Bojnice, Partizánske, Topoľčany - plusy a mínusy pôrodníc

nikk3y
13. nov 2023

📌Viete mi rozpísať plusy aj mínusy?
Prístup, zariadenie, vybavenie, poplatky, benefity, zľavy

Doteraz som bola v tom že chcem rodiť v Bojniciach, no teraz som sa stratila v tom, keďže som reklamu niekde zahliadla s tým, že v ich nemocnici (porodnici), je možnosť bondingu aj pri cisárskom, aj s priloženým bábätka k tatinovi. Po zasiti, možnosť 2h normálne na izbe spolu aj s babom 🙂 a teraz neviem či presne v bojniciach.

📌Predpokladám že v každej majú Pôrodné boxy - koľko ste
platili? Oplatilo sa? Vybavenie? Hygiena? (0-10b)
Taktiež Nadštandardné izby - (0-10b) dostali ste ju ak reálne bola voľná? Alebo to iba tie ktoré, majú zazmluvneného Dr. alebo primára?

📌Majú pôrodnice benefity? Zľavy? Ako Levice - zľavy na cenách, za partnera pri pôrode neplatíte, len za ochr.oblecenie, Epi 98e, porodny box za polovicu, rajsky plyn,
Nadštandardná izba -50% (dôvera),
Laktacne poradenstvo, maškrty pre kojace matky (novinka)

Ako to je teraz s návštevami? U nás pokiaľ viem sa teraz nedá, len asi na Nadštandardné izby 🙂 ešte sa testuje ? Otestuju rovno tam alebo? Musíte mať už potvrdenie

lias3915
16. nov 2023

@nikk3y za mna jednoznačne partizánske. Prístup aj prostredie super, mile ochotne sestričky. Rodil má primár ktorý má síce svojsky prístup (hlavne slovník) ale robí všetko pre to aby to prebehlo čo najrýchlejšie a bez komplikácií. Ostatný lekári na vizitach aj poradniach boli super. Sestričky fajn či už detské alebo ženské. Mala som veľké problémy s kojenim (malo mlieka), veľmi mi pomáhali, doniesli mi dokonca aj odsávačku, neskôr mi na doma dali kvapky ktoré mi zachránili dojcenie. Dostalo sa mi od nich podpory neskutočnej. Na pôrodnej sále som mala pri sebe pôrodnú asistentku a detskú sestru ktoré boli naozaj úžasne a bez nich by som to asi len ťažko tak zvladala. Fakt nádherný zazitok. Jedine čo má štve že muž nestihol prísť. Ale viem že partner môže byt s vami cely čas, dokonca aj pri cisárskom. Od príchodu do pôrodnice až kým vás nezoberú tie 2 hodiny po na izbu. A bonding dovoľujú aj oteckom (čo somnou bola na izbe tak mala so sebou muža) chcela som ísť na nadštandard ale jediný rozdiel bola telka na izbe a nakoniec som aj bola rada že sme boli dve na izbe lebo sme si navzájom postrašili deti keď tá druha išla do sprchy napríklad, aj ten čas lepšie ubehol.
Pri prvej dcere som bola v Bojniciach lebo mi hrozil predčastny pôrod, správali sa tam ku mne ako k handre. Prostredie otras, prístup lekárky na zvracanie. Začala tam po mne doslova ziapať či som už nemohla vydržať k svojmu dr (nedeľa poobede). Naziapala tam po mne za take veci že som normálne nechápala. Mala som pred tehu zdravotne problémy pre ktoré som musela brat lieky, 2 doktori a ešte aj môj gynekolog sa zhodli že mám lieky vysadiť ona po mne kričala že ako som si to dovolila ich vysadiť a podobne, ďalej kričala lebo nie som očkovaná proti kovidu… ešte dodám že som sestra v tej istej nemocnici a aj tak som sa dočkala neskutočného prístupu… ďalšie 2 kolegine mali s ňou zlu skúsenosť. Po jednej dokonca kričala že sa jej narodi postihnuté dieťa a či je s tým zmierena keď odmietla ísť na potrat (v tomto prípade spochybňovala výsledky vyšetrení dr. Grochala z MT) samozrejme že dieťa zdrave ako repa. Prostredie strašné, sprchy vyzerali ako po bombardovaní, ani len dvierka/záves tam neboli aby ste mali nejaké súkromie. Prístup sestier o niečo lepší ale aj napriek upozorneniam že mi ide infuzia mimo a že to boli som dostala odpoved že sa mi to len zdá, nakoniec som podpísala reverz lebo som už bola s nervami v koncoch. Nemohla som sa najesť napiť vyspať lebo som bola v strese z toho čo ešte zažijem. Prepustili má s ihlou v ruke, ktorú som si musela vytiahnuť sama a samozrejme som mala zapálenú žilu pretože “sa mi to len zdalo”. Hrôza, hnus už nikdy viac. Chcela som ísť do bojnic keďže tam robim a dúfala som v to že sa budú správať normálne, ale správajú sa tam k človeku strasne.

Čo sa týka poplatkov tak 15€ na deň za nadštandard izbu v Bojniciach, 17,5 v PE. 15€ za sprievodnú osobu aj tam aj tam. V PE návštevy od 7-19, v Bojniciach momentálne od 15-17, normálne bývajú 15-18. Za mna určite Partizánske. Bojnice jedine že by som musela volať sanitku v pripade núdze že by som začala rodiť doma a nestíhala ist inam.

Mám ani nie týždeň pred termínom a som na 100% rozhodnutá pre Partizánske, ak by hrozilo že nestíham tak letím do Martina čo je cca 30-40 minút cesty. Partizánske je cca 1,5 hodiny a Bojnice 20 minút. Takze u mna vyhráva Partizánske, potom Martin (na základe recenzií) a Bojnice naozaj len v pripade núdze 🙂

nikk3y
autor
17. nov 2023

@lias3915 ježiš ja ti veľmi ďakujem z tento komentár 😇😇 a ešte takto rozpísané 🤗🤗 veľmi pekne ďakujem 😇 áno ja som chcela do bojnic kvôli bondingu aj napr.s oteckom čo som naposledy čítala že na poradniach všetko ôk, a už keď tam príde tehulka, tak všetko zmizne aj príprava aj prístup🙂 tak ja by som bola schopná pre pohodlie ist až z LV 🙂

lias3915
19. nov 2023

@nikk3y to chápem, zajtra mám poradňu v Bojniciach. Keďže v utorok mám termín tak len dúfam že si má tam nebudú chcieť nechať. Do PE som na poradne nechodila nakoľko som nemala kde nechať dcéru lebo muž chodi do prace tak, že ráno skoro odchadza a prichádza až vecer a keby zostal s dcerou kým ja budem na poradni tak mu to zníži výplatu o cca 400€ čo si momentálne nemôžeme dovoliť 🙂
A naozaj sa len modlim aby si má tam nenechali 🙂 ale nemuseli by, dcéru som rodila predčasne, ale myslím že mi nebudú ešte pôrod vyvolávať. 39+6 nie je take zle 😅 poznám prípady kedy im vyvolávali tak 41+5 dokonca 42+2 tak hádam do mna ešte nebudú pchať nič 🤦🏻‍♀️😅 ale som rada že som pomohla. Ono veľmi záleží na tom na koho tam človek natrafí. Keď máš “stastie” ako ja tak natrafis na to najhoršie kombo čo tam môže byt, ale viem že su tam aj dobrý a milý doktori a sestry, ale keď trafis tie “najpríjemnejšie” existencie tak máš traumu do konca života jak ja 😅
Ale akože v pôrod Partizanskom bol naozaj topka. Krásny zážitok 🙂

nikk3y
autor
19. nov 2023

@lias3915 tak základ je aby sa vedeli chovať k matke len niektorí si povedia a táto zbytočne len kričí 😀😅 a v lv ako prvorodičku to tiež nebol dobrú zážitok hlavne na gynde 🤐 ... na 600nedeli bolo už oveeela lepšie🙂 ... tak teda držím palčeky 🥰 nech je tak ako chceš a nech ste zdraví 🩷
Ja som 29+3 a cca už asi od 23/25tt mám poslíckov no pre mňa úplne niečo nové, pri prvej som nič také nemala 🫣 dnes som mala 2x za sebou asi v hodinovom odstupe 😬

lias3915
7. dec 2023

@nikk3y nakoniec sme šli 40+5 a nakoniec som sa predsa len tým Bojniciam nevyhla 😅 ja som mala poslíčkov tiež tak od cca 24tt.. od 34tt celkom časté (niekoľko hodín v krátkych intervaloch). Ku koncu som mávala kontrakcie 8-10 minútové intervaly aj 3-4hodiny a keď už som sa chystala že idem tak zrazu to prestalo. Nakoniec sme teda nestíhali.. Večer kontrakcie každých 7-8 minút ale trvalo to dlho a neskracovalo sa to tak som že si ešte pospím no a ráno už to bolo 5-6. minút, tak sme hneď vyrazili. Dcéru sme odviezli do PD a keďže v aute už to boli 3-4 minuty bolo mi jasne že PE aj MT by boli risk.. tak sme šli do Bojnic. Musím uznať že šestonedelie sa dalo zvládnuť, samozrejme našli sa milé aj nie moc milé osoby tam, ale celkovo sa to dalo. S personálnom gynekológie sa to však porovnať nedá, pretože to čo som si tam prežila bol jeden čistý hnoj. Pôrod som mala náročný, malý mal nejaké komplikácie.. mala som však dobrého doktora. Chvalabohu doktorka z ktorej som mala najväčšiu hrôzu sa tam nevyskytla, čomu som bola neskutočne rada. Muža som mala pri pôrode, platili sme 20€ (aj keď písané majú 15€). Bohužiaľ keďže sa malý nemal dobre tak bonding sa nedal. Keď to porovnám s prvým pôrodom v PE tak je to tak že tam to bol zážitok, bolo to pekné..Z Bojnic si odnášam traumu, nakoľko to nebol jednoduchý pôrod a malého som dostala do rúk až po dvoch dňoch takze to bolo celkovo dosť náročné, ale dosť záleží na koho tam človek natrafí

nikk3y
autor
7. dec 2023

@lias3915 jezisi to ma mrzí, ja som tiež nakoniec zvolila len tú LV kvôli dostupnosti 🙄 dnes som mala poslednu veľkú poradňu a dosť sa obávam aj keď Dr.vravel že je všetko ok 😊 ale máme stále o týždeň menej, málo kg 😒 a všetko zo všetkým, snažím sa myslieť pozitívne 😇

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre