Natrhnutá alebo nastrihnutá hrádza. Čo pomôže proti bolesti?

janejohanna268
26. aug 2013

Ahojte mohli by ste mi poradiť obávam sa toho a chcem predísť bolestiam...

nikolet_89
26. aug 2013

@janejohanna268 obavam sa, ze tomu sa predist neda...mna osobne nastrihli a bolesti neboli v tom samotnom nastrihu to som ani nevedela horsie to pre mna bolo pri velkej potrebe vtedy to tahalo a bolelo alebo ako to opisat, treba si to cistit dodrziavat hygienu ono to prejde prvy mesiac je zly, ale potom ani nevies 🙂

misacina
26. aug 2013

ja som nastastie nebola nastrihnuta ani zasita, ale ze vraj je dobre masirovat hradzu- ze nejaky olejcek je na to.Ale ci to pomaha tazko povedat.

mirkita
26. aug 2013

Ja som pri prvom porode mala nastrih aj roztrhanie,hodinu ma sili ale ziadne ukrutne bolesti som potom nemala...bala som sa sadnut si,skor to tahalo,ominalo,ale zahojilo sa to perfektne...pri druhom porodhe opat nastrih v povodnej rane ale uz mam len povrchove sitie,nie vnutorne a sedim od prvej chvile,nic necitim,ani neviem ze som rodila...ono vsetko zavisgi od toho ake to budes mat velke a ci vobec,to nie je automaticke ze musis byt nastrihnuta...skor potom je dobrez dopriat si co najviac jogurtov,tvarohu,acidko,menej peciva a masa a kopu tekutin nech sa nebojis ist na wc a pekne sa spusti aj mliecko...a na ranu studenu vodu a doma repikovy odvar

aristka
26. aug 2013

ja som mala ťažký pôrod a aj dotrhaná aj nastrihnutá som bola a po dvoch týždňoch bolo všetko ok ,treba dodržovať čo ti píše prispievajúca hore ,treba sa hýbať a prežiješ ,nie j to také hrozné ...ak porovnám zubára a hojenie nástrihu ,zubár v bolesti vyhráva... 😉

sense
26. aug 2013

@janejohanna268 mne pomahla masaz hradze sice nezabranila natrhnutiu, ale mala som len jeden stich vnutorny a vonkajsi a ani som nevedela ze osm bola sita.....

zeminka29
26. aug 2013

mna nastrihli, aj som sa potrhala,mala som to az po konecnik,
ked malicky vychadzal von, tak som to necitila,ani sitie,lebo mi tam nieco pichli, takze toho som bola usetrena..
potom ked to anestetikum prestalo ucinkovat, tak to bolelo,ako rezna rana, no pytala som si tabletku proti bolesti, a po kazdej potrebe som sa tam sprchovala vlaznou vodou, tak sa to rychlejsie hojilo..
ale vsetko sa da vydrzat, neni to az take hrozne, len musis davat pozor,aby sa ti to potom nezapalilo,lebo to bude viac boliet..
a repik tiez hrozne pomaha, snad najviac..rana sa potom krasne hoji a uzatvara..
neboj nic, vsetko sa da zvladnut, a ta bolest to je take stipanie, musis si sice davat pozor ako si sadnut,
ale ako tu bolo vyssie spomenute, bolest zuba je horsia 😉

seemani
26. aug 2013

kup si dermochlorophyl, je to taký zelený sprej, mne veľmi pomohol, tlmí bolesť a zabraňuje vzniku infekcie. Studené porchy tam dole každú hodinku dve, to tiež veľa spraví. Ja som sa dosť potrhala, aj hrádzu mi nastrihli, nevedela som 2a pol týždňa sedieť, chodiť som vôbec nevedela, ledva na wc, aj to mi trvalo strašne dlho. Ale vďaka tomuto som aspoň pri ležaní nemala bolesti a po tej sprche sa mi aj ľahšie pohybovalo. Inak bolesti sa nemusíš báť, pri pôrode to ani neucítiš, ver mi, ja som mala podobné obavy a ani rotrhnutie ma nebolelo.. to vtedy nevnímaš, pri tých kontrakciách. A potom je to už také, že to neriešiš, vieš že máš zdravé mimčo, a iné ťa nejak nezaujíma. Bábo zaženie bolesť

nativanativa
26. aug 2013

@janejohanna268 no po pravde,po 13 hodinách som už bola tak vyčerpaná,že som po tých kontrakciach ani necítila že ma nastrihávajú,myslím že to nebudeš ani ty cítiť.
Držím palce!!

jul11
26. aug 2013

Ahoj,mala som vacsie babo 4kg a tupe noznice ☹ (sestricky dostali hubovu polievku). natrhla som sa, uroven 3 z 3stupnov,skoro hodku ma sil. natrhnutie som necitila,sitie bolo skor neprijemne,ako bolestive.a v pohode som sedela.na druhy den tazsie,ale potom uz v pohode,ani vankusik som nepouzivala,raz som ho zobrala do jedalne,ale potom uz nie.mala som dietu a sestricky mi mali nosit jedlo do izby,co som potom zrusila a isla som sa prejst do jedalne.ide aj o postoj,treba to brat pozitivne.bola som unavena,ubolena,ale usmievala som sa,treba sa tesit z babatka. tiez som sa nastrihu velmi bala,aj som hradzu masirovala olivovym olejom,ale nepomohlo to zial,ale poznam baby,ktorym masirovanie pomohlo.samozrejme vele,vela sprchovat, aj 5x denne. najlepsia je cista voda na zaciatku a pripadne detske mydlo,tuhe,ziadne sprchove gely. doma som si robila caj repikovy alebo harmanceky a nechala stekat po siti a super to zaberalo. este si mozes vypytat glycerinove cipky,aby si sa nebala ist na velku potrebu,ja som si jeden vypytala a bolo super,aj domov som si vypytala,ale vobec som potom nepouzila.

ivanakir
26. aug 2013

mna pri oboch detoch nastrihli, nebolelo, ani sitie. zaobstaraj si framykoinovu masticku na jazvu a detskw nafukovacie koleso na sedenie....zvladnes to neboj....

nativanativa
26. aug 2013

Inak áno,to sedenie bolo najhoršie,akonáhle prestali fungovať tam dole oblbováky,tak ma to boleloooo,som si od sestričiek pýtala novalgin od bolesti,ale tak po tých troch dňoch to prešlo
Inak ma to dosť ťahalo tie vonkajšie štichy - akonáhle som stála viac než 10 minút tak to začalo ťahať ale presne dva týždne po pôrode mi vypadli a už bolo fajn

zszudorova
27. aug 2013

@janejohanna268 neboj to vobec nebudes citit...ja som sa tiez tohoto bala najviac ale tam dole su take tlaky ze nijaky nastrih nepocitis..sitie troska stipka ale tak zalezi od sikovnosti gynekologa...mna to bolelo az potom ale to preto lebo som mala zapal...treba na tom co najmenej sediet,podla moznosti byt naostro-samozrejme ked lezis lebo krvacas,proste vetrat,casto sprchovat a vyborny je Rosalgin-dostanes v lekarni a po kazdom WC si tym polejes...hm..hm...vies co🙂 zelam vela stastia

dejka77
27. aug 2013

Kazda zena to asi vnima inac. Netusim fakt od coho to zavisi, ale ja som sa len natrhla (nastrih nerobili) a nemala som absolutne ziaden problem. Po porode som mohla hned sediet. Po prvom som citila trochu stehy ked som sla na wc, po druhom absolutne nic a to som mala horsi porod.
Ak sa da skus si to vybavit bez nastrihu, lebo ten je zvycajne problemovy.

danielatn
30. aug 2013

@janejohanna268 ahoj, som bola tiez riadne dotrhana. Maly vysiel von tak rychlo, ze na nastrih nebolo casu. Po niekolkych hodinach prisli riadne bolesti. V nemocnici mi sestricka nosila zaliaty nejaky "odvar" a robila som si dolu obklady. Nepamatam si uz, co to bolo - je to skoro uz 4 roky. Ale jedna mamicka to poznala a prisla s tym "vyzbrojena" uz do porodnice. Da sa to vraj bezne kupit v lekarni v nejakych sackoch. Ja som potom doma pouzivala uz len repik a pomohol. Pekny den

simona136
2. jún 2015

Dievcence mna po porode nastrihovali. Rodila som v piatok uz to boli menej ale mam problem ist na velku potrebu. Este som nebola uz to bude piaty den. pretoze to dost taha a boli to. Mate taku skusenost ? Co vam pomohlo ??

ajkava
2. jún 2015

@simona136 ja som už trochu starší ročník a my sme si nosievali do pôrodnice harmančekové mydlo. Ukľudnilo to a pekne zahojilo.

me_to_you
2. jún 2015

@simona136 jasomom užívala duphalac, aby nebola stolica tvrdá a bolo to ok (5 dní sa mi zdá dosť, u mňa tretí deň keď som povedala že bola prvá stolica povedali že štatisticky som "pozadu")...pozor na stres 🙂 hlava veľa narobí! Bude to ok! A to ja som bola kóóóómplet strašne potrhaná

simona136
2. jún 2015

Ja ked som to povedala v nemocnici len mykli plecami ☹ ale jedna znama mi poradila glycerinove cipky tak dufam ze zaberu 😠 ☹

me_to_you
3. jún 2015

@simona136 jasné zaberú...a skús jesť kompóty a podobne...nech sa to pozašívané nenamáha zbytočne 🙂

janca029
4. jún 2015

najlepsie je vyhnut sa natrhnutiu aleo nastrihu este pred porodom. Ja som zacala v 37. tyzdni cvicit s pomockou aniball a bolo bez jedinej jazvy. tu somho kupila www.aniball-sk.sk na zaciatku to islo fakt tazko ale postupne som sa dostala az na rozmer detskej hlavicky. No a pri porode som uz vedela ako tlacit ktore svaly pri tom pouzivat.

ladyzs
4. jún 2015

Ja som bola nastrihnutá pri oboch deťoch vôbec som to necítila a pritom to bolo to čoho som sa najviac bála. Po pôrode bol problém najme pri prvom so stolicou pri druhom nič. Škodaa, že som nevedela o takom niečom ako použila@janca029....určite sa tým padom tomu vyhneš ....
mne dr. odporučila Rosalgin ten som si mala namáčať buď na vložku alebo na bavlnenú plienku a dávať medzi...fakr úlava 🙂

sense
4. jún 2015

Mna nenastrihli ale trochu som sa natrhla...kde som rodila sa nastrih nerobi nakolko tvrdia ze natrhnutie sa skor zahoji a ze zena sa natrhne tam kde je to najlsabsie...ale robila som si masaz hradze...mala som jeden vnutorny a jeden vonkajsi steh...po porode som bola uplne v pohode co sa tohto tyka ....dcerka sa narodila ani nie 3jkilova a rodila som od stvrtku a mala sa narodila v sobotu...

sense
4. jún 2015

@simona136 skus duphalac sirup neviem ci je na svk na predpis al. Nie...nemala som ho sice pri porode ale mala som problemy pred n3davnom so stolicou a velke...tento sirup mi vyrazne pomohol

minnie7
4. jún 2015

Dr Müller Dermo-chlorophyl spray----super,velmi mi pomohol

natalushka
4. jún 2015

Ahoj..ja sa priklanam k babam..nastrih citit nebudes,sitie mna osobne bolelo viac ako porod,ale to ma kazdy inak..hned po porode som sedela,chodila..to budes automaticky taka opatrna,pomala..aby si si s tym nieco nespravila😄pravda,prva velka potreba nebola ziadna slava,ale napratala som sa Psyliom..a bolo to celkom dobre..umyvanie po kazdej stolici,ja som curala jak strhana,aj 3x za hodinu..tak ne po kazdom moceni som sa sprchovala..vzdy vecer po sprchovani repik..ja som mala potom problem,bo sitie sa mi po tyzdni rozbehlo..ale to je uz o inom..vtedy mi uzasne pomohol Hemagel..uzasna vec..hoji,aj brani infekcii..jazvu mam krasnu,necitim ju,ani neviem,ze ju mam😄a ja som vobec nepouzivala klasicke vlozky..len tie porodnicke..a prvy tyzden aj tie sietovane gatky..neboj,nebude to nic hrozne..babo tivsetko vynahradi😄

simona136
5. jún 2015

Skusila som repik a chlorophyl super vec 😉 😉 😉 uz si viem aj sadnut a boli to len niekedy. Dakujem kocky za rady 🙂 🙂

natalushka
6. jún 2015

@simona136 skus psylium..ja som zohnala take aj s probiotikami..dala som si dvojitu davku a bolo to v pohode..v hlave som z tej potreby mala vacsi strach a bolest aka nakoniec bola..aj pocas sestonedelia som to uzivala,nech ide vsetko hladko😄gratulujem k babatku,vela zdravicka..za chvilku si v poriadku😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre