Môžem používať tampóny po pôrode?

wejbynka
15. nov 2011

ci su lepsie vlozky ktore tak z duse neznasam? 😝

simsalabim
15. nov 2011

Po porode nesmies mat tampon...koli riziku infekcie. Vsetko ma pekne vyjst von, aby sis a "vycistila". A ak by ta zasivali po nastrihu, veru si ani neviem predstavit, ako by si ten tampon davala dnu ci von. Urcite to s tymi vlozkami nejako vydrzis...

bambi2
15. nov 2011

hej, lepsie su vlozky aj ked ich neznasas... zvyknes si 😉

titkovamiriam
15. nov 2011

jajajaaaaj si to ani neviem predstavit si ho davat po porode 😝 treba vlozky vydrzat teda vela vela vloziek,ja som si tampon dala az ked som mala mrchu druhy raz po porodoch lebo prva to boli vzdy ,,jatky,,

anjelicek26
15. nov 2011

@wejbynka - Tampon je po porode tabu, ocistky su vysoko infekcny vytok, urcite sa nema zadrziavat, hrozi riziko toxickeho soku. Musi volne z tela odtekat, fakt si nepomozes. Proste treba vydrzat.

ajca123
15. nov 2011

Tampon po porode,nikdy... Uvidis 🙂 ved ked budes zasita aj uvnitr.. Ved by sis mohla potrhat stehy a plus hygiena a je dobre ked sa cistis

wejbynka
autor
15. nov 2011

uff tak to ste ma moc nepotesili:(...aaa apo akej dlhej dobe si ho mozem dat?...teda pocas setonedelia uz hej alebo musim pockat do prvej menstruacie?....

kvetinka211
15. nov 2011

@wejbynka urcite nie pocas sestonedelia, ocistky musia ist cim skor von, su potencialnym zdrojom infekcie ... prve dni treba casto menit vlozky a oplachovat cistou vodou ... ja som spociatku nezniesla akekolvek vlozky okrem nemocnicnych, tie sa jedine spravne vetrali ... klasicke lepiace vlozky az po cca. 2-3 tyzdnoch ... myslim ze by sa mi vtedy uz len pri predstave tamponu urobilo nevolno 😉

drnduliak
15. nov 2011

jaaaj, chut na tampony ta prejde, velmi rychlo, uvidis....neviem si predstavit si do tej skrz-naskrz pozasivanej "trubky" pchat tampon.... 😝 najlepsie len vlozka bez nohaviciek 😉

sisaha
15. nov 2011

@wejbynka a kam sa ponahlas? tampony mozes nosit ked budes vycistena, zahojena a bez komplikacii. Ten cas sa da v pohode zvladnut a suhlasim s drnduliak..., ja by som si ani tenke šparatko po porode tam nepchala...

mafynka
15. nov 2011

ja som 9mesiacov po porode a tampony doteraz este nezvladam ☹(

katren
15. nov 2011

@wejbynka ja som mala minuly tyzden prvy krat tampon od porodu, ale nemala som ziadne stehy, takze ziaden problem.. pri Dominike som si trufla cca po polroku od porodu a to som mala len 4 stehy a ziadne komplikacie, ale strach dlho vyhraval....no kéd som chcela do vody, inak to neslo 😅

briketa
15. nov 2011

@wejbynka uprimne - vidiet, ze si este nerodila.
Ver mi, ze po porode uz len pri predstave tampona by si utekala prec.... nezabudni, ze pri prirodzenenom porode budes mat celu vaginalnu oblast jednu velku bolavu ranu, najma po prvom dietati. 🙄 ten prvy tyzden ani pomyslenia, ze by si si tam cosi babrala a potom po tyzdni ja som uz nabehla na supertenke dlhe vlozky a tie sa daju zniest. Skratka budes mat uuuuplne ine starosti a na toto uplne zabudnes. A to ja som absolutne nenavistna voci vlozkam!

danielaviki
16. nov 2011

ja som si dala prvy krat tampon pri druhej mrche po porode a potrebovala som vacsi ako som zvykla mavat...potom sa to upravilo a pouzivam tie co pred porodom

hoogy
16. nov 2011

@wejbynka ako pisu baby, po porode nebudes mat ani chut pouzit tampon. ja som mala len 5 stehov a tampony som pouzivala asi pol roka po porode tak normalne predtym som skusala,ale bolo to utrpenie nehovoriac o tom ze som musela pouzit vacsi tampon a aj ten mi dobre nedrzal. proste to chvilu tva sa vsetko da do poriadku. uvidis ked porodis 😉

wejbynka
autor
16. nov 2011

ako to tak vsetko citam, tak porod fakt nieje lahka zalezitost, zacinam sa toho vsetkeho pomaly obavat:(...

veronikam
16. nov 2011

Ti poviem, ze po porode budes vdacna co najvacsim a najmaksim vlozkam 😀 , uz len pomyslenie na tampon v Tebe vyvola bolest.

katy1979
16. nov 2011

@wejbynka co sa bojis este ani tehu nie si. a toto je uz to posledne co by ta malo trapit. nie ze je to nepohodlne ale ani sa to nesmie prave kvoli infekcii a to uz by potom nebola velka sranda. tampony su pocas sestonedelia tabu. ja tiez nenavidim vlozky a hlavne klasicke nohavicky a este k tomu dvakrat som si odkrutila sestonedelie v horucom lete. najhorsie su prve dva tyzdne zavisi ci budes mat nastrih ci budes sita a podla toho uvidis co tvoja pokozka znesie. prve tyzdne vlozky ktore dychaju a potom hocijake jemne k tvojej pokozke. da sa to zvladnut. nerodime kazdy den. obcas to sice prijemne nie je ale zvladnut sa to da.

katka888
16. nov 2011

ja som neznasala vlozky, mala som bolesti brucha pri ich pouzivani, takze som odchovana na tamponoch, po prvocm porode ako baby pisu, som na tampon ani nepomyslela, vlozky bolo to najlepsie na svete... teraz pri druhom preslo 5 mes a este nemam kramosky, ale tampony tak skoro urcite pouzivat nezacnem. a ako pisu baby, sestonedeli sa cistis, urcite ta nenapadne pouzit tampon.
po porode budes kooooopec veci vidiet uplne inac a koooopec veci co ta rped porodom trapia sa ti budu zdat uplne nepodstatne... takze neries

elephant
16. nov 2011

@wejbynka prečo to riešiš, keď ešte ani nie si tehotná? Je blbosť sa dopredu takto stresovať. Ak dieťa chceš, tak si to snáď kôli tampónom nerozmyslíš...
Ja sama vložky tiež nemám rada a takmer nepoužívam, ale po pôrode si len pritlačiť vložku k určitým partiám je horor. Predstava, že si tam pchám tampón je úplne mimo. (a to som po 3. pôrode šitá nebola!) Veď uvidíš sama. 🙂

annaopialova
16. nov 2011

ahoj lepsie je ked po porode to vsetko vytecie von

jespera
16. nov 2011

@wejbynka ahoj, chces rodit normalne a potom si ako dat hned tampon🙂))) tak o tom snivaj teraz, potom budes rada ked si sadnes na zadok a nie ze este si tam strcis tampon...

zuzana17
16. nov 2011

Tampóny v žiadnom prípade, len vložky 🙂

anicka1981
16. nov 2011

vobec nemusis byt strihana ani sita, ja som nebola, a mala som velke babo, sama som zisla zo stola, hned som sedela, aj vstavala bez bolesti,,, posledna bolest bola poslena kontrakcia na stole,,, ale ja som sa na porod pripravovala posledny mesiac pre nim 😉

a co sa tyka tamponov,,, ja vlozky tiez neznasam, aspon do porodu som neznasala, po porode budes silno krvacat, tak taku absorbcnu schopnost nema niaky tampon,, a hoci som nemala ani jeden steh, tak som vobec nemala chut na tampon, ako uz pisali, lepsie, ked sa to vycisti ,,, kup si popordne nohavicky-jednorazove, tie su vzdusne, a budu drzat vlozku namieste,,, 😉

shira_
16. nov 2011

po porode som používala svoje prvé vložky v živote. vyhovovali mi hlavne tie veľké mäkké nemocničné.. všetko ostatné mi vadilo, aj nohavičky okrem sieťkových popôrodných. tampón mi dobre nedrží doteraz, 11mes. po porode. pritom som nikdy predtým nepoužívala nič iné, len tampóny. ked som nevedela, o čom je porod, tiež som si myslela, že čo najskôr budem používať tampóny 😀

teress
17. nov 2011

@wejbynka ked porodíš normálne na tampón ani nepomyslíš, ja som bola rovnaká vložka moj uhlavný nepriatel, kolko som sa ja s mamou nahádala-je zastancom vložiek,,,,ale po porode by som tam veru ani za svet tampón nedala....ja som bola rada že sa všetko hojí ako ma a že si možem sadnúť...tampóny som začala používať až teraz- 4 mesiace po porode, po porode boli dobré aj poporodné vložky z tesca a pri očistkoch som vela použivala tie velké nočné vložky naturellla...mne allwaysky umelé strašne vadia a šuštia 😖 😀

darja12
24. jan 2016

tampony po porode??? 🙂) fakt vtipné.. ja som sa vždy rada kúpala ale po pôrode som sa odvázila sa okúpať vo vani len po 4 mesiacoch, do vtedy sprcha. predstave, že mi tam dačo lezie a to čo i len voda mi nahánala husiu kožu.. ale chcem ísť teraz plávať a zaujímalo by ma, či je to ok, ked si dám tampon na plávanie, ten špeci, čo sa používa na plávanie aj v tehotenstve..

dominikaoris
16. feb 2016

A ak som rodila cisarským a kedže kojím nemám riadnu očistu len trocha špiním . Ani v tedy nemožem použiť tampón ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre