Mali ste zdúrenú jazvu po sekcii?

lg1
4. feb 2012

Ake su vase skusenosti s hojenim jazvy po sekcii? Od porodu mam 2 tyzdne. Z nemocnice som odchadzala s velmi peknou jazvou. A dnes sa mi pozdlz celej jednej polovice jazvy spravil akoby hrbol (cca centimeter siroky a dlhy asi 10 cm). Je to take zdurene, na dotyk je to tvrde. Tato cast jazvy ma aj viac pobolieva. Tu druhu cast uz takmer necitim. Co s tym treba robit?

sisaha
4. feb 2012

chod lekarovi, mozem tam byt nejaky zapal. Da ti na to nejaku masticku..

mamaveronika
4. feb 2012

Ahoj,aj ja aj kamoška sme skončili sekciou, ja som mala jazvu ok ale kamoška zdurenú a mala to aj trochu červené,ako zapálené.Gynekológ jej na to predpísal lieky,bola to pálka nejakých 100€ platila,ale pomohlo a už je v pohode.Možno to nemáš až tak ako ona,ale v každom prípade by som zavolala tvojmu gynekológovi a povedala mu to.Ja som to tiež mala trošku zdurené a aj tvrdé,ale oproti nej to bolo neporovnateľné...radšej by som fakt šla na prehliadku.

mecenga
4. feb 2012

Ahoj určite choď k doktorovi, aby tam nebol zápal. Ja som mala jazvu v pohode, akurát trochu tvrdla okolo stehov a svrbela inak ok. Drža sa pa 😀

desszi
4. feb 2012

skus homeopaticku masticku Cicaderma, je vyborna aj na jazvy, ja som sice rodila normalne, ale mala som zapaleny sev po nastrihu hradze, po dvoch dnoch sa to krasne ukludnilo a bolest ustupila

ivett1
4. feb 2012

@lg1 ahoj, neskúšaj žiadne mastičky, najskôr choď s tým k doktorovi...ak je to zápal, tak ti určite predpíše nejakú masť (najskôr atb), prípadne iné lieky, ktoré môžeš užívať aj keď dojčíš...ak nie, tak ti tiež poradí, čo na to...jazvy po cs nie sú rany, ktoré sa hoja len na povrchu (napr. keď si porežeš ruku, alebo rozbiješ hlavu a musia ti ju zošívať...)...vnútorné zápaly sú nebezpečné...nevidíš ich...

montinka
4. feb 2012

ahoj uricte chod k doktorovi,mne sa to tiez zdurilo a na druhy den mi praskla.takze radsej sup sup uz nech si u doktora. teda co najskor to pojde

stanislavao
4. feb 2012

chodte k lekarovi

fomarik
4. feb 2012

Bola som na tom tak isto. Nakoniec to bol zápal. Brala som Antibiotiká, malú som prestal kvoli tou kojiť. Chodila som na preplachy a čistenie. Najprv sa mi to zdurilo len na ´1cm - išla som na pohotovosť, urobili mi sono, či tam nemám absces alebo krvnu zrazeninu. po dvoch dnoch sa mi zduril komplet celý rez a začal sa mi otvárať a hnisať. Okolie rezu bolo zatvrdnuté ako skala, to je indurácia tkaniva, čo znamená že zápal je ohraničený v zatvrdnutom mieste a nezasahuje dalej do brušnej dutiny. Takže ak cítiš okolie tvrdé, je to vlastne dobre, lebo telo sa bráni samé. Ale jednoznačne potrebuješ Antibiotiká!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja som brala Amoksiklav 2000mg. Hojilo sa mi to dva mesiace. A teraz po polroku, sa zapálil zase ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . Dávam si na to betadine a bactroban. držím palce, nech sa z toho dostaneš čím skor!!!

kokazm
4. feb 2012

Ahoj, ja som to mala tiež. Najprv na pravej strane vnútorného stehu a po mesiaci sa to urobilo aj na ľavej strane. Bola to veľká tvrdá guča, ktorá nebolela, len to bolo nepríjemné. Ale chvalabohu išlo vraj len o nežiadúcu reakciu na sekciu, ktorá nie je škodlivá a telo si s tým poradí. Najskôr som si myslela, že mám pruh, tak som šla doktorovi. Ten to pozrel a povedal, že to nemám brať ako problém, vraj je to bežné a zápal to nie je. Cca po pol roku to samé zmizlo úplne. Ale určite choď k doktorovi, aby ozaj nešlo o zápal. Netreba nič podceňovať.

jankagun
16. aug 2013

ahoj,ja som mala tiez len polku zdurenu a sla som s tym na gyncu a baaac -zapal.no a pekne rezat znovu (2vrstvy) fuuu a zaziva..neznesitelna bolest!.no chod veru radsej k lekarovi nech sa na to pozrie 🙂 a super je pouzivanie betadine,co uz baby pisali,to som si davala hned po druhej sekcii a akoby sa to aj rychlejsie hojilo

alba2006
16. aug 2013

Ja som mala ten isty problem, nebudem popisovat, podobne ako dievcata hore, len dodam, ze aj napriek tomu, ze mi predpisali antibiotika, som mohla nadalej kojit, aj ked si uz popravde nespominam ake to boli antibiotika.

darzneba
16. aug 2013

mne vytekal aj hnis, lekar mi kazal vysusat s liehom a dalo sa mi to do poriadku

anexis
16. aug 2013

no jankagun vidis? trebalo ti sexovat po dvoch tyzdnoch po sekcii?
sestonedelie nieje zo srandy urcene, treba sa setrit po kazdej stranke ako to ide, ved to je maternica porezana, svalstvo, koza...nieco to trva kym sa to da dokopy

dejnas
16. aug 2013

k lekárovi... ihneď.... takéto veci netreba podceniť nasadením "samoliečby" 😒
mne sa po mesiaci takto "zdurila" jazva v strede a vytieklo z nej trošinku hnisu.... záver: zlatý stafylokok! dr., ani pôrodná sestra nechápali, ako sa mi to mohlo prejaviť až po mesiaci, pripisovali to dobrej imunite (zvyčajne infekcia prepukne po pár dňoch).... mala som dosť agresívného, citlivý len na jediný druh atb.... opletačky som mala ešte 6 mesiacov po pôrode, zrejme bola infikovaná niť, lebo postupne sa mi to ťahalo po celej jazve... našťastie, som to mala ešte necitlivé, takže nebolelo.... otvárali mi ju viac krát, čistili, liečila som repíkom, betadinom.... bola som aj na chirurgii... vďaka môjmu skvelému gyndošovi som to všetko zvládla ambulantnou formou, denne som dochádzala na čistenie a preväzy (doma 2 malé detičky, neviem si ani predstaviť odísť od nich do nemocky v tom čase).... prešli 3 roky a jazvu mám napriek všetkým procedúram úplne zahojenú, peknú, takmer neviditeľnú 😉 (a to už som myslela, že bude nevyhnutná plastika)

charluc
16. aug 2013

Ahoj !ja som na tom bola az velmi zle !!mala som sekciu a bolo mi zle uz hned a nevedela som preco !na 4 den som sa nejak pozbierala z postele ,lebo som nemohla ani chodit a mala som navstevu a jak som stala pri nich tak odrazu mi jazva praskla a zacalo sa mi liat nieco s nej !!nebol to hnis ale nieco take divne a cele tie dni som jazvu mala taku napucnetu a nikto s tym nic nerobil a nakoniec ma zobral primar na vycistenie rany a to bolo velmi zle ale fakt horsie ako cokolvek ine !! 😢 bez umrtvenia mi to cistili s peroxidom aj betadine a to tak ze do jazvy mi to ihlou striekali a to mi cistilo vsetko v bruchu !!bolest strasna ! aj ja som prestala kojit ,lebo mi dali nejake antibiotika a dva a pol mesiaca od sekcie som chodila s prelepenim bruchom ked som niekam isla ,lebo stale mi z toho vytekalo !!a o 4 mesiace som bola na operacii zase lebo som mala hrcku po sekcii na pravej strane !!bolo to strasne ! 😒 tak aj tebe radim chod k lekarovi a nech to da do poriadku ,aby si nemala dlhodobe problemy z toho tak ako ja !!mam ich dodnes!!prajem skore uzdravenie a tes sa s babetka 🙂

maca_p
16. aug 2013

uf baby, co citam, teda ako masakre 😲 u niektorych. u mna i napriek oslabenej imunite a 2x SC secko v poradecku.

minarcin
23. jan 2014

prosim vas aj mne sa spravila tvrda guca pod jazvou ale dokonca na jazve mam bolestiu vypuklinku asi jeden cm velku vyzera to ako bradavice a je to dost bolestive....

milota164
27. jún 2015

mna ta jazva strasne svrbela tak som kradla malej Bepanthen ktory mala na zadocek 🙂 pomahalo to svrbelo menej a ani ma to tak netahalo dobre premastuje

snehulienka82
8. apr 2016

Co by ste doporucili na lepsie hojenie rany po sekcii? vcera mi vybrali stehy, trosku este citim strany, ked zle lezim, alebo niekedy pri kojeni...

denid78
6. okt 2016

Ahoj baby som 5dnì po sekte, rana zdurená bolestivá na dotyk, okolo cìtim pálenie. Dnes by ma mali pustiť domov, Dùfam že to nebude nič zlého.
😔

autumn11
20. máj 2017

ja som si po sekcii, keď už bola rana trochu zhojená a strašne svrbela natierala na to bepanthen care mastičku. Premastilo mi to jazvu a potom menej svrbela.

denisekkk
20. máj 2017

mne pomohol repik, aj mi ho odporucali kazdy den potierat repikom

nellita
20. máj 2017

Javdom tiez mala zdurenu jazvu,pomohol mi krem cicaderma,repik a poyom specialny krem na jazvy neviem presne ako sa vola ale v lekarni ho dostat. Treba sa hlavne setrit,oddychovat kolko sa da.

readka
20. okt 2018

Ahojte, mne sa jazva zapalila po mesiaci- vytvorila sa mi zdurenina (zbieral sa tam hnis).. Dali mi na to ichtoxylovu mast. Po par dnoch to prasklo, hnis vytiekol a zahojilo sa. Presne po dalsom mesiaci zase to iste ale uz na 2 miestach. Zase som mastila ichtoxylom ale ten hnis sa tam zbieral zase a zase... potom mi urobil moj gynekolog vyter ci tam nie je daka bakteria ale nebola. Dal mi granulgel na hojenie ran. Uz to vyzeralo ze sa to hoji ale po par dnoch zase hnis... ako som si to cistila a vyberala hnis tak mi odtial vyliezla zelena snurka asi 3 cm... trci mi von, neda sa vytiahnut cela. Tak som volala na porodnicu a rano mam prist ze s tym nieco urobia. Neviem co zac je ten steh, ci vnutorny alebo daky zabudnuty, ale drazdil mi to a preto mi to stale hnisalo. Som zvedava ako dopadnem zajtra u doktora.

vepyovas
6. jan 2019

@readka ahoj mozem sa spytat sko si dopadla? Ja som 3 tyzden po sekcii a mam 2 zdurene uzkinky pod a nad jazvouna jednu malu dierku a z nej vyteka po stlaceni hnis a boli to strasne.

readka
7. jan 2019

@vepyovas bola som s tym bola na pohotovosti a ten steh mi odstrihli. Nevytiahli ale odstrihli!!! Povedali mi ze sa mi to vstrebe. Moj gynekolog mi potom na kontrole povedal ze mi ho mali vytiahnut pretoze tieto stehy sa maju vstrebat do 30 az 60 dni a toto bolo uz pol roka po sekcii. Takze to znamena ze je to na prd material. Moje telo ho nevedelo rozlozit. Tak som cakala... 2 tyzdne na to ma rozbolela cela lava polka brucha okolo jazvy a jazva tiez. Tak som sa opat vybrala na pohotovost. Najprv na chirurgiu no odtial ma poslali na gyndu a tam bol ten stary pan co mi pred 2 tyzdnami odstrihol ten steh. Urobil mi sono a povedal ze vsetko je v poriadku, ze tam mam nejake schloferove uzliky (hnis okolo stehov) a ze s tym sa neda nic robit. Ze to niekedy zvykne vyjst na povrch, ale ze mi to teraz nehnisa takze mam len cakat. Na internete som sa docitala ze tie vnutorne stehy niekomu vyliezli aj po 3 rokoch. No mne sa uz cakat nechcelo keddze ma pri kazdom pohybe bolelo brucho a citila som ze tam mam nejaku hrcu. Normalne som si myslela ze mam pruh, vraj sa to po sekcii stava. Lenze to by na sone videl. Takze to boli len tie vnutorne stehy. Tak som sa ho na rovinu opytala ci sa to neda rozrezat a vybrat. Tak sa na mna zacudovane pozrel ci sa chcem dat rezat a zase zasivat, ze aj potom sa mi to moze robit zase, ze mi telo neprijme stehy... urazeny mi povedal ze sa mam ist sama poradit na chirurgiu. Tak som sa vratila na chirurgiu a tam mi to spravili. Lokalne mi to umrtvili, narezali mi asi 1cm - tam odkial mi to hnisalo a povytahovali vsetky stehy von. Nic mi nezasivali. Len mi to vycistili peroxidom a betadinom a zalepili. Potom som bola zo 2x na kontrole a vsetko bolo ok. Len som si to cistila betadinom a prelepovala sterilnou gazou. Este mi dal moj gynekolog antibiotika lebo vo vytere z jazvy (ked mi este hnisala) nasiel zlateho stafylokoka. Sestricka na chirurgii mi povedala ze sa to stava casto, ze po sekcii telo nevie stehy rozlozit, ze nie som prva. Takze tak. Teraz mam v jazve 2 diery a nemozem na nej nosit nic tesne, lebo ma hned rozboli. Ale uz tam nemam ziadny hnis ani hrce 🙂

vepyovas
7. jan 2019

@readka jeeezis chudato. To ma mrzi, ze si tak dopadla. Ja idem dnes rano, tak som zvedava vo mi s tym dr spravi.

denid78
7. jan 2019

@vepyovas držím palce.

mecenga
23. apr 2021

@lg1 mne dali po sekcií mastičku ktorou som si to natierala každý deň

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre