Predčasný pôrod

macka1555
18. máj 2014

ahojte baby. Chcela by som sa opýtať na to či ked mam občas bolesti v podbrušku ale každý den ale nie moc dlho ale občas bývajú častejšie či su to tie falosne kontrakcie. Bola som v pondelok 12. u doktora a ten mi hovoril ze to moze byt uz kontrakcie. ja som teraz uz v 36. tyzdni. a pital sa ma ci mala moja mamina predcasny porod a ked som mu povedala ze brat sa narodil v 8. mesiaci a sestra sa tiez pitala o 6 tyzdnou pitala skor tak mi potom povedal ze mala sa asi vypita skor ako neskor. potom mi kontoloval krcok a povedal aby som tento tyzden lezala a nic nerobila a na dva tyzdne nam zakazal aj sex. aj tak teraz je to uz dost neprijemne. ale myslela som ze ked sa uz zaciam otvarat tak ma posle lezat do nemocnice. ale neposlal. doma sa neda ze iba lezat. musim nieco spravit a ked ece aj poschodovy dom mame tak aj po schodoch musim chodit.
len teraz stale cakam kedy to pride. mam termin az 20. juna. ale to uz by nemalo vadit ze? alebo ano? teraz v noci chodim aj stale cikat v noci a ked sa postavim tak mam strasne padnute aj brucho a ani chodit nemozem pretoze ked spravim vecsie kroky tak ma podbrusko boli. a obcas mam take bolesti uz medzy nohami. moze to byt tym ze sa otvaram?
za kazdu radu budem vdacna dakujem.

tslobik
18. máj 2014

@macka1555 Mala by si sa šetriť ako povedal lekár, ja som také bolesti mala od polovice tehotenstva a od 30 tt. som ležala v nemocnici. Ale v nemocnici, kde som bola ja, väčšinou matky po ukončenom 36 týždni posielali domov, ako aj mňa. Malý sa narodil v ukončenom 37 tt a úplne zdravý, v poriadku. Ak si už na konci toho 36 tt. už by to nemal byť veľký problém. Ale skús ešte tie dva týžne byť v kľude a len tak polihovať. Každý deň naviac je dobrý. A tie bolesti, to môže byť už blížiaci sa pôrod, sa rozostupujú panvové kosti a telo sa proste pripravuje. Mna to tam dole neskutočne bolelo všetko, brucho som mala veľmi nízko celé tehot. a malý sa o to ľahšie narodil 😀

dooomca
18. máj 2014

teraz je to normálne, že bábätká sa rodia skôr...ked sa aj skôr narodí, nemusíš sa báť, bábo je už dosť vyvinuté a má už aj peknú váhu, takže sa nebojkaj 🙂

bubu4125
18. máj 2014

36 tt je už v poriadku, už sa telo chystá na pôrod, všetky príznaky svedčia o tom,že čoskoro rodis...Ja som rodila v 26 tt a malá mala teraz tri roky, všetko krásne dobehla,niekedy mám pocit,že až predbehla niektorých svojich rovesníkov...nič sa neboj, ale ak môžeš, odpocivaj, šetri sa...každý deň naviac je plus pre dieťa...držím palce

macka1555
autor
18. máj 2014

@tslobik no ja som ece lan vcera zacala ten 36. tyzden a mala mala na poradni okolo 2,5 kila. a to nieje malo?

macka1555
autor
18. máj 2014

ja som sa najviac bala co mi povie kardiolog pretoze ja mam tachykardiu a aritmiu a zalezalo od neho ci budem muset ist cisarslik. ale teraz v piatok mi nastastie povedal ze pokial je malinka otocena hlavickou dole nevidi problem ze mam este lepsie vysledky ako pred pol rokom ked som bola na kontrole.

saska.t
18. máj 2014

@macka1555 moje donosene dieta,porodene v 39 tt malo 2,5 kg zdrave stastne a bez zdravotnych problemov 😉

lucinkao
18. máj 2014

Nas male sa narodil v 34 tt a je zdravy vesely chlapcek prvy mesiac sme sice bojovali trosku lebo nas trapilo brusko ale teraz by nikto nepovedal ze bol predcasne narodeny

tslobik
18. máj 2014

@macka1555 Neboj, nie je to málo......2,50 kg bábätká (ktoré mali pri narodení menej) púšťajú domov, to je tuším hranica. Môj mal pri narodení 2,90 a je to chlapec 🙂 A nakoniec.....môže mať teraz aj viac, veď lekári tiež neurčia tú váhu celkom presne. Všetko bude ako má byť 🙂

macka1555
autor
18. máj 2014

no tak uvidim lebo uz sa to len tazko zvlada pretoze ani postavit sa nemozem a ako som citala niektorim babam bolesti presli ked boli na wc-ku. ale mne nepomaha ani to skor by som povedala ze pri malej potrebe ma to viacej boli. ale bolesti zatial nemavam nejake dlhe a ani pravidelne.

cinkatko
18. máj 2014

no baby ja mam podobny problem. Zitra jdu k doktorovi, ale chtela bych se zeptat: Co znamena praskani panve? Ja si na zem (na travu v parku) nemuzu sednout, protoze me uplne boli v podbrisku a slysim jak mi pukaji kosti. V teple vode se nemuzu koupat protoze se zacnu dusit a vubec mi to neni prijemne. Mivam cim dal tim vic jakoby menstruacni bolesti. Ale co mi dava starost je, ze posledni tyden citim takovy zvlastni ( neco jako elektrizujici nevim jak to popsat) tlak, ktery zacina upristred zad, prejde do zeber a na hrudnik. Citim pak takovou tihu a pichani u srdce. Popadam dech. Nikdy v zivote jsem nic takoveho necitila. Trva to jenom chvili, ale mam strach ze s sebou hodim o zem . Nevite co by to mohlo byt a co to praskani panve?? Mohla bych driv porodit? Jinak beru prasky na doplneni zeleza.

kiki68
19. máj 2014

@cinkatko radsej vsetko povedat lekarom, lebo mojej thcyni sa takto spustil porod, ona teda uz mala v termine,ale nema na to vobec dobre spomienky. Moze to byt aj prkotina,ze dieta tlaci na nejake nervy a to vystreluje tak,ze Ti je pomaly na infarkt.

tslobik
19. máj 2014

@macka1555 mna ešte napadlo.....keď som mala tie bolesti dole, tak boleli ma aj panvové kosti ale Dr. mi zistil v nemocnici aj zápal močových ciest.....Tiež ma neskutočne všetko bolelo a non-stop som bola na WC. Aj mi dali antibiotiká tuším na 10 dní. Ale nemala som pocit, že by mi pomohli

macka1555
autor
19. máj 2014

ahojte baby. od vcera poobedia mi neni dobre. Zacina ma dsit ale hrdlo ma neboli. a neska som si merala teplotu a mala som zvisenu na 37,1. to je u mna ece v pohode len sa bojim o malinku ci mi nemoze choroba nejako posurit porod. citim od vcera taky vnutorny nepokoj a som totalne nesvoja a sale sa mi chce plakat.
ne to normalne?

macka1555
autor
20. máj 2014

@tslobik mne na poradni robil doktor vytek kvoli infekcii ale nevolal mi ak vysledky su potom dobre. len vcera ma strasne prehnalo a neska mam bolesi a stale ma nafukuje a to som pritom neska nejedla nic take nezvicajne. neviemc im to moze byt. ale mohlo by to byt aj zaludocnou nervozitou? ze ked mi doktor povedal ze mala moze prist skor?

tslobik
20. máj 2014

@macka1555 môže to už byť aj stresom....hlavne kľud, skús sa tešiť na bábätko ktoré čoskoro budeš mať v náručí 🙂 Ale keď sa necítiš dobre, radšej asi choď k lekárovi....Mne tú infekciu moč. ciest zistili nie z výteru ale z moču. A keby už aj malinká prišla na svet, bude v poriadku. Ale určite ešte ten týždeň, dva vydrží 🙂

macka1555
autor
21. máj 2014

@tslobik
moc mam vzdy v poriadku o mi kontroluju kazdu poradnu. tak ja skusim na to nemyslet ale moc sa to neda ked mas bolesti.

kotatko1232
21. máj 2014

@macka1555 Moja sa narodila 37tt a vazila uz 2900g.nemusela byt v inkubatore a za 4 dni sme sli pekne domou.takze sa nemusis baaat 🙂

tslobik
21. máj 2014

@macka1555 už to zvládneš tých "pár dní" a bude dobre. Ja som sa neskutočne tešila, že mi tiež bolesti prejdú. Mala som pocit, že sa mi tie panvové kosti rozsypali 😀 , ale potom sa to dalo všetko do poriadku 🙂

marttia
21. máj 2014

Moja dcerka sa narodila 38 tt,vazila 2450 g mala 44 cm.V inkubatori nebola,domov nas pustili na stvrty den ani som nemusela chodit s nou do ziadnej rizikovej ambulancie,teraz ma 10 mesiacov je to zdrave,vesele dievcatko.Drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo
@macka1555

macka1555
autor
21. máj 2014

@tslobik
no to dufam aj ja ze to uz coskoro prejde lebo tieto bolesti su naozaj strasne....
@marttia dakujem no necham sa prekvapit aj ked pravdu povediac prekvapenia takehoto tipu moc nemusim. som radsej ked mam naplanovane nieco a vtedy to je ale toto sa asi moc naplanovat neda. :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre