Obavy z pôrodu

accuz
16. jan 2024

Ahojte, niektoré ma určite tu ukameňujete ale mám cele tehotenstvo velke obavy z porodu, v podstate od otehotnenia. Babiku sme chceli, velmi sa na nu tesime, fyziologicky som mala dobre tehotenstvo, fungovala dlho plnohodnotne, naozaj som za to vdacna. Ale prve mesiace boli psychicky narocne, nevedela som spavat a existovat doma kvoli strachu z porodu. Nakoniec som isla odbornikovi, ktory mi vysvetlil ze mam tokofobiu a dal mi odporucanie na CR, s tym ze by sa u mna mohla rozvinut poporodna depresia a keby som pocitovala uzkosti mam ho poziadat o recept na lieky po porode. Nasla som nemocnicu a emailovo sa dohodla s primarom ze CR je z takejto diagnozy u nich mozny. Zajtra idem na prvu konzultaciu do porodnice kedze som 37tt ale mam hrozny strach, uzkosti z toho čo mi povedia, kedze porod sa uz blizi. Ci mi nepovedia ze na sekciu nie je nakoniec dovod a mala by som skusit prirodzene. Pred sekciou mam tiez prirodzeny rešpekt. To ze idem sekciou som nikomu nepovedala, okolie pre to moc nema pochopenie, podporuje ma len muž. Je/bola niektora v podobnej situacii? Cítim sa pre svoj strach ako strasny slaboch. Posledne dva tyzdne som strasne precitlivena, nikdy to az takto nebyvalo, tak neviem ci to je vplyvom hormonov ci strach samotny...

majlo1234
16. jan 2024

Je to tvoje telo, rozhodni sa ty, pokail ti lekar stanovil diagnozu, nie je dovod, preco by ti neurobili sekciu

doris11
16. jan 2024

@accuz neboj sa, fakt nepoznám asi ani jednu ženu v mojom okoli čo by nemala strach z pôrodu, niekto má možno menší niekto vacsi ale každá má strach. myslím že ak máš odporúčanie od odborníka na CR tak nebude problém. Neboj sa zvládneš to, držím palce❤️

sejbipi
16. jan 2024

Rozumiem, že sa bojíš, tiež som sa takmer dokonca bála. Rodila som ako 19r. No a spätne mňa osobne pôrod vôbec nebolel, ja osobne by som sa viac bála bolestí po cisárskom

beata_k
16. jan 2024

@accuz Ved ti napisali, ze SC urobia. Ale si uz v 37 tt. Predoperacne vystrenie mas?

beata_k
16. jan 2024

@sejbipi Ta si jej pomohla. Urcite sa citi lepsie.

accuz
autor
16. jan 2024

@beata_k nie zajtra idem na prvu poradnu, nevienm preco to dali takto casovo ale moj gyn.povedal ze sa tak chodi 36tt-37tt

accuz
autor
16. jan 2024

@sejbipi
@beata_k v pohode, kazda ma iny zazitok aj vaginalneho porodu aj z cisarskeho. Ja to beriem tak ze je to individualne

sejbipi
16. jan 2024

@accuz určite je to individuálne, cisársky som nezažila, ale čaká ma. Takže neviem to ešte posúdiť, napísala som len čo si myslím ja. 🙂 držím palce, daj vedieť ako si dopadla

beata_k
16. jan 2024

@accuz S vysetreniami neotalaj. SC sa zvecsa robi 38 tt.

katsmolkova
16. jan 2024

@beata_k vysetrenia pred sekciou robili v den prijatia na odd.
Dohodli sme sa na 40tom tyzdni,oni mi samozrejme vysvetlili,preco to skor nie je vhodne.
@accuz pytaj sa najma tam,kde ides rodit. Nedaj sa odradit,zvladnes to. Ak sa velmi bojis. Daj sa uspat. Drzim palce 🙂

beata_k
16. jan 2024

@katsmolkova Ja som si v 2 roznych mestach robila sama. Nespoliehala by som sa na to, ze jej ich urobia. Ale to sa uz musi poinformovat na prvej poradni.

ms1411
16. jan 2024

@accuz úplne ti rozumiem. Som 34tt a asi od 28tt mám hrôzu, des, strach, paniku az hystériu z vaginálneho pôrodu. Nepomohla ani príprava na pôrod a žiadne kurzy. V dobrom ti závidím, ze si si stihla vybaviť papier na sekciu u psychiatra. Ak by som mala takéto pocity od začiatku, tak to tiež riešim cez psychiatra a nemocnicu, ktorá akceptuje takéto odporúčanie. Stále dúfam, že aj mne sa nejako podarí tá sekcia, ale plánovaná, nie akútna. Držím ti palce.

aiana24
16. jan 2024

Absolvovala si predporodne kurzy? Mne to dost pomohlo na psychiku. A aj knihy a videa o hypnoporode - to je presne o tom, zmenit nase zauzivane myslenie o tom aky bolestivy zazitok to je na pozitivny, velkolepy zazitok. Mnohe zeny dokonca hovoria o bezbolestnom porode.... odporucam poguglit, pozriet youtube, prip. kontaktovat nejaku dulu a pokecat si o com presne su tvoje strachy a snazit sa najst v sebe iny postoj. Lebo s tymto aktualnym mas zavarene na tazky priebeh porodu, ci uz sekciou alebo vaginalne.

Nie je to jednoduche, mame v mysli programy, casto az z minulych generacii podvedome k nam prichadzaju, nie je lahke menit to... ja som mala strach z natrhnutia, a aj som si zavarila na velke natrhnutie.... ale vies co? Ten zazrak, to babatko, to je nieco uzasne a stalo to za to. Citim velku vdaku kazdy den a na tu bolest si uz ani nepamatam. Drzim ti palce! Stastie praje pripravenym. Pracujme so svojim strachom nech nas neovladne.

accuz
autor
17. jan 2024

@ms1411 to máš ešte šancu vybaviť aj cez psychiatra, pripadne skús kontaktovať primárov, nemocnice kde by to slo 🙂 držím palce 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre