Vakuumextraktor a pôrod

daniela89
4. feb 2016

Rodil niekto vakumextraktom?

miriam11
5. feb 2016

Rodila som tak, syn mal pupočnú snuru omotanu okolo pliec, pri tlaceni ho vtahovalo stale naspat. Pouzili VE, hojenie ale v pohode, cakala som horsie. Prvy pôrod som mala cisárskym, ale aj tak tento s vakuumextraktorom hodnotim ako lepší.

daniela89
autor
5. feb 2016

A nema niake poškodenia z toho , mne sa to zdalo dosť nebezpečne?

matarka
5. feb 2016

Ja som napokon porodila s VE tiez. Prijemne to nebolo, ale nemyslim, ze mam z toho nejake nasledky a aj dcera je v poriadku. Len pri VE je nastrih isty, inak to nejde. Ale ten moze byt aj pri uplne prirodzenom porode.

xclusive
5. feb 2016

Rodila som VE ...malemu sa vzpriecila ruka....poskodenie ziadne...robil to mega sikovny doktor...maly mal asi 2 dni na hlavicke uuuplne jemny otlacok...ziadna deformacia hlavicky...a nebola som ani nastrihnuta...mala som 3 stehy

matarka
5. feb 2016

@xclusive Bez nastrihu? Tak predsa sa to napriek VE da aj bez, to je super! Myslela som, ze nie. Moja mala hrcku, ktora sa po niekolkych tyzdnoch vstrebala, deformovanu hlavku nemala.

daniela89
autor
5. feb 2016

Dakujem som myslela ze táto Metoda sa používa iba výnimočne, som trosku pokojnejšia

pipilady
5. feb 2016

Moja teta rodila 2x takto. Prvé dieťatko zomrelo hneď po pôrode, ale myslím si, že príčin bolo viac, dieťa bolo dokatované, pridusené (veľké, nevládala ho vytlačiť a pôrod bol pred viac ako 30 rokmi). Druhé dieťa tiež VE a je v úplnom poriadku....

matarka
5. feb 2016

@daniela89 Skus nad tym dopredu nerozmyslat, mozno porodis uplne bez problemov. Ale ak Ta to upokoji, naozaj sa da prezit aj porod s VE🙂 A po nom je kazde dieta poslane preventivne na neurologiu, aby bola naozaj istota, ze je v poriadku.

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matarka
5. feb 2016

@sylvia217 Teba nechali rodit velkeho chlapca v polohe KP prirodzene?! To nechapem. Inak klobuk dolu, riadni velkaci obaja!

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela89
autor
5. feb 2016

Práveže rodila som s ve nemohla som ho vytlačiť, tak preto som chcela vediet ci niekto takto rodil, brutal zážitok ale som šťastná ze maly dýcha a je pri mne

matarka
5. feb 2016

@daniela89 Ano, ten vakuovy "finis" je dost brutal, vtedy som si tusim aj konecne zakricala🙂 Asi mas cerstvo "po", vsak.. Gratulujem k babatku a prajem rychle zotavenie a vela zdravia obom.

daniela89
autor
5. feb 2016

@matarka Ano čerstvo po dakujem veľmi pekne

lubiduch
5. feb 2016

Moj sa narodil bez VE ale komplikovany porod, nebol dostatocne otoceny do porodnych ciest takze mal velky kefalhematon na hlave (fakt velky az mu ciapky ani dobre neboli), hrcu mal az 6 tyzdnov...vsetci lekari co ho videli sa pytali ci isiel VE,ze tie deti maju take hrce.....

miriam11
5. feb 2016

@miriam11 ziadne nasledky

miriam11
5. feb 2016

@daniela89 ziadne nasledky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre