Nechajte novorodeniatku pupočníkovú šnúru dotepať

andreota
5. okt 2015

Novorodeniatko dostava cez pupocnikovu snuru este zasoby krvi a dolezite ziviny po narodeni. Je velmi smutne ze v nemociciach snuru hned strihaju. Dietatko so snurou prilozte k srdcu, najlepsie kozu na kozu na dlhy cas, vytvara sa uzasne puto a pocit nekonecnej lasky. Nedovolte lekarom aby vam dieta odobrali a tyrali ho strkanim a pichanim. http://najmama.aktuality.sk/clanok/233177/pupoc...

monicm
5. okt 2015

@andreota Nikomu neberiem jeho názor, ale povedať, že lekári dieťa týrajú strkaním a pichaním. to už sú trošku prisilné slová, nie?

moni244
5. okt 2015

@andreota preboha, toto je už čistý fanatizmus, to chceš povedať, keď sa to neurobí, tak sa puto nevytvorí? fakt dobrá blbosť

alias313
5. okt 2015

A nezabudnite zjest placentu.....ta obsahuje tiez dolezite ziviny...inak sa pocit nekonečnej lásky nedostaví.A o uzasnom pute uz ani nehovorim 😀 😀 😀

natalym
5. okt 2015

Ale potrebné aj napísať, že koľkým deťom tým okamžitým strkaním a pichaním zachránili život.

sense
5. okt 2015

Ano aj mojej malej bola hned odstrihnuta pupocna snura ale nie preto zeby by to robili automaticky ale preto ze bolo nevyhnutne okamzite osetrenie dietat...neviem ako na slovensku ale v zahranici je uplne normalne ze ti hned prilozia dieta...a pokiak nechces odlozit pupocnikovu krv al. Placentu tak ho nechsju dotepat ale tvoj uvodny prispevok mi pride ako fanatizmus

andreota
autor
6. okt 2015

Aky fanatizmus? Zdravy rozum. No ukrizujte ma za to, ze som cela dojata zo zazraku prichodu cloviecika na svet a prajem vsetkym aby bol co najstastnejsi. Alias313 - Placenta sa neje. Ta patri dietatu. Ale chapem ze si to myslela ironicky. Aj mojej dcere, ked som pred rokmi rodila, odstrihli snuru hned. Bola som uplne neinformovana. Hned ju zobrali, doniesli ju naspat zabalenu a prilozili mi ju na chvilu. Krasny moment. Aspon to. Jasne ze puto sa da vytvorit aj neskor ale podla urcitych studii vtedy ked dieta nie je matke na dlhsiu dobu odobrane, matka nezaziva poporodnu depresiu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maslenka47
6. okt 2015

@andreota je tvoja dcera nejaka vadna? A ak ano, tak odkial beries istotu, ze to je z "odstrihnutia a zabalenia" a nie genetika? 😠

andreota
autor
6. okt 2015

Mozes dat linky o ockovani kvoli ostatnym. Ja to uz mam nacitane. Dcera mala po prvom ockovani zasklby svalov. Po ostatnych boli horucky a mrzutost. Ked si clovek precita co v tych vakcinach je, tak to je FUJ.

dai
6. okt 2015

@andreota 🙂 uzasne puto a pocit nekonecnej lasky sa urcite nevytvara vdaka snure...
Mojmu synovi islo o zivot a snura bola odstrihnuta okamzite - je momentalne uz vdakabohu zdravucky ako buk a mame uzasne puto a pocit nekonecnej lasky 😎

mimik79
6. okt 2015

@andreota ja som mala maleho na jiske,takze nemoha som byt s nim non stop, po porode som ho mala len na chvilinku no ziadnu poporodnu depresiu som nemala

domak2
6. okt 2015

Ja absolutne suhlasim s dotepanim pupocnika, logicky je v nom vela krvi, ktoru novorodenec potrebuje. Ale da sa to povedat uplne normalne, toto je naozaj trosku melodramaticke 😅

andreota
autor
6. okt 2015

@domak2 ok, do Modreho konika emocie nepatria. Uz len vecne a nasadim si okuliare.

dionyzka
6. okt 2015

@andreota ja som tiez za to, aby dietatko po narodeni ihned putovalo na hrudnik maminy a hned sa snura neprestihla - za predpokladu, ze je to dana situacia dovoluje.
V kazdom pripade, nemyslim si, ze lekari na Slovensku maju umysel dieta tyrat strkanim a pichanim - toto je zbytocne zvelicene.

andreota
autor
6. okt 2015

@dionyzka Kto preboha povedal ze lekari maju UMYSEL tyrat dieta?

dionyzka
6. okt 2015

@andreota Ty:
"Nedovolte lekarom aby vam dieta odobrali a tyrali ho strkanim a pichanim. "

andreota
autor
6. okt 2015

@dionyzka lenze normanlny clovek nesposobuje bolest naschval. Takyto "studovany" lekar veri tomu ze robi dobru vec ale dietatu je sposobena bolest.

dai
6. okt 2015

@andreota jemine... dost prehanas... co vlastne chces dosiahnut tymto prispevkom? laska nema nic spolocne s dotepanim pupocnika... dietatu to pomaha a co viem tak na tvoju ziadost ho kludne dotepat nechaju - ziadny problem s tym lekary nemaju... Dietatu v porodnici nikto neublizuje, netyra ho, nepicha do neho - len ho kontroluju, zaco ja som osobne po mojej skusenosti velmi vdacna...

mircalla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dai
6. okt 2015

@andreota a este k tomu putu a depresii... moja dcera sa narodila zdrava, mala som ju pri sebe cele prve 2 hodiny, nechalo sa vsetko dotepat... aj tak som mala poporodnu depresiu a dost mi trvalo sa cez to dostat a laske tiez chvilu trvalo nabehnut... syna mi vzali hned, bol 3 tyzdne mimo mna, chodila som na neho len pozerat cez inkubator - depresia neprisla ziadna, len strasny strach o neho... a puto asi aj vdaka tomu obrovskemu strachu nabehlo okamzite

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
6. okt 2015

@fidka79 jasne, mala som kvoli tomu tazku poporodnu depresiu....podla studie,....tusim novy cas ponuka menej bludov ako niektore prispevky

andreota
autor
6. okt 2015

Kto tvrdi ze sa neda inak vytvorit puto? Ked niekto tvrdi ze kojenim sa vytvara silne puto, znamena to ze hrou s dietatom sa nevytvori? Niektore zle interpretujete moj prispevok a beriete ho ako osobny utok.

gennara
6. okt 2015

@andreota Ja si hlavne myslim, ze ked uz spominas tie studie, je to to najmenej hodit na ne link, pripadne napisat ich autorov a nazov studii, aby ludia, ktori si chcu veci overit, vedeli, kde maju hladat a dokazali posudit, ci ide fakt o relevantne studie, alebo o dristy nejakych ezoterikov.

dai
6. okt 2015

@andreota ziaden osobny utok... len prehananie a zvaelicovanie, hladanie nejakeho zastupneho problemu ktory vlastne nie je... ale zase na koniku je takychto tem viac, takze vlastne nic zvlastne😉

gennara
6. okt 2015

@andreota Tiez to nemyslim ako osobny utok, ale ta pani autorka ma nemoze presvedcit. Pracujem v oblasti vedy a jedna studia jedneho autora absolutne nic nedokazuje. Zvlast si myslim, ze sociologicka bez medicinskeho vzdelania, ktora sa sama specializuje na porodnu poradkynu, nie je skutocnou odbornickou v oblasti mediciny a psychologie.

luciferkax
6. okt 2015

@alias313 pána tyčku som hodila pomaly pri predstave, že jem placentu... ale.. až budem mať raz dalšie deiťa, čo neurobím pre dobré puto s deťmi :D :D
Zatial mám iba dve deti, to prvé som videla až na tretí den a na ruky som si ho vzala až po dvoch mesiacoch.... :D a a j napriek tomu sme nerozluční : D:D
A druhému hned lekári prestihli násilne pupočnú šnúru a týrali ho pichaním 😀 😀 😀 😀 😀 😀 prežil, a puto až maximálne pevné..
takže autorka, tovjmu článku sa smejem..áno, môžu byť živiny, ale napr. aj infekci a

katrin21
6. okt 2015

@luciferkax ono pre nas je to neprirodzene, tiez by som placentu nejedla / aj ked tam ide o maly kusok vacsinou rozmixovany s ovocnou stavoz, ani nevies, ze ho zjes/ ... ale v prirode je to bezna vec...
Obsahuje vyzivne latky, ktore vysilene telo po porode postavia rychlejsie na nohy a lepsie sa zavinuje maternica... macka, pes, tiež zozeru placenty.. a ma sa im to nechat, naberu z toho silu... su to v podstate kmenove bunky.. bioliečba...
Ale jasne, ze v dnesnej dobe to urobi malokto....
a to este keby si vedela, ze existuje tzv. lotosovy porod , ked ma dieta placentu kym sa sama snura neoodeli aj niekolko dni 😀.. a na ziadnnu infekciu nezobru.. snura sa zošuší, nic nou neprejde... a placenta sa nasoli, aby nehnila... Pre mna tiez BRR, ale by si sa divila, ono to vraj funguje a deti su vraj potom uplne ine...
Ide tam o prenos energie na dieta, nech cerpa co najdlhsie tu energiu, co je v placente a tak celkovo...
nuz, proti gustu ziadne disputat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre