Pôrod a sprevádzajúca osoba len očkovaná

17. dec 2021

Ahojte,
Je nejaká porodnica na SK ktorá k pôrodu púšťa len sprievod ktorý musí byt očkovany alebo prekonaný ?
alebo bola takáto podmienka pred par mesiacmi ?
Chce ma kamarátka oklamať ze sa musí dať môj partner ockovat aby ho pustili k pôrodu ? (Neviem do ktorej pôrodnice ide rodit nechcela prezradiť ) 🤦🏽‍♀️
(Testy neuznávajú vraj len očkovanie a prekonanie -preto sa dal jej partner ockovat )
Príde mi to ako blbosť … bola by som rada za vašu skúsenosť či ste sa s takým niečím stretli .

petamich
17. dec 2021

no napr. Koch v BA len zaockovanym (ani nie prekonanym) ale teda neviem kam ide rodit ale mozne to je

petamich
17. dec 2021

a rovnako aj UNBA - napr. Ruzinov len zaockovany s negativnym testom dokonca 🤷‍♀️

autor
17. dec 2021

@petamich 😊 dakujem

luccija
17. dec 2021

Áno je to pravda

luccija
17. dec 2021

A čo sa Ti na tej podmienke zdá blbosť?

autor
17. dec 2021

@luccija no že každá porodnica ma iné podmienky … zdravotníctvo by malo byt v tomto jednotne podľa mna … 🙄

klip0
17. dec 2021

V ba napr všetky nemocnice len plne očkovany doprovod+test
Napr Ružinov a Koch testujú ockovaneho pri príjme, ale Kramáre tam musí prísť už aj s testom

klip0
17. dec 2021

A kam ideš rodiť ty ? Najlepšie bude zavolať do tej nemocnice alebo pozrieť stránku ak majú aktuálnu

jaja8_9
17. dec 2021

Myslím že v Skalici nemusí byť zaockovany stačí test ☺️

mogaa
18. dec 2021

Nemôžu byť jednotné podmieky pre zdravotníctvo, keďže máš štátne nemocnice a rovnako súkromné - logicky súkormné si môžu stanoviť podmienky pri pôrode podľa seba.....nehovoriac že iná situácia ohľadne korony môže byť na východe a uplne iná na západe Slovenska....momentálne keď je väčšina nemocníc plná covidových pacientov, tak nezaočkovaného k pôrodu pustia len veľmi ťažko....

bobo2433
18. dec 2021

Mňa zarazilo ,že prečo chce tvoja kamarátka tvojho priateľa pri jej pôrode? 🤔

ailiba
18. dec 2021

Áno, v celej Bratislave momentálne len očkovaný a aj testovany partner. Ale podla mňa je blbosť sa z tohoto dôvodu dávať očkovať. Tak bud chcem sa dat ockovat, lebo som o tom presvedčený, alebo nie... Môj muž nie je očkovaný, som tehu. Uvidíme, aké pravidlá budú, keď ja budem rodiť, ale rozhodne by som ho do očkovania nenútila, aby bol pri mne. Je to jeho rozhodnutie a ja ho nebudem vydierať.

lienka.7
18. dec 2021

Na Antolskej robia ockovanym AG test. neockovany vraj musi mat negat. PCR.

evaachesa
18. dec 2021

A čo ti povedali v pôrodnici kde budeš rodiť ty?

kikus7
18. dec 2021

@bobo2433 Zrejme je autorka diskusie tiež tehotná a pýta sa to, aby vedela, kde má ísť rodiť a aby jej partner sa nemusel dávať kvôli pôrodu očkovať. Popritom spomína príklad s kamoškou, ktorá rodila alebo rodiť bude a kamoškin partner sa musel dať kvôli tomu zaočkovať. Takto som to pochopila ja... A nie že aby partner autorky diskusie bol pri pôrode nejakej kamošky. Veď v tom by nebola žiadna logika.

katherine12
25. jan 2022

@luccija blbost je to ze je rozdiel ockovany a otestovany a neockovany a otestovany... Ked je rat niekto otestovany tak vies ci je pozitivny alebo negativny v danom momente

ailiba
25. jan 2022

@katherine12 to je pravda. Raz keď je niekto negatívny, tak je negativny... Ale veľa našich obmedzení nemá zmysel. Teda zo zdravotného hľadiska a hľadiska šírenia korony.

jvasenka
25. jan 2022

@ailiba tam ide o to aby sa daváli očkovať nie aby boli bez korony🙂

ailiba
25. jan 2022

@jvasenka bohužiaľ je to tak... A je to úplne evidentne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre