Odchod hlienovej zátky

helena220
27. júl 2013

ahojte.som 35 plus 4 a pred 2 hodinami zo mna vyšla veľka guča podobná ovulačnému výtoku( priesvitno kalný hustý vaječný bielok/ a od tej doby pocitujem aj pichlave bolesti v brušku. myslite si, že mohlo isť o hlienovu zátku? ak ano, kedy mám čakať pôrod? tie bolesti ma trošku strašia:/ okrem toho, mala je otočená zadočkom, aspon tak bola včera na sone...vdaka za názory

nika82
27. júl 2013

ak to bola hlienova zatka tak porod mozes mat aj az v termine

katieg85
27. júl 2013

@helena220 mne ked vysla hlienova zadka tak som rodila o 4 dni

althejka
28. júl 2013

mne odisla hlienova doobeda a vecer mi odisla plodova voda 😀 😀 😀

silvikaaa
28. júl 2013

mne pri oboch detickach odisla zatka a do 4 hodin som porodila 🙂 drzim palce

1enuulk4
29. júl 2013

@helena220 aj zo mna pred vcerom vysla taka guca a voobec nevieem co to bolo..ale vraj hlienova zatka maa hnedu alebo krvavu farbu..zajtra idem na poradnu tak sa opytaaam co to bolo 😒

evkafi
29. júl 2013

aj mne to vcera zacalo odchadzat, aj dnes mi to vychadza stale... ale dr ma poslal domov,ze mam cakat na pravidelne kontrakcie... teraz mam take bolesti,ze raz za hodku...

kiki75
8. aug 2013

Medzi odchodom hienovej zátky a samotným začiatkom pôrodu môže byť ja niekoľko dní alebo týždňov. Niektorým ženám odíde hlienová zátka až počas druhej doby pôrodnej. Aj bez hlienovej zátky je bábätko naďalej chránené plodovými obalmi aj proti prípadným infekciám.

kiki75
9. aug 2013

@helena220 neporodila si este? mne sa stalo to iste co tebe, som tiez len v 36 tt

janinna11
9. aug 2013

Baby mne odisla hlienova zatka o cca pol desiatej vecer a nastupili slabe kontrakcie, o polnoci som sla do porodky a o 5.10bol uz Drobcek na svete. Ked som prisla do porodky, uz som bola na 4-5 prstov otvorena 😉 mala som super porod, asi preto to slo tak rychlo, ze uz bol druhy, a este uvazujem nad dalsim mimcom, hoci ma maly len 5 tyzdnov. 😉

kiki75
9. aug 2013

@janinna11 ale v ktorom tryzdni to bolo? v normalnom termine alebo skor?

janinna11
9. aug 2013

@kiki75 bolo to v 39tt, par dni pred planovanym porodom

evkaza
12. aug 2013

babeny zo mna poslednych dnoch vychadza taka bielo zltkasta husta tektina mam pocit ako keby som mala vytok ale je to dost caste a mavam odvtedy bolesti a tvrdne mi brusko som 34tt a som otvorena co to moze byt

matko111
13. jan 2016

Ahojte mne vcera zacala ostekat ta hlienova zatka a volala som si 155 a oni mi povedala ze mam ist ku gynekologovi tak som sla a vobec sa neotvaram vraj je to ok ale ja sa bojim lebo do rana mi znova odtekala a nwm co stim ked povedali ze mam cakat bojim sa o babo ☹ ☹

kika2111
13. jan 2016

@matko111 nemas sa coho bat,si skoro na konci tehu,odchod zatky je uplne normalny..treba len cakat na odidenie vody alebo pravidelne kontracie,cca kazdych 5min.drzim palce!

matko111
13. jan 2016

Ale mne to uz odteka dva dni ja som z toho uz hotova som prvorodicka a to moze odtekat v kuse ?

kika2111
13. jan 2016

@matko111 ano,moze ti odtekat aj niekolko dni,mne cca tyzden,je t uplne v poriadku 🙂

matko111
13. jan 2016

Dakujem ja som v takom strachu som nespala celu noc

smutko4
13. jan 2016

Je to v poriadku, mne takto odrezali 3 týždne a bola som na rizikovom v nemocnici, že je to v poriadku, už to šťastlivo dotiahni do úspešného konca

emilia25
13. jan 2016

Je to individualne dokonca aj medzí tehu.pri 2 tehu mi odišla asi tyzden pred porodom a pri 3 v pôrodnici o poľ noci a malý bol o 5.25 na svete.inak ja som bola 3 rodička a od 8 vecer som malá iba slsbunke bolesti o jedenástej vecer som sa rozhodovala ci ist ci neist do porodnice síce boli pravidelne sle uplne slabé.tak som malá celú noc este so m si aj podpaľa o 5 rano prisli zo pár riadnych a uz sme bolí na sále.

smutko4
13. jan 2016

Odchádzala 🙂) píšem cez mobil

matko111
13. jan 2016

Dakujem za rady. Som kludnejsia ked viem ze je to ok ozaj dakujem 🙂

naomi5576
15. jan 2016

@kika2111 hnedo svetlé je to?ja tiež neviem čo je zatka..

kika2111
15. jan 2016

@naomi5576 je to akoby sliz,trosku do hneda,trosku krvi..aspon u mna to tak bolo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre