Prenášateľky sem

kendra73
2. máj 2016

Takze,rozhodla som sa,ze ak dodnesneho vecera neporodim,vytvorim tuto diskusiu 🙂 ..vsetky zienky prenasatelky sem s nejakymi radamy ako konecne porodit,vyhnut sa vyvolavacke 😎 😠 😠 a hlavne ako si sprijemnit tieto dni,pri ktorych uz ledva chodime,dychame a fungujeme 😅

ukulela
2. máj 2016

Ja som prenasala vyse tyzdna - jeden termin som mala 1.10, druhy 3.10. a porodila som 10.10. Podla mna len vdaka tomu, ze ma suseda vytiahla na dlhu vychadzku. Keby ze neporodim, (bolto piatok) tak v pondelok som mala ist na vyvolavacku ... takze za mna len pohyb. Mierny, ziadne silenie, ale pohyb. /recjadzky miernym tempom a tak. A najma pod dozorom niekoho 🙂 Inac ja som pila posledny mesiac ostruzinu malinovu, al lanove semiacka,ale ze by mi to nejako extra pomohlo, to teda skor nie ako ano.
Drzim palce, nech to zvladnes podla svojich predstav 🙂

kendra73
autor
2. máj 2016

@ukulela na tie lanove semiacka som pocula same chvali.zevraj babi porodili bez nastrihu,sitia.No na to je uz asi neskoro ☹ ...byt mam vyluxovany uz asi sty krat,okna tiez,davam si aj teplejsiu sprchu no malemu sa nechce ani za svet.Vyvolavacku nechcem ☹ ☹ ....v sobotu som dala dlhsiu prrchadzku ale i tak nic.najhorsie,ze nic uz neobleciem jedine saty a leginy,cize ked je vonku chladnejsie musim ostat doma ☹

anakristina
3. máj 2016

Ja mam este 11dni do porodu ale tiez ma zaujima tato tema. Asi preto lebo okolo mna vsetky prenasali. Nemam problem s vyvolavackou, radsej to ako cakat do 41+6.nechapala som v nemocnici jednu vec. Babanal pichli oxytocín a nic sa nerozbehlo. Prostaglandin im nedavali.nakoniec cisarak. Co si o tom myslite?

kvojtanikova
3. máj 2016

Tiez sa pridam ja som aj bola v nadeji z nedele na pondelok lebo ma tak boleli krize no ale rano som si dala sprchu a akoby utal. Vcera som skusala masaz bradaviek to bolo fajn a zase som mala pocit ze sa to rozbieha no a zas nic. Tak cakam a cakam. Ja som teda este len 2 dni po ale aj tak by som to uz rada mala za sebou.

kendra73
autor
3. máj 2016

@kvojtanikova ja som na to rovnako.Krize ma pobolievali vcera cely den ako ked zacina ms uz som sa tesila a nic.A dnes rano opat fit.ziadne bolesti ziadne proznaky ☹ ...pp sexe aj bradavkach mam akurat bolestive tvrdnutie asi tak na hodku a potom opat nic.uz som skusila skoro vsetko okrem ricinoveho koktailu 😀 ale toho sa bojim a nechcem fuj...Vecer si vzdy liham s nadejou,ze mozno v noci to pride alebo nad ranom.Ale ked rano vstanem a nic tak uplne nervy mam.Kazdy sa ma vypytuje ci uz mam po uz mi idu na nervy.A najhorsie su tie ich konspiracie ze preco som neporodila.Svokra ze preto lebo isto cakam dvojicky jezis uplne nervy do mna.Ved keby mam dvojicky tak by som praveze rodila skor a nie prenasala.Plus by aj bolo vidiet na sone.Tieto teorie 100rokov za opicami...

kendra73
autor
3. máj 2016

@anakristina ja som pocula a citala na vyvolavacku len same zle pribehy ☹ asi 90%bab na nu nadava a len 10%ze pohoda...neviem vobec podla coho doktory urcuju co bude s nami dalej.Moju kamaratku nehali 14hodin na koze sa trapit v silnych kontrakciach a bolestiach aj napriek tomu ,ze sa neotvarala az potom sa rozhodli ze inak ako cisarakom to nepojde.Naopak mojej sestre spravili cisarak hned jak jej praskla voda.To iste aj s vyvolavackou.Citala som ze niektore babi prenasali den dva a uz sli na vyvolavacku a ine aj tyzden a stale ich nehali gulat sa.

zimmi1
3. máj 2016

tak dnes mam oficialny termin a stale nic, zavreta, krcok drzi, tak sa pridavam..vyskusala som uz kadeco, upratovanie, kupele, schody, sex, fitlopta, caj (skorica, zazvor, klinceky), prechadzky..niekolko tyzdnov uz pijem alchemilku aj s malinikom..no ja uz neviem... uz sa len modlim :D :D vyvolavacku som si vyskusala pred dvoma rokmi, bolo to dost zle a aj tak som skoncila cisarskym..tentokrat mi ju uz nepichnu, cize bud sa to spusti, alebo zas sekcia, ktorej sa chcem vyhnut.

inak po tom caji v kombinacii s fitlopou sa mi spustili kontrakcie- nepravidelne, trvali asi 2 dni- zial u mna bez nejakeho vysledku, ale mozno vam pomoze 😎

anakristina
3. máj 2016

@kendra73 presne tak je to individuálne a závisí aj od toho ci mas dohodnuteho lekara.vraj preto nechávajú ženu v kontrakciach aby mala tu prvu dobu porodnu, aby sa babo pripravilo. Tiez poznam len take co skoncili cisarakom po vyvolavacke. Ale stale lepsie ako to nekonecne cakanie ci uz sa nieco pohne. Keby sme tak mohli rodit v termine spontánne a rýchlo.... Bolo by to ako splnený sen

kendra73
autor
3. máj 2016

@zimmi1 ja som 3.den po termine a ani naznak :-/ .Skusila som vsetko.
Dlhe prechadzky,sex,teple kupele kazdy vecer,masaz krizov,masaz bradaviek,drepy,upratujem den co den(okna aj kupelka) a nic.akurat z drepov mam svalovicu kvalitnu,so sexu hodinove bolesti a pak prd a z masaze bradaviek jemnucke pobolievanie v podbrusku ale pak tiez prd....Citala som este o ricinovom koktejli alebo toniku ale to do seba pchat nechcem :-/ ....Prvy syn bol nacas.noooo nacas.Mal byt 2.oktobra ale nehali ma trapit a vodu mi praskli az 3.rano....tam to zacalo pekne,odisla mi v sobotu hlienova zatka a v nedelu som sa zobudila o 5rano na kontrakcie.Ale teraz nic.citim sa akoby som ani nebola tehu.

kendra73
autor
3. máj 2016

@anakristina ono ide aj o velkost a vahu babatka.Moj drobec ma priblizne 2800g co je skoro nic.Mozno preto sa nic nedeje.Telo mozno nema potrebu zacat so stahmi kedze je drobunky.Naopak moja kamaratka rodila skor asi o tri tyzdne lebo mala valibuka cez 4kila mal....Ale samozrejme kazda sme ina.Nikto ma aj velke babo a i tak prenasa a naopak.Ja cakam do konca tyzdna a ak nic tak v pondelok rovnaky kolobeh ☹ monitor a pak poradna ☹ aj toto ma uz unavuje.

nice202
3. máj 2016

Ja sa pridam. Starsiu dceru som prenasala dva tyzdne a nic sa neudialo. Nakoniec utz vysetrenie ukazalo, ze dcera ma uz cez 4 kila a v 42tt a 2 den mi spravili sekciu. No a tu nastal mierny vahovy sok. V takomto vysokom tyzdni /dokoca som nemala ani raz poslickov, ci tvrdnutie/, ked mi urobili sc, tak dcera vazila 4850g, cize skoro 5 kil. Bola taka velka ako 3 mesacne deti. Voda nebola nastastie zakalena, apgar skore 10, ale jednoducho by sa sama asi na svet ani nepytala a nemalo zmysel cakat, kedy si zmysli, pretoze rizika pri tlaceni by boli obrovske.

kendra73
autor
3. máj 2016

Inak zienky este co sa tyka toho sexu,mam dalsiu cerstvu radu 😀 zevraj po sexe ostat hodinu lezat a malo by sa to rozbehnut.A ja trubka som vzdy bezala do sprchy.tak skusim a uvidime.dnes uz ma aj pobolievaju krize,nie sposobom ze su namahane ale skor ako pred ms.

kvojtanikova
3. máj 2016

Tak baby ja som od 14:20 na porodnici, klystir a prechadzky a skakamie na lopte a furt nic...Som sem dosla lebo mi odtiekla voda a odvtedy ani prd... Som zvedava co teraz bude.

kendra73
autor
3. máj 2016

@kvojtanikova jeeeeeej huraaaa uz to mas za par.zachvilku budes mat malinke v naruci 🙂 ..drzim silno palce nech to mas co najskor za sebou a ste obaja vporiadku

tobnuf
3. máj 2016

@kvojtanikova silno drzim palce 🙂

katkasimlkatkasimi
3. máj 2016

@kendra73 ja som rodila V deň termínu vyvolavackou je to moje prvé čiže nemám s čím porovnať. Ale za mňa úplne super. Ráno O 7 mi zaviedli tabletku, bolesti iba ako pri silnejšej MS potom O 10.30 dali oxitocin A 13:15 som už drzala malinku. Z žiadne extrémne bolesti...

kendra73
autor
3. máj 2016

@katkasimlkatkasimi tak to je super 🙂 jedna z mala.I ked ja som mala prvy porod spontanny prirodzeny a na den presne a i tak som trpela jak pes.dodnes ma mrazi ked si nan spomeniem

katkasimlkatkasimi
3. máj 2016

@kendra73 ja zasa naopak úplne super. Ale tak hlavne nech sú deturence zdravé. Želám rýchly A čo najpohodovejsi pôrod 😉

nikusiknika
3. máj 2016

Tak ahojte pridavam Sa Ku vam prenasam 4 den podla druheho terminu kazdy chvilu cakam pri kazdej malej bolesti Len cakam ze uz Sa to rozbehne a ono stale Nic uz som aj okoliu povedala ze nech Sa ma furt nepytaju ze mi To leze Na nervy...uz Sa neviem dockat

kvojtanikova
3. máj 2016

Idem troska "provokovat" a pochvalit sa... Lenka (3080/48) sa narodila 21:25 potom ako mi 21:00 pichli oxytocin lebo som tam stepovala os 14:20 a bez vyraznejsej zmeny. Mala som uz sice kontrakcie kazde 4min ale podla doktora slabe. No ale ked mi praskli ten oxy do zily, v mihu okamihu to islo na 1,5 min kontrakcie a asi pri takej desiatej z nich som uz rodila. Zastopkana som sice alo Cicmianska vysivka ale nevadi. Drzim vam vsetkym palce aj prsty nech sa to aj vam rychlo rozbehne.Prajem krasny zvysok dna.

anakristina
4. máj 2016

@kendra73 vies co v nemocnici baba bola v 41+6 a nerozbehlo sa to a mala 4kg.ale zas kratka bola pupocna snura tak asi sa preto nezosuvala dole. Aj u nas je v poradni tolko prenasateliek. Ja neviem ci existuju dlhsie tyzdne ako tie po termine :( stve ma to, ze prenasanie nema medicinske vysvetlenie. A neviem ako to riesili volakedy.

kendra73
autor
4. máj 2016

@kvojtanikova gtlratulujem a zavidim v dobrom 🙂 .prajem vela zdravia,mliecka a nech ste co najrychlejsie doma

kendra73
autor
4. máj 2016

@nikusiknika ja dnes tiez 4.den po.Prechadzam zo stavu zufalstva do stavu zurivosti.vcera vecer som mala mierne bolesti tak uz som bola cela natesena ze v noci alebo rano sa to rozbehne.A mne opat nic neni.Maly si veselo kopka a ja ziadne priznaky.uz fakt rezignujem

kendra73
autor
4. máj 2016

@anakristina dnes 4.den po a verim ze budem aj 5.aj 6. a v pondelok zas ta otrasna poradna kde vzdy sedim od 10do 13 ☹ ...nechapem preco sa toto zenam deje.Prveho syna som mala bez problemov.Toto druhe tehu mam od 5.tt rizikove.cele odjedene na duphastone a magnezku a nakoniec prenasam.Este tie prve dni som si hovorila,ved nevadi malo kto to da na termin presne.ale dnes uz je to 4.den a ja ani len naznak.Keby som aspon vedela ze sa to blizi a ze zajtra alebo do piatku porodim.Ale nic sa somnou nedeje.maly si kopka a ja som plna energie akoby som mala rodit az v juny

espresso
4. máj 2016

Ahoj, ja som porodila sama asi tyzden po termine. Vecer sme mali dlhsiu pesu prechadzku, a rano som mala kontrakcie. A tiez rozpravala som s babatkom a vysvetlovala jemu, ze uz je cas 🙂 Neviem, ci aj to pomohlo, ale skusit to mozes 🙂 Prenasala som tyzden aj dceru, aj synceka. A dopadlo to dobre. Tiez prajem, aby vsetko dobre dopadlo aj u vas. A vela-vela zdravicka celej rodinke 🙂

anakristina
4. máj 2016

@kendra73 mne tiez hrozil potrat potom predcasny porod. Hlavicka Od 30.tt tlacila nenormalne na vchod. Teraz mi dr povie ze citi dole hlavicku ale nie az tak ako predtým. Proste sa dokazala posunut vyssie. Uz necitim bolest na hradzi a brucho mam tiez vacsie :( prave ku koncu

kendra73
autor
4. máj 2016

@anakristina presne to iste.Od 5.tt som na rizikovom cize od zaciatku tehu.Stale som krvacala hrozil potrat,ked islo o plod tak predcasny porod.Hlavicka natlacena dole,krcok skrateny a ja otvorena,cs som mala nejak 11,plus opat krvacanie.a teraz ani panovy von 😀 lieky mam vysadene od 37.tyzdna tak neviem.ci ten duphaston to nejak zakorenil.Citala som mnoho pribehov kde hrozili predcasne porody a nakoniec tie zeny prenasali.zvlastne.

zitova
4. máj 2016

Porodila som 14 dni po termine. Nic nepomohlo ani opakovany ricinovy koktejl 🙂 Vyvolavacku som nemala.

kendra73
autor
4. máj 2016

@espresso ahoj.ja pevne verim,ze do piatku sa malinky rozhybe a pojde von 🙂 medzi nas.to uz budem 6.den po TP :-O ..skusili sme uz vsetko co sa da ☹ mna uz len napada ci nemam zle termin vypocitany.dufam ze do piatku to vide ☹

zitova
4. máj 2016

Inac pozorujem, ze 95% okolia prenasa v priemere ten tyzden.. ziadne stresy, zacinam si mysliet, ze je to systemova chyba 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre