Mali ste zrelú placentu v 37. týždni?

Ahojte mamicky, nemamicky, mohli by ste mi poradit, som v 37 tyzdni a termin mam az na 26 juna, no moja doktorka mi povedala ze nevydrzim do terminu, lebo mam zrelu placentu, otvorena zatial nie som ,bolesti nemavam len sem tam v podbrusku??? ale hadam to este ten tyzden vydrzi a pojdem aspon v 38 tyzdni, vraj je 37 tyzden nie je dobry??mala to niektora, dozretu placentu?? som prvoroicka 🙂 .dakujem

xlucia
30. máj 2013

no tak porodis v 38tt. to je uz donosene babatko, ziaden problem. dolezite je, ci je placenta funkcna...

feb13
30. máj 2013

Ja som mala minuly tyzden (36) grading 2-3 a nikto nic na to nehovoril, pri druhom tehotenstve som mala grading 3 v 38tt a tiez nikto nic a prenasala som o 3 dni. Neboj sa, vydrzis.

ani3012
30. máj 2013

už 37 týždeň(záleží aj od pôrodnej váhy) sa pokladá za donosené dieťa 😉 hlavu hore o pár dní budeš mať mrňúska pri sebe 😎

bobek090912
30. máj 2013

neboj, vsetko bude v poriadku!!! drzim prsteky siiilno...Inak ja som rodila v 39tt cisarskym rezom prave preto, ze som mala prezretu placentu. Posledny mesiac som vsak mavala poriadne bolesti..bolelo ma brusko, no zhora akoby pod prsiami. Nemohla som spavat, dlho sediet ci stat, no bolo to v lete a na beznych kontrolach, na kt. som chodila kazdy tyzden (CTG a pod.) som nemala stastie na lekarov, pretoze cerpali dovolenky. Sestra sa ma len opytala, ci mam nejake problemy, tak som jej to spomenula, odbila ma, ze mi maly tlaci na nejaky organ a preto to boli. Tak som sa s tym akosi zmierila. (Nechcela som prehanat a byt za padavku..)No potom, v tom 39tt sa mi podarilo na chodbe stretnut lekara a poprosit ho, aby ma vysetril..hned si ma tam nechali a o 3 hodiny bol maly na svete 🙂 Naozaj, najdolezitejsie je, aby placenta plnila svoju funkciu a aby sa babatku dostavalo dostatok zivin a bolo dobre chranene... Drz sa a vela zdravicka!! 🙂

martini
30. máj 2013

s dozretou placentou ešte kludne možeš fungovať aj pár týždnov. A to, že osmy mesiac je horší ako siedmy, že 37 tt je zlý a pod... sú fakt už prekonané keci, každý lekár ti to potvrdí. každý týždeň pre dieťaťko v maternici až do - 2 týždňov je fajn, ale ak by sa drobček vypýtal na svet už teraz, nemaj obavu, bude to ok. Vraj dnes sa veľké množstvo detí rodi jemne predčasne a nie je to žiadna patologia, ale je to normálny jav, kedy je dieťa aj placenta už zrelá a príroda a drobček vedia, že je čas narodiť sa 😉 Je to vraj sposobené tým, že kedysi trebalo na vývoj 40 tt, ale dnes pri takej dokonale vyživnej strave mamičiek, pri vitamínovej podpore a fyzickej nezaťaženosti organizmu matky proste sa ten človiečik vyvíja rýchlejšie. Držím prsty 🙂

andiekens
30. máj 2013

to ze nevydrzis do terminu moze rovnako znamenat aj to, ze porodis dva dni pred terminom 😀 ziaden stres 🙂

alka61
30. máj 2013

Ahoj, ja som už v 32.tt mala placentu 3 a tiež mi hovorili, že nevydržím a z toho dôvodu som bola aj v nemocke, ale o týždeň kontrola a už bola 2-3 čo mi hovorili, že ked už je placenta zrelá, tak sa to nezlepší, malý sa narodil v termíne 🙂. A ten týždeň, samozrejme je najlepšie bábäku v brušku až do termínu, ale niekedy sa to nedá, ale ukončený 37tt. je v poriadku. Neboj sa všetko bude v poriadku 😉

natty53
30. máj 2013

ja som mala nezrelu uz v 36tt a porodila som dva dni po termine 🙂

klincek
31. máj 2013

ahoj, ja som to mala tiez tak ako ty. sice som cakala dvojky, tak mozno aj preto.. rodila som 37+2 tt a vsetko bolo uplne v poriadku, bude aj u teba🙂

althejka
28. júl 2013

porodila som 37 +1 a vsetko bolo v poriadku 🙂

nikina1992
10. sep 2013

a mozem saa vas opytat ja mam placenta gr.1 a som v 40tt teraz nechapem kedy ptotom mi dozreje placenta.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre