Sterilizácia hneď po pôrode

kristina39
10. máj 2013

ahojte maminy...chcela by som sa informovat...mam uz dve deticky a tretie na ceste a dalsie uz neplanujeme tak by som chcela hned po porode podstupit sterilizaciu...chcela by som vediet ako dlho sa potom ostava lezat v nemocnici...ci tak ako zvycajne alebo dlhsie...ci moze byt manzel somnou pri porode lebo ho tam chcem a bol aj pri prvych dvoch...a aj kolko to stoji...a ak mate este nejake info ohladom toho tak by som sa rada o tom dozvedela viac...dakujem za vase odpovede 🙂

xlucia
10. máj 2013

@kristina39 ako budes rodit? ak normalne, tak po porode ti to hned nespravia. ak rodis cisarakom, tak sa to robi pocas porodu

mawka
10. máj 2013

@xlucia luci a ty mas po sekcii skusenosti? toto zaujima tak trocha aj mna do buducnosti. stale plati, ze po tretom dietati je sterilka gratis, ci uz nie?

kristina39
autor
10. máj 2013

tak dufam prirodzene...prve dva boli prirodzene..a kedy mi to mozu potom urobit.a ako dlho sa potom lezi...

xlucia
10. máj 2013

@mawka gratis to nie je. a potrebujes mat predtym vybavene papiere s tvojim podpisom starym minimalne tridsat dni... pozor na to

@kristina39 mozu ti to urobit uplne najskor po ukonceni 600 nedelia, ale mnohi gyn. to radi odkladaju az do casu ked prestanes dieta kojit.
to je naozaj individualne.
a kolko to stoji je rozne v kazdej nemocnici a zavisi to aj od sposobu vedia zakroku, plus anesteza... podla toho je aj zotavovanie
je viacero moznosti ako u zeny previest sterilku od podviazania vajecnikov az po "spalenie" tych koncov atd..

mawka
10. máj 2013

@xlucia aha, vdaka 🙂 ono ked je sekcia, asi je to najlepsie, lebo jednym vrzom to spravia. takze ak, tak hned o tom hovorit s gyn., aby sa vsetko pripravilo, nie na poslednu chvilu. dobre vediet.

kristina39
autor
10. máj 2013

@xlucia fuha no to budem muset teda zistit u doktora...je toho ozaj vela...

jankagun
10. máj 2013

@mawka ahoj ,mna sa to doktor pytal uz pri druhej sekcii,a keby som to chcela,tak to mam zadarmo..tak zrejme zalezi aj od doktora...v MT sa plati za steriliz.na vlastnu ziadost 332 eur

mawka
10. máj 2013

@jankagun ved prave, mne sa mari, ze ak je viacnasobna sekcia je to zadarmo a po tretom dietati zadarmo, inak sa plati. musim sa spytat svojho gyn.

lenkalibor
14. júl 2013

sice zatial s touto temou nemam vela skusenosti ale co som pocula, nejaky ten rok dva dozadu bola po 3sekciach sterilizacia zadarmo, dnes uz sa plati vsade a zdravotne poistovne ju hradia len v extra tazkych pripadoch. Som z oravy a viem ze tu vsade sa uz z&a to plati. Cnea je od 200-500eur zalezi od lekara a nemocnice kde to vykonavaju. Ale urcite by som si dala pozor na jednu vec, ked sa jedna o podviazanie vajecnikov vsade tvrdia ze je to nevratny proces, z par pripadov viem ze je to opak, takto sa uz narodilo par deti dokonca aj moj bratranec sa narodil po sterilizacii. Ale lekari robia aj sterilizaciu kde uplne preseknu vajcovody to je zarucene nevratny proces takze ak planujes sterilizaciu (tak ako ja len o par mesiacov neskor nez ty) urcite by som prediskutovala aj tieto zalezitosti s lekarom.

jolanaferencova
26. aug 2013

AHOJTE 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre