto riešiť spermiogram v centre a potom sa sami rozhodnete co ďalej.

vve
autor
13. aug 2020

@e1i my sme tam neboli kvoli spg. Spg mame davno spravený a na zaklade zlych vysledkov sme sli k urologovi aby sme zistili pricinu. Vcera pan dr. Polak zistil varikokelu + cystu. Takze jupiii ideme riesit 🙂

vve
autor
13. aug 2020

@e1i iui by som isla urcite najskor. Ja by som skusala od tych najprirodzenejsich metod az potom tie mimotelove atd. To uz mam v hlave jasno. Ale zatial ide na operacou varikokely takze riesit asi nebudeme umele aspon rok. Pretoze sa ideme snazit akoby odznova s novou nadejkou. Potom ak rok, rok a pol sa nezadari tak pojdem na to umele a mozno aj do brna vidim ze to tu kocky dost chvalia.
A na spg sme boli pred 2 mesiacmi v reprodukcnom ziline. Tiez 30 eur ( pre info pre ostatnych) a rozumiem ze urolog nema take podrobne preto sme sli tam..lenze islo aj o to... ze v reprodukčnom ziadna prehliadka nic. Preto sme potom po zlom spg isli na tu urologiu. Kde mu spravili sono s hned sa prislo na problém. Takse urologa treba urcite.

e1i
13. aug 2020

@vve to samozrejme, môjmu napr v Brne podľa výsledkov tiež doporučili urologické vysetrenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre