Oblečenie na pôrodnej sále

evula1984
14. júl 2015

Zacalo mi vrtat hlavou, ze co si zobrat na oblecenie na porod, o tom sa nikde nepise. co ste mali na sebe?

pribinak
14. júl 2015

Nocnu koselu

eeffka
14. júl 2015

@evula1984 ja som vo fakultnej nemocnici v KE nafasovala errarnu nocnu koselu XXXXL 😀

viki_k
14. júl 2015

Košeľu čo mi dali na príjmne v nemocnici. 🙂 Tam nejde o parádu 😉

darina1952
14. júl 2015

@evula1984 na príjme pred pôrodom nafasuješ erárnu košeľu, keď ležíš v nemocke a ideš rodiť môžeš si nechať svoju košeľu alebo si vypýtať od personálu erárnu - nech sa ti tvoja nezašpiní a na izbe sa po pôrode prezlečieš

pribinak
14. júl 2015

V podstate som tam bola hola, lebo hned ako sa babo narodilo mi ho na chvilku prilozili na prsia a potom zas vazili a merali a potom akoze sme sa skusali dojcit, ze nech vidia ako sa prisaje, bola som hola, koselu som mala omotanu okolo krku

sam2
14. júl 2015

Ja som v ruzinove v ba dostala erarnu koselu do ktorej som sa prezliekla. Po porode som si obliekla svoju nocnu koselu 😉

ichbinich
14. júl 2015

Ja som sa najprv stihla vyzliect z mojho oblecenia, mala som obleceny "pas" s CTG, a potom som aj tak sla do vane 😉
Po narodeni dcery ma navliekli do tej sexy erarnej kosele, ale pocas porodu samotneho som bola naha.

Odporuca sa nieco pohodlne a otvorene: XXL tricko, ale hned po porode by si mala mat nahu hrud, aby si si mohla prilozit babo.
Takze, ak nechces byt upne naha, daj si tu sexy kosielku. Aspon ju nebudes musiet ty prat. Ja som bola rada, ze som mala tie erarne... Na den som potom mala svoje oblecenie, ale na noc erarne. Ak som zaspinila, hodila som do prania a bolo... 🙂

bonaqa2013
14. júl 2015

@pribinak 😀 😀 😀 😀 😀

pribinak
14. júl 2015

@bonaqa2013 tak na fotkach som uz bola nastajlovana ;)))) Nech sa rodina a kamosi nevydesia ;))))

mimi8814
14. júl 2015

na kramaroch som mala svoje dlhe tielko, nejaku hnusnu velku koselu erarnu by somna seba nedala

sue
14. júl 2015

Košeľu na dojčenie 😊 až do konca som sa prechádzala a nahej by mi isto nebolo dobre pred toľkými ľuďmi 😊

nadkaha
14. júl 2015

svoju nočnú košeľu 🙂 pri pôrode ti to bude aj tak fuk 🙂 držím palce

m_ij_ka
14. júl 2015

košeľu na dojčenie (svoju samozrejme)

lauricka
14. júl 2015

@evula1984 pri oboch porodoch som mala vlastnu nocnu koselu, pri prvom taku, ktora bola urcena na vyhodenie po porode, kedze som predpokladala, ze bude spinava a pri druhom som mala dojciacu na zaciatku a potom som sa prezliekla do gala, do porodnej kosielky a som si v nej hviezdila a uzivala si svoj krasny a prirodzeny porod 😀 Je to kosielka, pri ktorej sa nemusis vyzliekat do pol tela odspodu ani zvrchu, ci uz pri zavadzani epiduralu (ktory neodporucam), pretoze ma volny chrbat (ovela prijemnejsie su masaze od partnera 🙂) ma rozvazovaci priestor na brusku na monitorovanie babatka v pripade potreby, velmi lahko zhodis vrch rozviazanim na prve prilozenie babatka, pritom stale oblecena a k svetu 🙂). Takejto: http://www.hypno-porod.sk/shop/kosielka-pretty-...

elian
14. júl 2015

Staršiu nočnú košeľu 😉 lebo sa zašpiní od krvi 😉

shmoulinka1
14. júl 2015

mne napriklad pred 2 rokmi v BA Ruzinovskej nem. ich koselu na porod nedali, musela som si dat vlastnu...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabina27
14. júl 2015

@evula1984 opytaj sa v porodnici, kam planujes ist, ci davaju erarne. ja som pocula, ze u nas davaju, ale nebola to pravda nakoniec, brala som si svoju nocnu koselu, ale aj tak som ju mala vyhrnutu nad brusko. tiez som si myslela, ze sa zaspini, ze ju budem moct vyhodit, ale mala som ju akurat spotenu, nie spinavu, takze ju mozem pouzivat dalej. ak nedostanes erarnu, radsej nieco starsie si vezmi, aby ti nebolo luto vyhodit

petra7777
14. júl 2015

@lauricka Predpokladám, že si si ešte narúžovala ústa...nalepila gélové nehty.....zbehla ku kaderníčke....a až potom si si "užívala" prirodzený pôrod 🙂 Vskutku unikátna žena 😀 😀 😀

lauricka
14. júl 2015

@petra7777 a co to vsetko ma spolocne s porodnou kosielkou? Lebo pre mna vobec nic! Z Tvojho prispevku je jasne, ze nielen, ze nemas ponatia, ale ani si si to neskusila nikde vyhladat. Myslis, ze zena, pre ktoru je dolezity prirodzeny porod bez zbytocnych zasahov a bonding ako sa patri, lebo vie, co je dolezite, si bude ruzovat usta, lepit gelove nechty a podobne? 😀 😀 😀 😀 Uz dlho som necitala taky totalne mimo prispevok, sorry! A ano, porod som mala krasny! Aj bez tych blbosti, co si tu popisala.

lauricka
14. júl 2015

@petra7777 jo, ale nieco ine som urobila, zapla hudbu a zapalila vonnu sviecku a mam na to krasne spomienky 😝

eeffka
15. júl 2015

@lauricka vies pre kazdeho je krasny porod nieco ine, pre mna ze som prisla, 15min ponadavala a bolo porodene, naozaj nemam cas na masaze, hladkania , sviecky a ine ....hmm sprijemnujuce procedury 😀 😀 😀
Ak niekto rodi ako ja ma naozaj dakde hlboko ci ma tvoju zavazovacku co by som obliekala dlhsie nez rodila, alebo vezme erarne vreco a sup na kozu 😎

mmoni89
15. júl 2015

@eeffka 😀 vtipné a v podstate výstižné 😀

ena1903
15. júl 2015

Wow, to aj pri takejto teme sa da pohadat?
K veci-ja som mala pripravenu svoju staru, ze ju potom vyhodim, ale moja "prijemna" por. asistentka mi kazala prezliect sa do erarnej a ja som nemala chut pytat sa preco. Bolo mi to jedno, aspon som nezaspinila svoju.

tatiana1985
15. júl 2015

Neviem ako rodili tuto "kolegyne ",ja som mala oba pôrody prirodzené, a mala som na sebe svoje krásne dojčiace nočné košele.... Neboli vôbec špinavé od krvi, ani od ničoho...a že ti priložia dieťatko na hruď..
No kde ako...mne druhu dcéru vôbec na prso neprikladali, odniesli ju, a dovi dopo..... Také že prilozenie po pôrode leda tak na stránke pôrodnice 🙄

nanka3
15. júl 2015

@tatiana1985 tiez som rodila vo svojej koseli a nebola na nej ani kvapka krvi 😉

barboritta
15. júl 2015

Ja som mala vždy erarnu, cistucku a vyzehlenu ako sa patrí. Ešte aj podľa veľkosti som dostala. Ak dávajú takúto určite by som si svoju obliekla až po pôrode. Ja som silno krvácala a teda dobre že som si svoju usetrila. Len jeden x som ľutovala že nemám so sebou,,zicherku"

eeffka
15. júl 2015

@barboritta u nas v nemocnici ma sestricka obsluzila pohotovo 🙂 sa mi to rozliezlo na prsiach, jej hovorim ze vyzeram jak chudera 😀 , kukla na mna ze hmm hej... vzala leukoplast a zlepila mi vystrih 😀
akcna zena

maria.vinea
15. júl 2015

svoju nocnu koselu.. nemocnicnu by som odmietla, hlavne tie sexi modely kde si komplet sama diera... nech si to zoberu na seba oni... kosele ti treba aj na prezlecenie, lebo sa dost potis.

klincek
15. júl 2015

No zeny, moje deti maju len 4 roky a ani pod hrozbou mucenia by som si nevedela spomenut 😅 ..ale tak vzhladom na sekciu predpokladam, ze nieco erarne..a na stole uz asi aj nic, ozaj netusim. Zato si dodnes pamatam, ako trojdnovej dcerke na navliekli body s takou dierou na chrbte, ze mi cez nu presli dva prsty 😖.
Tym chcem povedat, ze je to nepodstatne🙂, lebo v tej chvili vam to bude uplne jedno, bude zalezat len na tom, aby porod dobre dopadol 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre