Ako si vybrať pôrodnicu, keď sú samé zlé recenzie?

Ahojte.
Už by bolo načase si vybrať pôrodnicu kde budem rodiť, ale neviem sa rozhodnúť, keďže čítam/počúvam samé zlé recenzie.
Mám na výber buď Levickú alebo Novozámockú (tá ja bližšie) pôrodnicu. Bohužiaľ súkromnú v BA si nemôžeme dovoliť.
Ako prvorodičku ma vystrašili samými zlými recenziami natoľko, že sa viac bojím pôrodu ako smrti :D
Prosím, ak máte aktuálne skúsenosti ukľudnite ma, že to nie je až také strašné.
Nie som hysterická ani problematická, len neskúsená prvorodička.
Ď.

jednoduchazena1
4. feb 2022

Ahoj, z vlastnej skúsenosti nové Zámky podľa mňa super, rodila som aj v Galante, čistá katastrofa

4. feb 2022

@jednoduchazena1 aj s personálom si bola spokojná?

luci_ba
4. feb 2022

Nepoznam ani jednu z menovaných, ale ono je to takmer vždy o ľuďoch. Aj v tej najšpičkovejsej pôrodnici ked je sestrička čo ťa zdeptá tak je to konec

anjelicek26
4. feb 2022

Pozri ja beriem vsetky internetove recenzie s rezervou. Pretoze malokto, kto bol spokojny si najde cas nieco napisat a ten, ktory spokojny nebol, sa stazuje zakazdym... toto je potom velmi skreslene...chod si na obhliadku porodnice, porozpravaj sa s lekarmi, co tam su, dohodni si porodny plan, ak je to mozne, spolahni sa na manzela, ze bude pri tebe a keby sa mu nieco nezda, ze to bude riesit za teba (ty v bolestiach nemas co take veci riesit, clovek nerozmysla potom casto racionalne)...

vikes
4. feb 2022

Keď sa tak strašne bojíte pôrodu, zaplaťte si pôrodníka, bude sa vám viac venovať. Recenzie sú veľmi špecifická záležitosť, čo inému nevyhovuje, vám nemusí vadiť.

4. feb 2022

no asi to bude tym, ze dobre recenzie pise malokto 🤷‍♀️ tiez mi kamoska rodila v Novych Zamkoch 2x a pochvalovala si, zalezi od toho co ocakavas a ako sa nastavis castokrat a na kozu sestricku co ma zly den natrafis hocikde - mne sestricky na novorodeneckom "sprijemnili" chvile tak, ze som cele styri dni preplakala, lebo som nemala mlieko, maly sa narodil 4.5 kg, prikrm mu nestacil, plakal od hladu a ja s nim a este boli na mna odporne a to v beznom zivote som asertivny clovek a davno by som sa ozvala, po porode som to ale nebola uplne ja a napriek tomu som s porodnicou ako takou spokojna

jednoduchazena1
4. feb 2022

Bola som veľmi spokojná, pomohli, poradili, všetko vysvetlili

anjelicek26
4. feb 2022

btw. prvu dceru som rodila v nemenovanej Bratislavskej sukromnej porodnici a mam na to velmi blbe spomienky...sestricka znudena, ze to "nemoze tak boliet" a "nemoze ist tak rychlo" a potom hups dcera sa narodila do ruk vydesenej anesteziologicky, takze tak... je to len o ludoch a tom, aku maju ten den "naladu" a chut sa tej zene venovat... a casto aj o tom, ci je zena celkovo - narocna pacientka... niektore to tomu personalu tiez nezlahcuju...

luci_ba
4. feb 2022

@anjelicek26 asi sme narazili na tú istú 😃 presne: to su slabé kontrakcie, pospite si a rano vas prídem pozriet... Za hodinu a pol otvorená na 8cm 😏😏😏

tuppuk
4. feb 2022

Vieš ono je to ťažko si vybrať, lebo každá má iné skúsenosti a zážitky, pokiaľ ti to nerobí problém, skús si sama zistiť info čo a ako by v danej pôrodnici prebiehalo.

blumie
4. feb 2022

Ja som sice rodila v BA, bola som normalne na prehliadke porodnice a aj kurzy robili pred porodom. Pokial ale mas na vyber tie spominane 2, tak by som urcite volila NZ porodnicu. Pokial viem tak maju jedno z top oddeleni pre novorodeniatka aj s nizkou porodnou hmotnostou. Vzdy mas moznost zistit si na ich stranke viac info a ak umoznuju prehliadku, tak sa na nu nahlasit. Recenzie su velmi subjektivne. Je ine ked sa niekto stazuje na kvalitu jedla a ze wc je jedno na poschodie ako ked sa niekto stazuje na pristup porodnika a sestriciek. Aspon teda pre mna. Prajem vela stastia a rychly, bezbolestny porod.😉

emalka
4. feb 2022

Z tych dvoch nemocnic by som zvolila tu v Novych Zamkoch, ale aj ta Levicka by mohla byt ok.
Mame rodinu v Leviciach a je pravda, ze Levicania radsej chodia do inych nemocnic ak mozu, no ta porodnica vyzera byt z tych lepsich oddeleni v tej nemocnici. Ked ale mate blizsie NZ tak nieje o com, aspon pre mna.

Castokrat mi pride ze ak je aj porodnica dobra tak ti zazitok pokaslu sestricky na sestonedeli, ale s tym neurobis nic len sa obrnit a nebat sa ozvat.

4. feb 2022

Baby ja by som aj išla, len mám prísny kľudový režim. Takže si musím túto problematiku naštudovať online. To, že sa na mňa nebude každý usmievať mi nevadí
Ja len chcem aby malý bol v poriadku 🙂 a novozámocká má fakt špičkovú výbavu. Niekde porodiť budem musieť 🤣

zoobaby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32

Tiež odporúčam Ružinov Bratislava, klasik izba, ale milý personál

loisgigi
4. feb 2022

Komárnanská Nemocnica neprichádza do úvahy?

motyl29
4. feb 2022

Ja som z Levíc a išla som rodiť do Zámkov, plánovaný cisársky a aj keby som peši mala ísť tak tam zájdem 🙂 , max spokojnosť, nemôžem povedať pol slova.

4. feb 2022

@loisgigi rada si prečítam recenzie aj o tej 🙂

4. feb 2022

zeny ale ak je z okolia Novych Zamkov tak je pekne, ze jej odporucame Ruzinov ale ist dve hodiny do porodnice no neviem 🤷‍♀️ mozno len ja by som si netrufla

mariska1989
4. feb 2022

Bacha na recenzie lebo niekedy mi príde že tie baby sa sťažujú aj na to že museli rodiť oni a nie niekto iný .každá znáša problém s chovaním sestričiek inak , ďalšia vec je že niekedy tu sestričku nájdete iná mamička a sestrička je potom mrzuta lebo robia v dnešnej dobe dosť veľa ale mamičky si to vôbec nevážia . Ber tá ktorá ti je najbližšie a máš poriešene však tam budeš len 72 hodín

ailiba
4. feb 2022

Neboj sa, musíš veriť, že bude všetko v poriadku. Ono je to dosť aj o šťastí. Na rôzne nemocnice sú rôzne skusenosti🤷‍♀️. Tak je to o všetkom, čo nájdeš na internete.

@petamich presne, BA neprichádza do úvahy 🙂
Ja si vôbec neviem predsaviť ako to tam bude, preto aspoň takto recenzie čítam. Bude to náročné a bude to bolieť to viem, ale ako bude prebiehať samotný pôrod to ani srnka netuší, teória je jedna vec a druhá je realita. Nepovažujem sa za ťažkú povahu, určite nikoho nebudem bonzovať ani zbytočne obťažovať. Bojím sa neznámeho :D Nemôže to byť až také zlé keď tam denno denne rodí XY žien. 🙂

4. feb 2022

uplne ta chapem 🙂 myslim, ze vacsina z nas mala tieto pocity, ja som mala hrozny porod ale napriek tomu si velmi cenim porodnika, PA atd. lebo boli perfektni a vela pomohol aj epidural a manzel, dokonca aj jedlo mi chutilo, keby tie sestricky mali trosku citlivejsi pristup asi by som to hodnotila 10/10 - lebo dospelacke sestricky aj vsetci lekari, ktorych som stretla (bola som dva dni pred porodom hospitalizovana) boli uzasni - len som asi mala smolu na zly den niekoho alebo dni (a zial nie som jedina ale vidis baby viacere pisali, ze je to o ludoch a to si nenaplanujes)

zamysli sa nad takymi vecami - ze ci chces manzela/partnera pri porode, epidural, vzdialenost, neonatologicke oddelenie, keby nahodou nieco a pripadne ak chces nechces zazmluvnit lekara, nadstandardna izba...a podla toho sa rozhodnu 🙂 a ci tieto veci sa daju riesit v tej danej porodnici

a drzim paste nech je rychly, idealne bezbolestny a podla "predstav"

loisgigi
4. feb 2022

Celkovo je to dobrá porodnica! Ja som rodila v 2015, a teraz budem v máji! Lekári, sestričky super prístup! Mala som akútny cisársky!

patusss
4. feb 2022

Bola som v Leviciach a bola som spokojná, nie je to tak dávno. 😊 Za jedinú nevýhodu považujem, že som nemohla mať epidural - bola noc, víkend a ARO oddelenie preťažené kvôli covidu. Kľudne napíš, ak máš nejakú otázku.

katarinkapetko
4. feb 2022

Na tvojom mieste by som to niako moc neštudovala. Ja som to tiež nerobila a mala som potom menší stres. Pozri väčšina žien skôr napíše recenziu keď sú nespokojné ako keď sú spokojné preto možno čítaš prevažne negatívne recenzie.

zoobaby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
4. feb 2022

@zoobaby ja som nikde nenapisala, ze je to zakazane 🙂 ja osobne by som si netrufla ist do nemocnice, ktoru mam dve hodiny cesty ale tak to uz kazdysi sam zvazi

kristinatop96
5. feb 2022

Chápem tvoje obavy, no musíš to brat s moc veľkým nadhladom. Neexistuje pôrodnica (ani na svk ani v zahraničí), na ktorú by sa nenašla ani jedna dobrá alebo zlá skúsenosť. Vždy budú aj dobre aj zle. Nesmieš sa nechať recenziami opantat a vsugerovat si niečo také, že určite to bude aj u teba. Takže si vyber podľa pocitu a intuície, ok, precitaj recenzie, ale nič si z nich nerob. Lebo čítam tie recenzie aj ja a podla nich sa nedá rodiť v žiadnej svk nemocnici a jediná cesta ako porodiť je ujsť za hranice (samozrejme, každý asi bývame popri hraniciach na skok a mame na to financie a moznosti) 🤦🏻‍♀️ okey, je pravda, že postupy sú niekedy veľmi ďaleko oproti len cecham a iným západným krajinám, vybavenie detto, no vzhľadom na to, že existujú už rebríčky top pôrodnic atď, mení sa to k lepsiemu, aj keď pomaly, avšak prestíž je dnes dôležita. Inak, veeeelmi záleží proste aj na tom, ako si sama senzitivna na ľudí a podobne, napríklad to, čo mne v pôrodnici prišla ako sestrička, ktorá si robí svoju prácu no len je odmeraná a nemala chuť vykecavat a podobne, avšak mne toto vôbec nevadilo a neriešila som to, spolubývajúca z nej bola nanervy a pre ňu bola protivna a neviem aká, lebo jej nieco nepovedala krajším tónom 🤷‍♀️
Za mňa - recenzie sú veľmi subjektívne a je v nich minimum objektivity. Hod sa do kľudu a teš sa na pôrod a nerieš subjektívne názory iných. Držím ti palce 🙂

gaborova111
5. feb 2022

Dobry den neviete aka je porodnaca kezmarku oplati sa tam ist rodit alebo nie co si o tej nemocnice mislite dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre