Pôrod prvorodičky

26. okt 2021

Moze prvorodička ktorá ma podla uzv v 30tt menšie bábätko o pár dni porodiť skor ako v stanovenom termíne v 40tt? Prečo sa vraví ze prvorodicky môžu aj prenášať po 40tt? Ste tu nejake mamičky co porodili napr v 38? Od coho závisí kedy sa pôrod spustí ? Nechcem rodiť tak neskoro, idealne v 38-39 tt by som chcela..

jankabenji
26. okt 2021

Aj ja som chcela a hold..2x som rodila takmer v 42tt 😁 a raz len 2 dní pred termínom. Dievčatám sa von nechcelo a mohla som sa aj na hlavu postaviť,takže v tomto je chcenie úplne nanič

lucia147852
26. okt 2021

Chcieť mozes, aj ja som chcela a rodila som 41tt. A vždy najdes aj take čo prenášali a aj take čo porodili skôr, pre teba je info ako to bolo u iných úplne irelevantna

martinajurkechova
26. okt 2021

Ja som ako prvorodička rodila v 38tt. Proste mi odtiekla plodová voda.

veronice
26. okt 2021

Porod sa nespusti vtedy ked chces ty ale vtedy ked chce babo 😉 vsetko medzi 2 tyzdne pred a 2 tyzdne po termine je ok. Ver mi ze mnohe z nas chceli porodit aspon presne na termin a nevydalo 😁 ja som prenasala 5 dni. Tiez by som najradsej porodila v 38-39tt ale dietatko potrebovalo byt este dnu. Co konkretne spusta porod nevedia ani lekari, ze co je ten podnet ze "uz". Takze ty to urcite nenaplanujes ani neovplyvnis, proste treba len cakat 🙂 bude ako ma byt 👍

uzivatelka1113
26. okt 2021

ja som porodila v deň termínu a dve známe o dva týždne skôr 🤷🏼‍♀️

maribell
26. okt 2021

Ja som ako prvorodička rodila 8 dní pred termínom.
Druhý pôrod deň po termíne a tretí pôrod dva dni po termíne.. takže to s počtom pôrodov nemá nič spoločné 😊

lucy_669
26. okt 2021

Ja som porodila 38+6 a 3 dni pred pôrodom mi doktor povedal že môžem porodiť už kedykoľvek lebo dcérka bola už veľmi natlačena v pôrodných cestách a teda tie 3 dni na to mi po kúskoch začala odtekať plodová voda 🙂 prvé bábätko mám 21 🙂

ivka21
26. okt 2021

Prvý sa narodil 39 t 5d.a druhý co som silou mocou chcela nosiť co najdlhšie 37t. Bábätko vie kedy je jeho čas a ma sa narodiť

suzie28
26. okt 2021

U mna prvá dcéra sa vypýtala v 38tt a v ten deň som bola ráno na poradňu , všetko bolo ok a večer mi odtiekla plodová voda a rodila som . Druha dcéra v 39tt . Ráno mi začali kontrakcie večer bola vonku .

ajko2011
26. okt 2021

Ja som porodila presne týždeň pred termínom. 🙂

ailiba
26. okt 2021

Porodiť môžeš hocikedy. Ci budeš prenášať, alebo nie, to asi nesúvisí s tým, že si prvorodicka.Ja som sa narodila ako prvá, 2 týždne pred termínom. Moja sestra ako druhá, týždeň po termíne.
Ja som rodila ako 37 ročná prvorodicka presne na termín a prirodzene. Aj ja som chcela rodiť o týždeň skor🤣, ale babo si vypýta, kedy pôjde von, to neovplyvnís.

ledgerka
26. okt 2021

Ja som rodila prve v 37+6. Presne 3 dni po tom ako som vysadila na pokyn doktorky magnezium.

e1i
26. okt 2021

ja som chcela rodit den pred terminom.ale bol z toho 29+0 nakoniec

petka1402
26. okt 2021

Prvé 17dni pred termínom, druhé 7 dní po termíne s vyvolávačkou

julie19
26. okt 2021

To si nevyberies 🤷‍♀️ Mne už tak liezlo na nervy to brucho že od toho 38tt som skúšala, prechádzky, upratovanie, skákanie na fit lopte, pikantne jedla, sex, dokonca som oberala jablka cely deň a nič ... keď už som sa zmierila s tým že budem asi prenášať tak deň pred termínom to prišlo ;)

nevenka
26. okt 2021

No ja som prenasala 8 dni prve, ale porod nasledne rychly, druhe 5 dni, aj to ju Hamiltonom vyhanali a zabralo az na tretikrat 🙄...a ten bol dlhsi, podla mna aj pretoz ze este mala cas. Tretie vyvolavali v 38+6tt., to bolo uz mega rychle, ale drobec mi potom cele 2 tyzdne v kuse spal, nevedel sa prisat, slaby a malicky bol, mal silnu zltacku, trvala mu 3 mesiace, fakt bol este v aprili zlty, a to sa narodil pred Vianocami. Netreba sa ponahlat, babatku sa ku koncu vyvija hlavne nervova sustava. Priroda to dobre vymyslela. Termin je len orientacny, nikto presne nevie, kedy prebehla ovulacia, ake je babatko realne "stare". Nas teda sa narodil v 38+6 a neonatologicka ho zhodnotila na ukonceny 37tt. Takze bol pozadu skoro 2 tyzdne. Netreba sa ponahlat, kym nie su zdravotne tazkosti.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whiteflower87
26. okt 2021

No veru, to je taký prvý nácvik, že už to nie je a nebude o tom čo chceš ty, ale čo ti to male drobné stvorenie "naplanuje"." S veľkosťou bábätká to nemá niiic, ale neboj sa bude to top chvíľa. Aj keď týždeň po termíne. 🙂

lelluska
27. okt 2021

Mila autorka, z vlastnej skusenosti Ti poviem, že slovne spojenie “chcela by som…” si treba vyhodiť zo slovnika😊Tu už si dieťatko same určí, kedy a ako sa vypýta na svet. Rodila som po termíne, išla som sa na hlavu postaviť, konkretne zo strachu, že dieťa bude prilis velke, porod ťažký. Aj tak ma nechali 10dni prenášať a porod nakoniec vyvolávali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre